Reģionālie pielikumi

15.nov
Sakopta apkārtne, sakārtota ceļu infrastruktūra, tuvu mājām izglītības, atpūtas un darba iespējas – šie ir vieni no galvenajiem faktoriem, kas tiek ņemti vērā, cilvēkiem izdarot izvēli par savu dzīvesvietu. Tāpēc, domājot par sava novada attīstību, Dobeles novada pašvaldība šiem aspektiem pievērš īpašu vērību. Arī 2019. gads nebija izņēmums – piesaistot Eiropas naudu, paveikti daudzi apjomīgi darbi. Plašāk par tiem un novada nākotnes plāniem stāsta Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.
 
14.nov
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas tostarp paredz pienākumu pašvaldībām solidārā apmērā piedalīties skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.
 
12.nov
Piektdien, 8.novembrī, ap pulksten 02:40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Krūmu ielā kādam vīrietim piedraudot ar vardarbību un fiziski ietekmējot, tika atņemta nauda un mantas. Vīrietis ar gūtajām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē.
 
12.nov
Neraugoties uz to, ka nākamgad plānots pabeigt robežas joslas ierīkošanu uz Latvijas-Krievijas robežas, patlaban šim mērķim pietrūkst deviņu miljonu eiro, liecina valdības sēdē Alūksnē šodien uzklausītais Iekšlietu ministrijas (IeM) informatīvais ziņojums.
 
12.nov
Šodien Alūksnē notiks valdības izbraukuma sēde.
 
11.nov
Cēsu pils tornī šodien, kad tiek atzīmēta Lāčplēša diena, varēs skatīt multimediālas projekcijas par strēlniekiem un Latvijas karogu, informēja projekta idejas patrons un biedrības "Live Latvija" vadītājs Renārs Sproģis.
 
11.nov
Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Lāčplēša dienā Jūrmalā notiks lāpu gājieni, svētbrīdis Slokas baznīcā un piemiņas brīdis pie kapteiņa Paula Zolta pieminekļa Kaugurciemā, informēja Jūrmalas domē.
 
8.nov
Augstākās tiesas jeb Senāta krimināllietu departaments piektdien tā dēvētajā Liepājas pedofilu lietā atcēla Kurzemes apgabaltiesas spriedumu daļā par abiem apsūdzētajiem noteikto sodu par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo saistībā ar soda nepamatotu pastiprināšanu, pavēstīja Senāta pārstāve Baiba Kataja.
 
7.nov
Rēzeknē šodien Valsts robežsardze aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju un viesi apmeklēt lielākos Valsts robežsardzes simtgadei veltītos svinīgos pasākumus.
 
6.nov
Valmierā lietavu dēļ grūti izbraucamas vairākas ielas un applūduši gruntsgabali, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.
 
6.nov
Satiksmei slēgts reģionālā autoceļa Limbaži–Salacgrīva (P12) posms no 34,3. - 34,45. kilometram pie Korģenes. Ceļa posms nav izbraucams – tas ir applūdis.
 
6.nov
Pēc Valsts Policija iegūtās informāciju par personām, kuras, iespējams, ir saistītas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, 2. novembrī ap pulksten 02:00 tika veikta operatīvās informācijas pārbaude un meklēšanas pasākumi, kuru laikā VP LR pārvaldes kriminālpolicijas darbinieki aizturēja 1989.gadā dzimušo vīrieti un viņa 1974.gadā dzimušo civilsievu, kā arī konfiscēja puskilogramu aizdomīgu vielu, kas visdrīzāk ir amfetamīns. Vielas tika nosūtītas ekspertīzes veikšanai. Uzsākts kriminālprocess, izmeklēšana turpinās.
 
6.nov
Neatkarīgi no dažādiem viedokļiem par OIK (elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti), pateicoties OIK atbalstam, tieši Ādažu iedzīvotāji visilgāk saņēma lētāku siltumenerģiju, jo SIA Balteneko 1997. gadā Ādažos uzbūvēja Latvijā pirmo mazas jaudas koģenerācijas staciju. Likumsakarīgi, ka atbalsta periodam pienāk beigas, kā dēļ no šā gada sākuma Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja augstāku siltumenerģijas tarifu.
 
6.nov
Pārņemot vietējo kokapstrādes uzņēmumu, kopš 2006. gada Ādažos aktīvi strādā Dānijas kompānijas uzņēmums Hornbaek Baltic, kura pamatnodarbošanās ir durvju aplodu, kā arī grīdas un loga līstīšu ražošana. Ik gadu uzņēmums veic investīcijas ražošanas tehnoloģiju atjaunošanā un pilnveidošanā, kas ļauj efektīvi izmantot esošo materiāli tehnisko bāzi un cilvēkresursus – kopš 2006. gada, nepalielinot darbinieku skaitu, ražošanas apjoms audzis pieckārt.
 
6.nov
Ik dienu pa Eiropas, Krievijas un bijušās NVS valstu ceļiem kursē simtiem tūkstošu smagā transporta vienību, kuras pārvadā ļoti plašu sortimentu kravu, sākot no izejvielām ražošanas uzņēmumiem, līdz piegādēm mazumtirdzniecības tīklos. Starp tām ir arī 100 smagās automašīnas no Ādažos dislocētās loģistikas un pārvadājumu kompānijas Portmanns un Ko, kura specializējusies šķidro jeb lejamkravu pārvadāšanā.
 
6.nov
Pirms krietni vairāk nekā desmit gadiem SIA Rotons valdes loceklis Armands Mucenieks sarēķināja, ka atvest no Itālijas lielas tvertnes ar dienvidzemes gaisu sanāk ļoti dārgi, un pieņēma lēmumu uzsākt lielgabarīta plastmasas izstrādājumu ražošanu šeit pat Latvijā. Šodien Rotonā ražotie liela tilpuma plastmasas izstrādājumi ar Latvijas gaisu tiek vesti gan uz Vāciju, gan Zviedriju un citām Eiropas valstīm.
 
6.nov
Lai gan SIA Ādažu namsaimnieks ir vietējās pašvaldības uzņēmums, ar darbības labo praksi tas spējis piesaistīt arī blakus novadu iedzīvotājus, kuri namu apsaimniekošanu uzticējuši Ādažu namsaimniekam. Šobrīd Ādažu namsaimnieka pārziņā ir lielākā daļa daudzdzīvokļu māju Ādažos, kā arī septiņi nami Carnikavā un seši nami Garkalnē. Kopumā uzņēmums apsaimnieko jau 46 mājas, un skaits turpina pieaugt.
 
6.nov
Ādaži, tāpat kā vairāki citi Pierīgas novadi, strauji attīstās – no vienas puses, tā ir izdevīga dzīvesvieta ārpus lielpilsētas trokšņa un piesārņojuma, no otras puses, šeit ir plašas uzņēmējdarbības attīstības iespējas, jo bijušās lauksaimniecības zemes ir pārtapušas gan par industriālajām teritorijām, kur attīstās ražošana, gan privātās apbūves rajoniem. Kā ar augošo saimniecību tiek galā novada vadība, vaicājām Ādažu novada domes priekšsēdētājam Mārim Sprindžukam.
 
5.nov
Protestējot pret administratīvi teritoriālo reformu no amata atkāpjas Beverīnas novada domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis ("Novadam"), liecina viņa paziņojums pašvaldības mājaslapā.
 
5.nov
Pirmdien tika aizvadīts Latvijas hokeja izlases treniņš pirms "Turkish Airlines" Četru nāciju turnīra Liepājā.
 

Rīgas namu pārvaldnieks