Reģionālie pielikumi

2:03
31.martā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas likumsargi aizturēja 3 jauniešus par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumi, kurus grupa bija pastrādājusi vienas diennakts laikā.
 
Vakar, 19:41
Arī attālinātās mācīšanās laikā, kad skolēni neiet uz skolu, bet mācās savā mājoklī, tiks nodrošinātas bezmaksas pusdienas tiem Ogres novada vispārizglītojošo skolu skolēniem, kuriem tās pienākas, šāds lēmums pieņemts Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē. No šodienas līdz 2019./2020.mācību gada noslēgumam brīvpusdienas tiks nodrošinātas visu Ogres novada pašvaldības izglītības iestāžu 1.-4.klašu skolēniem, kuriem ēdināšanas izdevumus uz pusēm sedz valsts un pašvaldība.
 
3.apr
Ārkārtējā situācijā Reģionālā pašvaldības policija strādā pastiprinātas slodzes apstākļos, pauda policijas priekšnieks Māris Bomiņš.
 
3.apr
Limbažu novada Viļķenes pagastā, Āsteres ezera krastā, aptuveni kilometra attālumā no "Dzirnupēm" atrodas Āsteres obelisks. 4 metrus augstajā obeliskā iegravēti hieroglifi ar Ēģiptes valdnieka Ptolemaja vārdu. Domājams, ka obelisku, sekojot modes tendencēm, 19. gadsimta 2. pusē uzstādījis Šķirstiņu muižas īpašnieks Zommers. Otra versija ir, ka obelisks norādījis barona Zommera zemes robežu, bet trešā versija ir arī kāda teika. Tā stāsta, ka obelisku uzstādījis Šķirstiņu muižas barons Zommers savai meitai, kas nelaimīgas mīlestības dēļ ielēkusi ezerā un darījusi sev galu. Nav zināms, vai ir kādas vēsturiskas liecības par šīs teikas patiesumu, bet tā vietējie runā!
 
2.apr
Saslimšanu ar Covid-19 apstiprinot arī Raunas novadā, jaunais koronavīruss skāris jau 53 Latvijas pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
1.apr
Ārciema muiža izveidota zviedru laikos un 1630.gadā zviedru karalis Gustavs Ādolfs to apstiprinājis kā patstāvīgu zemes īpašumu. Ārciema muiža laika gaitā piederējusi vairākām dzimtām. Īpašnieki bijuši baroni Tīzenhauzeni, no 1740.gada tā piederēja Mengdenu dzimtai, no 1828. gada līdz 20.gadsimta sākumam – grāfu Mellinu dzimtai. Pēdējais muižas īpašnieks bijis Bernds Mellins. Pastāv nostāsts, ka muižas dzīvojamās mājas te nekad nav bijis. Vispirms uzceltas saimniecības, ražošanas un kalpu mājas, izveidots parks un visbeidzot tikuši sagādāti materiāli kungu dzīvojamai mājai. Parkā pie ezera atrodas 20. gadsimta 30-os gados celtais tautas nams, kas kolhoza laikos izmantots kā kantoris, te bijis arī pasts un kultūras nams, pašreiz šī ēka ir pamesta. Tautas nams esot uzcelts no būvmateriāliem, kas īsi pirms pirmā pasaules kara bijuši sagādāti pils celtniecībai. Ārciema parks stādīts laika posmā starp 1902. un 1914.gadu. Šis ir viens no visjaunākajiem muižas parkiem Latvijā. Pašlaik parks ir aizaudzis, nekopts. Tas ir ainavu parks dzirnavezera krastā – 8,1ha liels, ar 21 vietējo un 37 svešzemju koku un krūmu sugām. Savdabīgākās ir pelēkais valrieksts, Sibīrijas baltegle, Tatārijas kļava, parastais etiķkoks, sarkanais plūškoks u. c. Parka reljefs ir līdzens, viegli nolaidens pret ezeru. Stādījumu pamatā daudz liepu, kā arī ozols, kļava, vīksna un osis. Parkā ir dižozols (apkārtmērs 6,7 m) un veca, efektīva izskata Kanādas egle, kas iestādīta viena pati paaugstinātā vietā. Padomju okupācijas laikā galvenā laucē bija sporta laukums un tur notika arī zaļumballes. No muižas ēkām saglabājusies 19.gadsimtā celtā klēts.
 
1.apr
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no šīs nedēlas Rēzeknē, Dubultos, Jelgavā un Alūksnē darbu sākuši COVID -19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes.
 
1.apr
Lai mazinātu COVID-19 izplatīšanās risku un neradītu apstākļus, ka Valmieras pilsētas centrs ir pulcēšanās vieta lielam skaitam cilvēku, pieņemts lēmums šogad neizvietot Lieldienu rotājumus pilsētvidē.
 
30.mar
No 31.marta Jelgavā, pie kultūras nama "Rota", Garozas ielā 15, darbu sāks SIA "Centrālā laboratorija" Covid-19 analīžu mobilais pieņemšanas punkts, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.
 
30.mar
Pirmdien, 30. martā, stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kuri pastiprina iepriekš ieviestos ierobežojumus, aizliedzot arī jebkādus privātos pasākumus, izņemot bēru ceremoniju noturēšanu ārtelpās, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi.
 
29.mar
Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumi konstatēti jau 45 pašvaldībās, tostarp Aizputes, Saldus, Ādažu, Krāslavas un Alūksnes novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
28.mar
Saistībā ar šonakt gaidāmo pāreju uz vasaras laiku naktī, pagriežot pulksteņa rādītāju par vienu stundu uz priekšu, tiks mainīti atsevišķu autobusu kursēšanas laiki, informēja Autotransporta direkcijā.
 
27.mar
Turpmāk koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīzes varēs nodot arī Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Sintija Gulbe.
 
27.mar
Ugunsdzēsējiem ir izdevies ierobežot pēcpusdienā Babītes pagastā izcēlušos bīstamo meža un kūlas ugunsgrēku, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
 
27.mar
Attiecībā uz Rēzeknes slimnīcā nesen konstatētajiem saslimšanas gadījumiem ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, ir noņemtas dažas blakus esošās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes līdz testu rezultātu sagaidīšanai, preses konferencē žurnālistiem pastāstīja NMPD direktore Liene Cipule.
 
27.mar
Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumi konstatēti arī Jelgavā, Mērsraga un Krustpils novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
24.mar
13. martā Liepāju apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Vizītē Liepājas Universitātē sarunā par augstākās izglītības vietu un lomu reģionā piedalījās universitātes rektore Dace Markus un Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.
 
23.mar
Lai nodrošinātu mācību procesu attālināti, daļai skolēnu novados mācību uzdevumus piegādā papīra formātā.
 
23.mar
Pašlaik analīzes uz jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 iespējams nodot 13 vietās visā Latvijā, liecina Nacionālā veselības dienesta publiskotā karte.
 
22.mar
Baltinavas novada vecākā paaudze pašizolēšanās laiku aicināta pavadīt, rakstot atmiņu stāstus, informē novada pašvaldība.