Uz Ventspili braucam gan svētkus svinēt, gan sportot un aktīvi atpūsties, gan arī lūkot ziedu kompozīcijas un smelties idejas savu pagalmu iekārtošanai. Šobrīd visas ziedu skulptūras ir pilnā plaukumā un bezgala valdzinoši smaržo rožu dobes.
Līdz ar Zinātnes centra “VIZIUM” atvēršanu no vēsturiskajām telpām Akmeņu ielā uz jauno mājvietu pārceļas visi Ventspils Digitālā centra bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņi. Vienlaikus “VIZIUM” paver iespēju piedalīties arī citās izglītojošās aktivitātēs, piemēram, Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbībās.
Pēdējo 20 gadu laikā Ventspils ekonomikā būtiski mainījušies pilsētas attīstības stūrakmeņi – vēsturiski tie bijuši jūra, osta un tranzīts, bet tagad galveno ekonomisko pienesumu sniedz ražošanas uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā sasnieguši naudas izteiksmē vēsturiski lielāko saražoto preču daudzumu, apsteidzot par Latvijas industrializācijas centru dēvēto Liepāju. Tagad Ventspils ir pilsēta ar lielāko ražošanas apjomu uz vienu iedzīvotāju tūdaļ aiz Rīgas.
Šā gada 18. jūnijā apmeklētājiem tika atvērts Zinātnes centrs “VIZIUM”, kas nedaudz vairāk kā mēneša laikā ir uzņēmis jau gandrīz 25 tūkstošus apmeklētāju.
Vai Ventspils ir liela vai maza pilsēta? Tas atkarīgs no tā, kā mēs uz to skatāmies! Ja mēs skatāmies no tūrisma industrijas puses, tad noteikti tā ir liela – varbūt ne tik liela, cik jaudīga, jo tūrisma piedāvājums ir daudzveidīgs, kvalitatīvs un izglītojošs.
Ventspils ir pirmā pilsēta Latvijā, kas 1990. gadā aizsāka tradīciju svinēt pilsētas svētkus, un arī šogad Kurzemes pērle no 5. līdz 7. augustam aicina uz savām vērienīgajām svinībām vislabākajās tradīcijās, tostarp atkal notiks svētku gājiens, ziedu paklāju festivāls un tiek solīta neaizmirstama uguņošana.
Saldus Bērnu un jaunatnes centrs ir vieta, kur pabūt ar sevi. Vieta, kur savu talantu attīstīt sev vēlamā tempā un sev vēlamā virzienā. Saldus BJC strādā divos virzienos, kuri saistās ar bērniem un jauniešiem – interešu izglītība un darbs ar jaunatni. Abās jomās man kā vadītājai pie katra pleca ir kārtīgs atbalsts, vilcējspēks, iedvesmas avoti – manas vietnieces: Liene Zeiliņa un Laura Ūžele. Ne mazāk svarīga tehnoloģiju laikmetā ir sakārtota iestādes digitālā vide - Saldus Bērnu un jaunatnes centrā tas ir mūsu Digitālās vides administratores Laimas Tiļļas pārziņā.
Saldus tehnikums ir izglītības iestāde, ar kuru rēķinās valsts līmenī. Kopš 2016. gada Saldus tehnikums ir attīstījies ļoti strauji gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi. Sakopta droša vide, profesionāli, gados jauni pedagogi aizvien mērķtiecīgāk izvēlas tehnikumu, kā savu darba un izaugsmes vietu. Tieši tāpat arī izglītojamie. Gadu gaitā audzēkņu skaits būtiski palielinājies (2016. gadā 507, bet pērn jau 800 izglītojamie),
Saldus medicīnas centrā var saņemt ambulatoros medicīniskos pakalpojumus – diagnostiku, ģimenes ārstu un ārstu speciālistu konsultācijas, rehabilitācijas pakalpojumus un laboratoriskos izmeklējumus. Medicīnas centrā izvietots arī traumpunkts un stacionārā aprūpes nodaļa.
Pēc aizvadītajā gadā īstenotās pašvaldību administratīvās reformas Saldus novads aizņem 2167 kvadrātkilometrus, tajā ir gandrīz 29,6 tūkstoši iedzīvotāju. Saldus novada pašvaldības domē ir 15 deputātu, tostarp četri deputāti ievēlēti no bijušā Brocēnu novada.
Pēc divu gadu pārtraukuma Saldū, Kalnsētas parkā šovasar atgriežas festivāls “Saldus Saule”. Šogad festivāls notiks 22. un 23. jūlijā. Arī šogad uz skatuves kāps gan leģendāras un visiem zināmas zvaigznes, gan arī pavisam nesen iepazīti lieliski mākslinieki.
Līdz gada beigām noslēgsies būvniecības darbi jaunajā Gulbenes radošo iniciatīvu centrā, kurā jauna mājvieta būs Gulbenes Mākslas skolai, kā arī telpas Gulbenes Mūzikas skolas vajadzībām un plašākiem cita veida pasākumiem – koncertiem, kino vakariem, mūžizglītībai un citām radošām izpausmēm.
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs jau piekto reizi 29. un 30. jūlijā aicina piedalīties starptautiskajā mākslas festivālā “Divi Jūliji” Gulbenē.
Uz Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta pirms gada ir uzstādīta saules elektroenerģijas ražošanas stacija. Tāpat saules enerģija tiek izmantota karstā ūdens nodrošināšanai saulainajā laikā Gulbenes 3. bērnudārzā “Auseklītis” un Jaungulbenes sociālās aprūpes centrā “Alejas”. Vairāk par esošo projektu atdevi un ieplānotajiem darbiem “Neatkarīgās” saruna ar pašvaldības priekšsēdētāja padomnieku attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jāni Barinski.
Gulbenes novads ir viens no lielākajiem Latvijā, tajā apvienoti 13 pagasti un Gulbenes pilsēta kā novada centrs.
Par aktualitātēm un prioritātēm “Neatkarīgās” saruna ar novada domes priekšsēdētāju Andi Caunīti.
Olimpiskā centra “Ventspils” pārziņā ir gan sporta bāzes, gan aktīvās atpūtas objekti. Lielākās sporta bāzes ir centrālajā kompleksā, kur vienuviet atrodas basketbola halle, ledus halle, vieglatlētikas manēža, stadions, skeitparks un viesnīca. Olimpiskā centra pārziņā ir arī atpūtas objekti: Ventspils piedzīvojumu parks, Pludmales akvaparks un Ūdens piedzīvojumu parks.
“Pēc divu gadu pandēmijas un ar to saistītajiem ierobežojumiem mēs saskaramies ar tādām pašām grūtībām, kā citas reģionālās koncertzāles. Vienīgā atšķirība tāda, ka, sperot savu pirmo soli, bijām gaišu cerību pilni, bet astoņus mēnešus pēc koncertzāles atklāšanas viss spēji aprāvās,” saka koncertzāles “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.
Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” ir vieta, kur dienas lielāko daļu pavada ventspilnieki ar īpašām vajadzībām. Aizvadītajā gadā “Cimdiņš” pārcēlās uz jauno mājvietu – ēku Kuldīgas ielā 4.