Reģionālie pielikumi

23.mai
Jūlija vidū Valmierā notiks Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā/
 
23.mai
Saistībā ar medijos izskanējušo informāciju par iekšējās drošības biroja (IDB) aizdomām par kukuļdošanu un kukuļa pieņemšanu Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanā, Ventspils p/i “Komunālā pārvalde” kā Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas būvniecības pasūtītājs var apliecināt, ka nekādi nav iesaistīta šajā procesā un par notikušo uzzināja ar mediju starpniecību.
 
23.mai
Cēsu Mākslas festivāls šogad notiks no 6. jūlija līdz 18. augustam, un, turpinot atzīmēt Latvijas valsts simtgadi, šīs vasaras festivāla tēma būs nacionālā kultūra globālajā laikmetā.
 
22.mai
Jelgavas pilsētas centrā pie viesnīcas Jelgava atrodas lielisks restorāns-bārs Putnu dārzs ar brīnišķīgu āra terasi, kurā iespējams sēdēt dīvānā vai šūpuļkrēslā, vērojot brīnišķīgu ainavu ar jauni veidoto franču dārzu.
 
22.mai
Līdz ar pieaugošo interesi no ārvalstu studentu puses, Latvijas Lauksaimniecības universitāte kā savu starptautiski atpazīstamo nosaukumu reģistrējusi Latvia University of Life Sciences and Technologies (Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte).
 
22.mai
Jelgavas poliklīnika darbību plāno tā, lai ģimenes ārsti un speciālisti būtu ne tikai pieejami, bet arī labi pārzinātu jaunākos zinātnieku atklājumus un darbības praksē varētu izmantot mūsdienīgas tehnoloģijas.
 
22.mai
Māris Peilāns ir vairāku Jelgavai nozīmīgu uzņēmumu vadītājs, kā arī sporta entuziasts. Viņa vadītais uzņēmums SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība Igate» ir saņēmusi VID atzinības rakstu kā Zemgales plānošanas reģiona lielākais būvniecības nozares darbaspēka nodokļu maksātājs uz vienu darba ņēmēju 2017. gadā, savukārt SIA Igate būve ir atzīts kā uzņēmums ar lielāko darījumu vērtības pieaugumu būvniecības nozarē Zemgalē 2018. gadā. Strauji attīstās arī SIA IKTK, kura darbības pamatvirziens ir inovatīvu līmēto koka konstrukciju ražošana.
 
22.mai
Jelgavas Valsts ģimnāzijas vēsturiskā ēka Mātera ielā atdzimusi. Pulkstenis, kas uzstādīts uz ēkas fasādes, sāk skaitīt jaunu laiku, bet mūri sevī glabā liecības par stipru skolu ar noturīgām tradīcijām un vērtībām. Skolu, kurā tik veiksmīgi apvienotas stabilās bagātības ar jauno. Skolu, kas iet līdzi laikam.
 
22.mai
Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijas tirgū darbojas uzņēmums Baltic Agro. Laika gaitā ir mainījušies uzņēmuma nosaukumi un īpašnieki, taču darbības veids un stratēģija palikusi nemainīga – piedāvāt Latvijas zemniekiem labāko, lai ražas būtu augstas un izaudzētā produkcija kvalitatīva.
 
22.mai
«Ikvienas pārmaiņas ir attīstības virzītājspēks. Vieglāk vai grūtāk pieņemamas, bet tās ir nepieciešamas katram personīgi, pilsētai un valstij kopumā. Mēs nekad neesam baidījušies darīt, uzņemties iniciatīvu un atbildību, lai mainītu Jelgavu. Pirmie valstī uzsākām izglītības reformu, nozīmīgas pārmaiņas turpinās Jelgavas infrastruktūrā, pilsētvidē ieviešam arvien jaunus viedo tehnoloģiju risinājumus, realizējam projektus, lai satiksmes organizācija pilsētā kļūtu ērtāka un drošāka. Un tā ir tikai daļa no pārmaiņām, kas notiek. Taču vienlaikus jāatzīst, ka pārmaiņas nav vieglas, nākotnes vārdā pieņemti vairāki smagi lēmumi,» uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
 
22.mai
Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu klientiem Jelgavā, šogad pilsētas teritorijā AS Sadales tīkls realizēs 11 projektus. Kopumā Jelgavā plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 4,8 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 9,4 km garumā un rekonstruēt divas un izbūvēt vienu jaunu transformatoru apakšstaciju.
 
20.mai
Atbildīgie dienesti bez būtiskiem panākumiem turpina cīnīties ar meža ugunsgrēkiem Kandavā un Olainē
 
20.mai
Baltijā vienīgais pasažieru pārvadājumiem izmantotais šaursliežu dzelzceļš savieno Gulbeni un Alūksni, un tam kopš 2014. gada ir noteikts vēsturiskā mantojuma statuss. Bānītis, kā tas tiek dēvēts, joprojām ik dienu ved gan vietējos ļaudis, gan tūristus 33 kilometrus garajā ceļā. Par tā vēsturi, kā arī to, kā Latvijā un Eiropā attīstījās dzelzceļa satiksme, stāsta bijušajā Alūksnes stacijas bagāžas noliktavā ierīkotā mūsdienīgā multimediālā ekspozīcija.
 
19.mai
Olaines novadā svētdienas pēcpusdienā izcēlies meža un kūdras ugunsgrēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.
 
19.mai
Priekulē sestdien likvidēts ugunsgrēks, kas bija izcēlies kokapstrādes cehā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
16.mai
Alūksnes muižas parks, kas tapis 18. gadsimtā, ir unikāls ar to, ka tajā labi saglabājušās mazās arhitektūras formas. Laikmetu griežos gan daļa gājusi bojā, vēl dažus laikazobs pamatīgi apskādējis. Pēdējos gados šis valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kopš tā ir viena no pašvaldības galvenajām prioritātēm, atdzimst. Objekti cits pēc cita tiek atjaunoti. Pērnais gads bijis īpaši ražīgs, jo otro elpu ieguvuši pieci objekti.
 
15.mai
Jūrmalā ūdensapgādes tarifs nav mainīts 7 gadus. Tajā pašā laikā, īstenojot ES līdzfinansētus projektus, tīklu kopgarums ir ievērojami pieaudzis – arī šie tīkli ir jāuztur pienācīgā stāvoklī. Ļoti bēdīga situācija ir padomju laikos būvētajā ūdenssaimniecības sistēmā – tā faktiski brūk ar katru dienu. Pieaugušas ir elektrības izmaksas, savukārt vienā mājsaimniecībā patērētais ūdens daudzums samazinās. Tāpat novērojams sezonalitātes raksturs – vasaras un ziemas mēnešos kopējā ūdens patēriņā ir pat 30 procentu starpība. Tāpēc pašvaldības uzņēmums patlaban izstrādā pilnīgi jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu aprēķinu kārtību, kas noteikti raisīs diskusijas.
 
15.mai
Daudziem Latvijas lauksaimniekiem šogad nākas pārsēt labības laukus zosu radīto postījumu dēļ, pēc "Zemnieku saeimas" rīkotās sanāksmes par migrējošo zosu radītajiem postījumiem lauksaimniecībā pauda biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
 
15.mai
AS Sadales tīkls pienākums ir nodrošināt nepārtrauktu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi ikvienam savam klientam un samazināt elektrotīkla bojājumu skaitu. Lai to nodrošinātu, AS Sadales tīkls pakāpeniski visā Latvijā, tajā skaitā Jūrmalā un Babītes novadā, atjauno un uzlabo elektrotīklu. Ņemot vērā, ka valsts elektrotīkls ir veidojies pakāpeniski, plānojot investīcijas, tiek izvērtēts elektrotīkla tehniskais stāvoklis, vieta, kur tas atrodas, elektroenerģijas patēriņš, klientu skaits un apdzīvotības blīvums, kā arī konkrētās vietas attīstības perspektīva.
 
15.mai
Šī gada vasarā Latvijā pirmo reizi notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls RĪGA JŪRMALA. Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā operā, Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē, kā arī Lielajā ģildē.