Reģionālie pielikumi

15:42
Turpmāk normatīvos precīzāk tiks regulēta teritorijas atļautā izmantošana Ragakāpas dabas parkā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.
 
Vakar, 21:42
Arī Rundāles novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, vērsusies Satversmes tiesā (ST) saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.
 
Vakar, 17:03
Ventspils novada Jūrkalnes Uguns pļavā notika gadskārtējā "Ābolu balle". Šogad cilvēku bija jūtami mazāk nekā iepriekšējos gados. Šogad arī ābolus nebija iespējams iegādāties, bija iespēja iegādāties daudz citu vērtīgu mājražojumu.
 
Vakar, 15:13
Pēc skolotājas saslimšanas ar Covid-19 karantīna noteikta divām Daugavpils 3.vidusskolas klasēm, bet attālināti kādu laiku mācīsies vēl divas klases, apstiprināja izglītības iestādes direktors Vitālijs Azarevičs.
 
18.sep
Vakar, 17.septembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar Saldus medicīnas centra narkologiem un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes kinologiem veica pārbaudi mācību iestādē Saldus novadā ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite – lietošana, glabāšana un realizācija.
 
18.sep
Ceturtdien Zelmeņos tika svinīgi atklāts reģionālā autoceļa Jelgava – Tērvete – Lietuvas robeža (Žagare) (P95) posms no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (28,36.-43,55.km). Atklāšanas pasākumā piedalījās VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika, SIA Strabag valdes loceklis Juris Dumpis un SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate Būvniecības departamenta vadītāja Dace Loca, kā arī Lietuvas pilsētas Joņišķi mērs Vitalius Gailius.
 
18.sep
Šovasar Jēkabpilī tika uzstādīts jauns vides objekts – dizaina soliņš, kas veltīts pilsētas 350 gadu jubilejai. Aplūkojot to no augšas, tas veido skaitli “350”. Soliņš vienlaikus ir gan vides objekts, gan atpūtas vieta sporta zonas apmeklētājiem. Ideja nav slikta, bet iedzīvotājos izbrīnu raisa soliņa izmaksas – pēc Jēkabpils pilsētas pašvaldības sniegtās informācijas tie ir teju 15 tūkstoši eiro. Vietvarā skaidro, ka iepriekš minētā summa nav tikai soliņa izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas. Par šiem līdzekļiem veikti vēl citi darbi, kas veidoja aptuveni divas trešdaļas no kopējās summas. “Tur ierīkoti 111 kvadrātmetri bruģa seguma, uzstādīti 109 metri betona apmaļu, ierīkoti 350 kvadrātmetri zāliena. No šīm kopējām izmaksām – 15 tūkstoši eiro, paša soliņa izmaksas ir 4,5 tūkstoši eiro,” skaidro Jēkabpils pilsētas domes Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs.
 
17.sep
Liepājas pirmsākumi meklējami 13. gadsimtā, kad starp ezeru un jūru, vietā, kur tecēja Līvas upe, izveidojās Līvas ciems. Pirmo reizi rakstos Līvas ciema vārds ierakstīts 1253. gada 4. aprīlī. Šobrīd Liepāja ir moderna pilsēta, kurā godā pagātni un domā par nākotni.
 
17.sep
Intervija ar Liepājas Universitātes rektori Daci Marku (D. M.) un Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētāju Zandu Gūtmani (Z. G.).
 
17.sep
Par Covid-19 krīzes pārvarēšanu, Liepājas teātri un ostu intervija ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti.
 
17.sep
Pirmā valsts dibinātā profesionālā izglītības iestāde Latvijā ir Rīgas Valsts tehnikums, kurš dibināts 1919. gadā. Gadu vēlāk, apvienojot tehnisko skolu un komercskolu, ir izveidots tagadējais Profesionālās izglītības kompetenču centrs “Liepājas Valsts tehnikums”. Par vēsturi un jaunajām profesionālās izglītības programmām saruna ar Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) direktoru Agri Rupertu (A. R. ) un direktora vietnieci Ilzi Kupši (I. K. ).
 
17.sep
Mūsdienu patērētāju sabiedrība rada nepiedodami daudz atkritumu, sākot no daudzkrāsainajiem un daudzkārtainajiem iepakojumiem, PET pudelēm un plastmasas maisiņiem, līdz nopirktai, bet neapēstai pārtikai, tekstila izstrādājumiem un apaviem, kas ne vienmēr tiek novalkāti, bet gan tīri labā stāvoklī izmesti konteinerā. Vielas nezūdamības likumu neviens nav atcēlis, un uz zemes nav melnā cauruma – tās lietas nepazūd bez pēdām, bet nonāk atkritumu noglabāšanas poligonos.
 
16.sep
Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka no 2. oktobra uz laiku pārtrauc lidojumus no Rīgas uz Liepāju. Lidojumi starp abām pilsētām šobrīd pārtraukti līdz 24. oktobrim.
 
16.sep
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), izskatot iesniegtās sūdzības Autotransporta direkcijas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, aizliedzis slēgt līgumus septiņās daļās jeb lotēs, pavēstīja IUB.
 
15.sep
Plānošanas pakļaušana Eiropas Savienības (ES) finansējuma pieejamībai ir cēlonis tam, ka kanalizācijas sistēmu plānošana ir kļuvusi fragmentāra, komentējot Valsts kontroles (VK) revīziju notekūdeņu apsaimniekošanas jomā pašvaldībās, aģentūrai LETA pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece vides aizsardzības jautājumos Sandra Bērziņa.
 
14.sep
No šodienas par Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktora pienākumu izpildītāju iecelta pašreizējā Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra vadītāja Inese Astaševska, informēja Kuldīgas novada pašvaldība sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Komarovskis.
 
14.sep
Pilsētā pieaugot Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitam, Daugavpilī plāno ierobežot viesošanos sociālās aprūpes centros, apliecināja pilsētas mērs Igors Prelatovs ("Mūsu partija").
 
14.sep
Jēkabpilī tapis īpaša dizaina soliņš, kura izmaksas – 15 tūkstoši eiro – raisa neizpratni daļai jēkabpiliešu. Pilsētas iedzīvotājiem spilgtā atmiņā ir citi vērienīgie pašvaldības tēriņi, piemēram, pirms dažiem gadiem tapusī sabiedriskā tualete par 85 tūkstošiem eiro, ko tautā sauc par “zelta tualeti”. Līdz ar soliņa uzstādīšanu jēkabpilieši jau atkal vaicā, vai domnieki nav pārlieku izšķērdīgi, vai naudu nevarēja iztērēt lietderīgāk, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
14.sep
Arī Ozolnieku novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, izskata iespēju vērsties Satversmes tiesā (ST) saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, aģentūra LETA uzzināja novada domē.
 
14.sep
Sākot ar šodienu, vienai no Daugavpils 16.vidusskolas 9.klasēm mācības nodrošina attālināti, jo vienam no audzēkņiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, apstiprina iestādes direktore Olga Dukšinska.