Reģionālie pielikumi

Vakar, 13:20
Abās profesionālās ievirzes skolās Limbažos ir notikušas pārmaiņas – 2018. gada 1. jūlijā tās tika apvienotas un kļuva par Limbažu Mūzikas un mākslas skolu. Paliekot savās līdzšinējās ēkās, abu skolu kolektīviem nācās sevi pieņemt kā mākslas un mūzikas nodaļām.
 
Vakar, 12:30
«Esmu pateicīgs saviem darbiniekiem un godprātīgajiem maksātājiem, kuri saprotoši uzņēma ūdenssaimniecības tarifu paaugstinājumu pagājušā gada augustā. Tagad varam atļauties ieguldīt vairāk līdzekļu ūdenssaimniecības tehnoloģiju attīstībā,» teic Limbažu pašvaldības SIA Komunālserviss valdes priekšsēdētājs Normunds Zaķis.
 
Vakar, 11:30
Elektrotīkla rekonstrukciju a/s Sadales tīkls šogad veic teju visā Limbažu novadā. Kopumā Limbažu novadā a/s Sadales tīkls atjaunos vidējā sprieguma 20 kilovoltu (kV) elektrolīnijas 26 kilometru garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 18 kilometru garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas 16 transformatoru apakšstacijas. Limbažu novada elektrotīkla atjaunošanā a/s Sadales tīkls šogad ieguldīs vairāk nekā vienu miljonu eiro.
 
Vakar, 10:45
Limbažu novadā ir daudz ezeru, kas bagāti ar zivīm – aģentūras Alda pārziņā ir Lielezers, Dūņezers, Augstrozes ezers un Umurgas dīķis.
 
Vakar, 10:00
Ar renovētām skolas un dienesta viesnīcas ēkām, stiprinātu materiāli tehnisko bāzi, augsta līmeņa pasniedzējiem un izteiktu vēlmi sagatavot mūsdienu prasībām atbilstošus profesionāļus Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Limbažu teritoriālā struktūrvienība jaunajam mācību gadam aicina pieteikties jauniešus ar pamatskolas izglītību apdares darbu tehniķu un būvizstrādājumu galdnieku profesiju iegūšanai.
 
Vakar, 9:37
Pēdējā desmitgadē Latvijas lauku reģioni un nelielās pilsētas zaudē cilvēkus – to skaits samazinās vairāku apstākļu ietekmē, tostarp iekšējās migrācijas dēļ, kad cilvēki labāka darba meklējumos dodas Rīgas vai citu lielo pilsētu virzienā. Vai tiešām lielpilsētās dzīve ir labāka, kādi ir mazpilsētu plusi un mīnusi, kā motivēt iedzīvotājus atgriezties dzimtajā pusē? Par to saruna ar Limbažu novada pašvaldības vadītāju Didzi Zemmeru.
 
15.jūl
Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) par vismaz 150 reisiem plānots samazināt esošo sabiedriskā transporta maršrutu reisu skaitu, aģentūrai LETA paziņoja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.
 
15.jūl
Virpuļviesulī nopostītā Balvu novada zemnieku saimniecība pateicoties cilvēku ziedojumiem un pašvaldības finansējumam savākusi apmēram vienu trešdaļu atjaunošanai nepieciešamo līdzekļu, bet saimniecība vērsusies arī pēc valsts atbalsta pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), pastāstīja saimniecības īpašnieks Aldis Baranovskis.
 
12.jūl
Latvijā nākotnē varētu nākties evakuēt iedzīvotājus no piekrastes teritorijām, kuras ietekmēs jūras krasta erozija, šodien otrajā visaptverošās valsts aizsardzības apspriedē akcentējuši Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) pārstāvji.
 
12.jūl
Rundāles pils parka teritorijā tuvākajā laikā plānots būvēt vēja aizsargmūri, kā arī vēsturisku karuseli bērniem, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.
 
12.jūl
Pēdējo 20 gadu laikā Latvijā vispārizglītojošo dienas skolu skaits samazinājies par vairāk nekā 300 mācību iestādēm. Skolu tīkla reforma vēl nav galā – arī šogad pašvaldības lēmušas par 13 skolu slēgšanu un 40 izglītības iestāžu reorganizāciju (vārda «likvidēšana» ausij tīkamāks apzīmējums). Arī Stāmerienas pamatskola ir iekļauta šajā sarakstā un septembrī vairs pie sevis nesauks izglītojamos.
 
11.jūl
Latvijas tīrākie ezeri ir Ummis Carnikavas novadā un Mazuikas ezers Ādažu novadā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Ilze Reinika.
 
10.jūl
Aizvadītajās brīvdienās lielu postažu nodarījusi vētra Latgalē. Eiropas Vētru laboratorija atzinusi, ka Balvu novadā plosījies tornado, kas Latvijā ir reta parādība. Tas skāris vairākas mājsaimniecības Bērzpils pagastā, Golvaru kapsētu, aiz sevis atstājot arī simtiem zemē gulošus kokus. Visvairāk cietusi zemnieku saimniecība “Krastiņi”, kur ar postošajām sekām nāksies cīnīties vairākus gadus.
 
8.jūl
Balvu novadu 6.jūlija pēcpusdienā skāra postošākā dabas stihija pēdējo gadu laikā, kurā virpuļviesulis nodarījis smagus zaudējumus četrām mājsaimniecībām Bērzpils pagastā. Dzīvojamām mājām norauti jumti ar visām spārēm, bojātas sienas, griestu segums un nogāzti koki. Vissmagāk cietusi bioloģiskā zemnieku saimniecība “Krastiņi”, kurā nopostītas pilnībā visas ēkas. Tāpat virpuļviesulis nodarījis lielus postījumus pašvaldības kapsētā un vairākos privātajos mežos.
 
8.jūl
Jau ziņojām, ka Gulbenē sestdien negaiss gāzis kokus kapsētā un izpostījis disku mešanas sektoru pilsētas stadionā.
 
8.jūl
Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 6.jūlija plkst. 6.30 līdz 7.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 109 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem un 21 izsaukums bija maldinošs.
 
7.jūl
Alūksnē ar partneriem Latvijā un Krievijā īstenos sajūtu tūrisma maršrutu, projektā ieguldot 800 000 eiro, informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
 
7.jūl
Gulbenē sestdien negaiss gāzis kokus kapsētā un izpostījis disku mešanas sektoru pilsētas stadionā, pastāstīja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS).
 
7.jūl
Melnā stārķa aizsardzībai divos Preiļu novada pagastos plānots izveidot mikroliegumu, uzzināja novada pašvaldībā.
 
7.jūl
Sestdien Saulkrastos izglābti divi nelaimē jūrā nonākuši cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).