Reģionālie pielikumi

11:18
Šajā nedēļas nogalē virknē piejūras pašvaldību tiks svinēti tradicionālie Jūras svētki. Covid-19 izplatības dēļ šogad svētkos būtu jāievēro īpaša piesardzība un distancēšanās.
 
9:21
Liepājā vienā no ostas piestātnēm glābējiem izdevies lokalizēt ugunsgrēku cukurbiešu granulu pārkraušanas iekārtā.
 
Vakar, 17:01
2.jūlijā Valsts policija saņēma informāciju, ka Daugavpils reģionālajā slimnīcā tika nogādāta sieviete, kura guvusi smagus miesas bojājumus. Saistībā ar notikušo Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas likumsargi uzsāka kriminālprocesu, un diennakts laikā, 3.jūlijā, tika noskaidrotas un aizturētas iespējamās vainīgās personas – kāds 1981.gadā dzimis vīrietis, kā arī 1994.gadā un 1987.gadā dzimušas sievietes. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu.
 
9.jūl
Brantu muiža, Smiltenes novads, Brantu pagasts, Branti. 1532.gadā arhibīskaps Toms Šenings piešķīra kādam Horstam lietošanā 8,5 arklus zemes, kurš uz tās ierīkoja muižu. Patreizejā Brantu muižas ēka celta 19.gadsimtā. Kopš 1926.gada muižas ēkā ierīkota skola. Īpašnieki bijuši vairāki, bet pēdējie no 1851.gada ir fon Precmanu dzimta. Muižas īpašnieki neesot bijuši cienīti starp zemniekiem. Par viņiem stāstītās teikas, iespējams, nemaz nav teikas, bet patiesība. Tagad skola likvidēta un ēka netiek izmantota. 2020.gadā Ilze Briede pārdevusi savu labi iekopto saimniecību “Donas” un iegādājusies Brantu muižu, kur vēlas veidot mājturības skolu,nacionāli romantisku vietu , kur celt gaismā latviskās tradīcijas.
 
9.jūl
3.jūlija "Optibet" virslīgas mačā ar Jūrmalas "Spartaku" Valmierā skatītāju rindās bijis arī ar Covid-19 saslimušais Guntars Indriksons, ceturtdien sociālajos tīklos vēsta "Valmiera".
 
9.jūl
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Rietumvidzemes reģiona Valmieras meža iecirknī, būvējot jauno Gruzdes ceļu, tika pamanīti sprādzienbīstami priekšmeti. Par bīstamo atradumu tika ziņots Valsts policijai.
 
8.jūl
Pirmdien, 6.jūlijā, pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi, policijas darbiniekiem "uz karstām pēdām" izdevās aizturēt vīrieti, kurš, pielietojot vardarbību, nolaupīja kādam jaunietim mobilo tālruni. Aizturētajam kriminālprocesa ietvaros piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.
 
8.jūl
Pēc mēneša desmitiem tūkstoši cilvēku dosies uz Aglonu, jo tur notiks Latvijā viens no lielākajiem reliģiskajiem notikumiem – ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Taču šobrīd ne valdība, ne pašvaldība, ne arī baznīca nezina, kā rīkoties, lai ievērotu visus ierobežojumus, vēsta ReTV Ziņas.
 
8.jūl
Laikā no 27.jūlija līdz 31.jūlijam Latvijas izpletņlēkšanas federācija plāno uzstādīt Latvijas izpletņlēkšanas rekordu un gaisā virs Lielvārdes izveidot zvaigznes figūru no 30 cilvēkiem, informēja pasākuma organizators Edgars Veigurs.
 
7.jūl
Atzīmējot Likteņdārza tapšanas pirmsākumus, 10.jūlijā tajā viesosies Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.
 
6.jūl
Šā gada augustā gaidāmajos Aglonas svētkos būs jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi, informē Tieslietu ministrija (TM).
 
6.jūl
Latvijā reģistrēts šogad pirmais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums mājas cūkām. Slimība konstatēta cūku novietnē Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, Krauļos.
 
1.jūl
Par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidējošo pilsētu uz gadu kļuvusi Jūrmala.
 
23.jun
Jūrmalas pilsētas domes sēdē, apstiprinot pašvaldības budžeta grozījumus, Covid-19 krīzes dēļ nenotikušo kultūras pasākumu finansējumu novirzīja trotuāru remontiem. Finansējumu 333 tūkstošu apmērā ieguldīs gājēju celiņu atjaunošanā un ceļa zīmju nomaiņā.
 
23.jun
Sakarā ar Līgo svētku brīvdienām laika posmā līdz 24.jūnijam gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, savukārt citos maršrutos to skaits tiks samazināts. Ņemot vērā vērienīgās izmaiņas maršrutu tīklā, aicinām iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusa kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.
 
22.jun
Gulbenes novada pašvaldība ir uzsākusi Gaujas krasta nostiprināšanu Lejasciema pagastā pie ceļa “Lejasciems-Mālmuiža”. Gadu gaitā Gauja ir mainījusi tecēšanas gultni, kā rezultātā strauji notiek krasta erozija, radot bīstamību gan tuvējām mājām, gan minētajam ceļam, vēsta pašvaldības mājaslapa.
 
22.jun
Godinot Latvijas brīvības cīnītāju varonību Cēsu kauju 101.gadadienā, šodien pilsētā norisināsies vairāki izzinoši pasākumi, informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.
 
19.jun
Carnikavas novada Ummja ezerā jau no 1.jūnija, sargājot retu un īpaši aizsargājamu ūdens augu Dortmaņa lobēliju, noteikts peldēšanās aizliegums, kas būs spēkā līdz 15.augustam. Lai gan rit vien trešā sezonālā peldēšanās lieguma nedēļa, ezera teritorijā jau patvaļīgi bojātas un saplēstas gandrīz visas no 16 Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) uzstādītajām informatīvajām zīmēm, kas vēstī par aizliegumu. Ezerā vēl joprojām peldas cilvēki, neievērojot sezonas aizliegumu atrasties Ummja ezerā.
 
19.jun
Mūsu kaislība ir rotas. Tās iztēloties, radīt ideju par rotu, to realizēt un dalīties ar jums. Katra rota ir kā daļiņa no mūsu pasaules, kurā katram ir iespēja ieskatīties.
 
19.jun
…mirkli apstājies, un aplūko Latvijas dabu sev apkārt…, mēs esam izveidojuši Dabas gardumu māju, lai Tu, gardēdi, baudītāj un veselīgā dzīvesveida piekritēj vari šo Latvijas dabu arī sagaršot... katram auglim un odziņai piešķiram īpašu garšu… īstu Latvijas dabas garšu...