Reģionālie pielikumi

12:20
Ventspils pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta darbībā kā prioritāte izvirzītas ģimenes, kuras nonākušas krīzes situācijā –, īpašu uzmanību veltot bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunie ventspilnieki, kuri aug ārpus ģimenes.
 
17.sep
Vaivaru pamatskola Jūrmalā ir viena no pirmajām vispārizglītojošām izglītības iestādēm, kura sāka īstenot iekļaujošo izglītību. Arī šobrīd tajā no 155 skolēniem 63 ir ar īpašām vajadzībām. Skolas kolektīvs ar bažām raugās nākotnē, jo neatbilst Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajiem minimālajiem skolēnu skaita kritērijiem tādām pilsētām kā Jūrmala, proti, pamatskolā jābūt vismaz 360 bērniem. «Mēs sēžam kā uz laika bumbas,» situāciju raksturo skolas kolektīvs.
 
13.sep
Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Šonedēļ šādus pasākumus sekmīgi realizēja VP LRP Rēzeknes iecirkņa likumsargi, likvidējot Rēzeknes novadā nelegālā alkohola ražošanas un glabāšanas vietu, ka arī konfiscējot ievērojamu daudzumu nelegālo alkoholisko dzērienu.
 
13.sep
ēc smagas bērnu saindēšanās trīs Siguldas bērnudārzos Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) turpina pārbaudes bērnudārzos un ēdināšanas uzņēmumā "Baltic Restaurants Latvia", pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
 
13.sep
Pēc smagas bērnu saindēšanās trīs Siguldas bērnudārzos Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apsver iespēju veikt pārbaudes arī citos objektos, kuros ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Baltic Restaurants Latvia", pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
 
13.sep
Lai gan Saeima Jūrmalas domei uzdāvināja miljonu eiro ar nosacījumu, ka pilsēta to iztērēs «piekrastes dabas vērtību un kultūrvides centra izveidošanai», dzīvē nauda izlietota dzimtsarakstu nodaļas izmitināšanai. Taču atbildīgā ministrija konkrētās mērķdotācijas pēcuzraudzību neveic, jo likumi tādu pienākumu neuzliek.
 
13.sep
Skaistā vietā starp Ogres upi un ģimeņu iecienītu izklaides parku Avārijas brigāde Ogres novadā nākamā gada beigās, iespējams, mitināsies 3,7 miljoni vistu. Savukārt vēl pēc sešiem gadiem – jau astoņi miljoni putnu, kas dienā izdēs sešus miljonus olu, apēdīs 960 tonnas barības un radīs arī 720 tonnas mēslu dienā. Šī ir viena no iespējamām vietām, kuru sava kompleksa izbūvei ir nolūkojusi Ovostar Union grupā ietilpstošā SIA Gallusman.
 
11.sep
Uzsākot pastāvēšanas simto mācību gadu, Valmieras Valsts ģimnāzija (celta 1902.–1903., arhitekts Aleksejs Kizelbašs) ver jaunu lapu savā attīstības ceļā – no šā gada ir mainītas vidusskolas mācību programmas – līdzšinējā matemātikas un dabaszinātņu programma tiek pārveidota un pilnveidota par inženierzinību programmu, šogad atjaunota un nokomplektēta humanitāro zinību izglītības programma, darbu turpina vispārizglītojošā programma. Mācības jaunajās programmās uzsāk 10. klase, bet 11. un 12. klases turpina izglītību iepriekšējās programmās.
 
11.sep
SIA Dizozols ir pazīstama kā viens no lielākajiem pilna cikla mežu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, kas klientiem piedāvā mežistrādes darbus un koksnes realizāciju, mežu atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu, darot visu nepieciešamo, lai mežs būtu pēc iespējas ilgtspējīgāks un īpašniekam nestu maksimālo peļņu gan šodien, gan nākotnē. Dižozols ir viens no straujāk augošajiem mežu nozares uzņēmumiem – 2018. gadā tā apgrozījums sastādīja 28 miljonus eiro, bet šogad plānots sasniegt 40 miljonu slieksni.
 
11.sep
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai jaunais mācību gads ir sācies jaunā statusā un ar jauniem izaicinājumiem, jo no šā mācību gada sākuma tai ir piešķirts valsts ģimnāzijas statuss, kas apliecina spēju nodrošināt augstu izglītības saturu un ilgtspējīgu mācību darba organizāciju.
 
11.sep
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu iedzīvotājiem un uzņēmumiem Valmierā un novada teritorijā, a/s Sadales tīkls katru gadu realizē apjomīgus elektrotīkla pārbūves un elektroapgādes uzlabošanas projektus.
 
11.sep
Intervija ar AS Valmieras enerģija valdes locekli Māri Kānīti.
 
11.sep
Attīstot jebkuru no lauksaimniecības nozarēm, viens no lielākajiem palīgiem ir kompānija Baltic Agro, kas lauksaimniekiem piedāvā visu nepieciešamo, no minerālmēsliem un augu aizsardzības līdzekļiem visdažādākajām kultūrām, līdz specializētajai lopbarībai, ietinamajām plēvēm un citām nepieciešamajām lietām.Saruna ar Baltic Agro Valmieras noliktavas vadītāju Robertu Oju (R.O.). un tirdzniecības vadītāju Bruno Jansonu (B.J.).
 
11.sep
Vidzemes slimnīcas galvenās vērtības ir: apmierināts pacients, augsti kvalificēts personāls un droša vide. Veicot nozīmīgas investīcijas personāla profesionālajā izaugsmē un motivācijas pasākumos, infrastruktūrā un jaunās tehnoloģijās, izstrādājot un ieviešot kvalitātes standartus, slimnīca virzās uz mērķi. Intervija ar Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Uģi Muskovu.
 
11.sep
Intervija ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku.
 
10.sep
Daugavpilī pagājušajā nedēļā robežsargi kādā īpašumā atraduši lielu daudzumu ārvalstu medikamentu un cigarešu, informēja Valsts robežsardzē.
 
10.sep
Ventspils bērnu un jauniešu sporta skola Spars piedāvā nodarbības desmit dažādos sporta veidos: basketbolā, džudo, ložu šaušanā, BMX, sporta vingrošanā, šorttrekā, svarcelšanā, vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā.
 
10.sep
Ventspils Jaunrades nams piedāvā 50 dažāda veida interešu izglītības nodarbības gan pilsētas, gan apkārtnes bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 25 gadiem. Kopš šā gada 1. septembra arī Ventspils planetārijs, observatorija un talantīgo bērnu skola Gudrinieks ir iekļautas Jaunrades nama struktūrā. Kopumā Jaunrades namā darbojas jau vairāk nekā 1600 bērnu un jauniešu.
 
10.sep
Īpaši aizsargājamais Papes ezers, kas atrodas pašos Kurzemes dienvidos Rucavas novadā, šogad pārtapis seklā aizaugušā dīķī, pa kuru ar parastu laivu nav iespējams pārvietoties. Uz copi atbraukušie leiši bar vietējos latviešus par apkārt valdošo smaku un nosprāgušajām zivīm. Tomēr nule atbildīgo institūciju ilgstoši bendētajam ezeram ir parādījusies cerība. Jau šoruden vajadzētu sākties kanāla izbūvei – normāla hidroloģiskā režīma atjaunošanai.
 
10.sep
Par tehnoloģiju būtisko ietekmi uz ikdienas dzīvi un procesiem, kā arī to lomu mūsdienu darba tirgū Ventspilī nojauta jau 2000. gadā, kad pilsētā tika uzņemts kurss tehnoloģiju virzienā.