Reģionālie pielikumi

Vakar, 12:45
Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien lēma no 2019.gada budžetu pavadošās likumprojektu paketes izņemt likuma grozījumus par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, kas paredz valstij vai pašvaldībām sniegt atbalstu dzīvojamo īres māju būvniecībai.
 
16.mar
Valsts policija saņēma informāciju, ka divos Daugavpils lombardos bija notikušas dārglietu zādzības. Saistībā ar katru zādzības faktu VP Daugavpils iecirknī tika ierosināts kriminālprocess un uzsākti nepieciešamie ļaundaru meklēšanas pasākumi. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka abas zādzības bija paveikusi viena un tā pati persona. Šonedēļ aizdomās par saistību ar minētiem noziedzīgajiem nodarījumiem aizturēts kāds 1991.gadā dzimis vīrietis. Izmeklēšana turpinās.
 
14.mar
Valsts policija nav guvusi apstiprinājumu par aizdomīgiem priekšmetiem Rīgā, Laboratorijas ielā, tāpēc apkārtējām ēku iedzīvotājiem atļauts atgriezties dzīvesvietās, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.
 
14.mar
Pirmā lielā reforma, pie kuras ir ķērusies jaunā valdība, ir kārtējā teritoriāli administratīvā iedalījuma reforma.
 
14.mar
Rīgā, Laboratorijas ielā, aizdomīgu priekšmetu dēļ no apkārtējām ēkām evakuēti cilvēki, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.
 
14.mar
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Valsts drošības dienests (VDD) nosoda Ogres pašvaldību par lēmumu atteikties no Swedbank pakalpojumiem.
 
13.mar
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Jēkabpils pašvaldību nekavējoties vērsties Ārlietu ministrijā (ĀM), lai risinātu jautājumu par pilsētas parkā izvietoto padomju lielgabalu.
 
13.mar
Intervija ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu.
 
13.mar
Ūdens ir cilvēka izdzīvošanas pamatvajadzība, tāpēc svarīga ir ikdienā patērētā ūdens kvalitāte. Par ūdeni vaicājām Latvijā labi pazīstamā zīmola VENDEN izpilddirektoram Aldim Škutānam.
 
13.mar
Šā gada aprīlī Koprades māja Skola6 atzīmēs trīs gadus kopš darbības uzsākšanas. Šo gadu laikā Skola6 ir izveidojusies par stabilu radošo industriju centru un kopā strādāšanas vietu, kas sniedz atbalstu tiem, kuri vēlas uzsākt vai attīstīt uzņēmējdarbību.
 
13.mar
Lai novērstu avārijas situācijas un nodrošinātu satiksmes drošību, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) šogad veicis satiksmei bīstamo bedru remontu 7396 m2 apjomā. Masveida bedru remonts tiks uzsākts, kad iestāsies tehnoloģijai atbilstoši laika apstākļi.
 
13.mar
Uzsākot liellopu un jēru kautuves, kā arī gaļas pirmapstrādes ceha darbību, Cēsu gaļas kombināta mērķis bija  ne tikai augsta līmeņa  kaušanas  pakalpojumu sniegšana liellopu audzētājiem un iegūtās gaļas pārdošana ārvalstu tirgos, nodrošinot stabilu noietu, bet arī  veicināt liellopu un jēra gaļas patēriņu arī Latvijas tirgū.
 
13.mar
Uzņēmu reģistrā SIA CDzP jeb Cēsu dzīvokļu pārvalde reģistrēta 2003. gadā, bet patiesībā tās pirmsākumi ir meklējami jau padomju laikos. Ir pagājuši 15 gadi, kopš uzņēmums darbojas neatkarīgi no pašvaldības.
 
13.mar
Šā gada 20. martā Salaspilī tiks ielikts pamatakmens Latvijā pirmajai saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmai. Šobrīd jau pašvaldības uzņēmumā “Salaspils Siltums” tiek veikti sagatavošanās darbi, lai uzstādītu 1720 saules kolektorus ar kopējo aktīvo laukumu 21 595 m2. Šī būs viena no lielākajām saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmām Eiropā.
 
13.mar
Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija (DACVĢ) praktiski ir atjaunotās Latvijas valsts vienaudze – tikai 20 dienas pēc atjaunotās Latvijas neatkarības deklarācijas parakstīšanas 1990. gada 4. maijā tika pieņemts lēmums par ģimnāzijas atjaunošanu. Par tradīciju kļuvusi ģimnāzijas saimes sadošanās rokās 4. maija priekšvakarā, lai ciešā, siltā un draudzīgā tvērienā iekļautu mazu, bet nozīmīgu Latvijas daļu – savu skolu.
 
13.mar
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola var lepoties ar daudzu absolventu panākumiem – vairāki no tiem saņem aplausus uz pasaules izcilākajām klasiskās mūzikas skatuvēm. Taču no pirmās stundas mūzikas skolā līdz ovācijām ir bijis milzīgs darbs, kurā ieguvēji ir visi – klausītājs, audzēknis un skolotājs.
 
13.mar
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti Cēsu iedzīvotājiem, šogad pilsētas teritorijā a/s Sadales tīkls realizēs četrus projektus, paaugstinot elektroapgādes drošumu un kvalitāti vairāk nekā 2000 klientu.
 
12.mar
Jūrmalas pilsētas domes noteiktā kapavietas noma šo strīdus lietu noveda līdz Satversmes tiesai. Tā lēma, ka kapavietas ikgadējā nomas maksa nav pieļaujama. Tiktāl skaidrs. Un visās citās kapsētās, kurās arī bija noteikta nomas maksa par kapavietu, tā ir jāatceļ. Jūrmalā šāds lēmums ir spēkā kopš 5. marta. Tomēr pašvaldībās nav skaidrs, kā rīkoties, teiksim, ar vienreizējo maksu par kapavietas piešķiršanu un ierādīšanu. Jelgavā tā nule ir atcelta. Rīgā vēl ne.
 
12.mar
Sākt jauno novadu reformu ar kartes zīmēšanu nozīmē kacināt cilvēkus, intervijā norādīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis.
 
10.mar
Vairākās Latvijas pašvaldībās meklē ģimenes ārstus, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.