Reģionālie pielikumi

6.sep
Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai un pieaugot saslimstības izplatībai ar Covid-19, kā arī strauji pieaugot hospitalizēto pacientu skaitam, no šodienas Covid-19 slimnieku ārstēšanai tiks atvērtas nodaļas Vidzemes slimnīcā Valmierā un Rēzeknes slimnīcā, vēsta Veselības ministrija.
 
1.sep
Atsākoties skolēnu mācību gadam, no šodienas gaidāmas izmaiņas aptuveni 300 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā, informēja Autotransporta direkcija.
 
1.aug
No šodienas Rēzeknē par siltumenerģiju būs jāmaksā 30,07 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 26% mazāk nekā līdz šim un kas būs zemākais regulētais siltumenerģijas tarifs valstī, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
 
22.jūl
Pēc novadu reformas jaunizveidotās apvienotās pašvaldības saskaras ar nopietnu izaicinājumu – kā apvienot visu bijušo novadu informācijas un dokumentu vadības sistēmas. Vairums pašvaldību izvēlas pilnīgāko un aptverošāko vienas pašvaldības lietoto risinājumu, kurā integrē pievienoto pašvaldību informācijas tehnoloģiju sistēmas, bet bijušajās sistēmās uzkrāto informāciju saglabā kā arhīvu.
 
10.jūl
Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks vairākās piekrastes pašvaldībās - Zvejnieksvētku tirgos Carnikavā, Jūrmalciemā, tirdziņā Lapmežciemā, gadatirgū Viļānos, tirgū Skultē, krāmu tirgū Ādažos un pasākumā "AOK Circus" Andrejostas kvartālā Rīgā, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.
 
5.jūl
Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās Latvijā notiks "Mājas kafejnīcu dienas", kuru laikā būs iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki, pavēstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
1.jūl
Šodien uz pirmo domes sēdi, kurā plānots ievēlēt domes priekšsēdētāju, sanāks 40 jauno pašvaldību domju deputāti.
 
1.jūl
No 1.jūlija vairākās pašvaldībās samazināsies siltumenerģijas tarifs, ko, piemēram, vasaras mēnešos izmanto ūdens uzsildīšanai, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
 
1.jūl
Šodien stājas spēkā jaunais Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums, kas noslēdz otro pašvaldību reformu pēc valsts neatkarības atjaunošanas.
 
27.jun
Pašvaldības varētu pašas lemt par azartspēļu atrašanās vietu savā teritorijā, izriet no otrdien valdībā iesniegtajām Finanšu ministrijas (FM) otrreiz pārstrādātajām "Azartspēļu un izložu politikas pamatnostādnēm 2021.-2027.gadam".
 
23.jun
Līgo svētku laikā, no 2021. gada 23. līdz 27. jūnijam, kā arī 19. jūnijā, pārceltajā darbadienā, gaidāmas izmaiņas apmēram 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā.
 
6.jun
Ogres novada pašvaldību vēlēšanās uzvarējušais nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" politiķis, esošais pilsēta mērs Egils Helmanis pēc vēlēšanām ir gatavs sadarboties ar "darītājiem, nevis nomelnotājiem", aģentūrai LETA pauda Helmanis.
 
3.jun
Visbiežāk uzņēmumam, it īpaši jaunajam, kurš savu darbību vēl tikai attīsta, apgrūtinoša ir piemērotu telpu atrašana, jo svarīga ir ne tikai atrašanās vieta atbilstoši uzņēmuma darbības jomai, bet arī ieguldījumi, kas nepieciešami telpu remontam un pielāgošanai. Jau vairākus gadus Ventspils pašvaldība aktīvi strādā, lai uzņēmēji pilsētā justos gaidīti un atbalstīti. Viens no instrumentiem uzņēmēju piesaistei ir biroju pieejamība. Lai nodrošinātu šo iespēju, Ventspils pilsētas dome realizē vecpilsētas ēku atjaunošanas programmu, kuras ietvaros pašvaldība no privātpersonām iegādājas vecpilsētas namus, tos atjauno un piedāvā nomniekiem.
 
27.mai
Pasažieris, kuram apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, 20. maijā pārvietojies ar autobusiem Priedaine-Rīga un Rīga-Kuldīga.
 
24.mai
Daudzās upēs Vidzemē, Latgalē un Zemgales austrumos pēc svētdienas lietavām strauji ceļas ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
 
20.mai
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.maijā braucis autobusā Cēsis-Madona-Varakļāni-Rēzekne un atpakaļ autobusā Madona-Kusa-Liezēre, informēja SPKC.
 
20.mai
Jēdziens pakomāts sen vairs nav svešvārds, un līdz ar Covid-19 pandēmiju un sabiedrības paradumu maiņu sūtījumu saņemšana un nosūtīšana caur tiem ir kļuvusi gluži vai par ikdienu. To apliecina arī statistikas dati. Lielākais šīs nozares spēlētājs Latvijā ir “Omniva”, kas pagājušajā gadā stratēģisku apsvērumu dēļ mainījis galvenā biroja bāzes vietu un pārcēlies no Rīgas uz Mārupi, un atbilstoši pieprasījumam turpina paplašināt savu pakomātu tīklu, nodrošinot to pieejamību maksimāli tuvu cilvēku dzīvesvietām.
 
20.mai
Mārupes novads ir izvirzījis mērķi kļūt par zaļāko novadu valstī, tāpēc domes speciālisti sadarbībā ar nozaru ekspertiem pēta, analizē, izstrādā inovatīvus projektus un ievieš tos dzīvē, kas ilgtermiņā ļaus saimniekot gudri un videi draudzīgi.
 
20.mai
Mārupe pārliecinoši ir viens no visstraujāk augušajiem novadiem, kurā iedzīvotāju skaits palielinās ātrāk, nekā plānots. Līdz ar privātās apbūves, daudzdzīvokļu namu kompleksu, biroju ēku ražošanas un loģistikas uzņēmumu ienākšanu novadā savlaicīgi tiek domāts arī par ūdenssaimniecības pakalpojumu pieejamības uzlabošanu.
 
20.mai
Autopārvadātāji pēdējos gados, it īpaši sākoties Covid-19 pandēmijai, izjūt nopietnu apdraudējumu turpmākajai darbībai. To rada kravu apjoma samazinājums vairākos segmentos, degvielu cenu kāpums, kā arī ES izstrādātā Mobilitātes pakotne, kas būtiski atsauksies uz autopārvadājumu jomu galvenokārt uzņēmumiem no valstīm, kas ir attālāk no Rietumeiropas valstīm, tostarp no Latvijas. Lai gan vairākkārt notikušas sarunas ar Latvijas valdības pārstāvjiem, gaidītais, situācijai adekvātais atbalsts nav saņemts.