Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_downwardReģionālie pielikumi

Līdz ar Zinātnes centra “VIZIUM” atvēršanu no vēsturiskajām telpām Akmeņu ielā uz jauno mājvietu pārceļas visi Ventspils Digitālā centra bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņi. Vienlaikus “VIZIUM” paver iespēju piedalīties arī citās izglītojošās aktivitātēs, piemēram, Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbībās.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Pēdējo 20 gadu laikā Ventspils ekonomikā būtiski mainījušies pilsētas attīstības stūrakmeņi – vēsturiski tie bijuši jūra, osta un tranzīts, bet tagad galveno ekonomisko pienesumu sniedz ražošanas uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā sasnieguši naudas izteiksmē vēsturiski lielāko saražoto preču daudzumu, apsteidzot par Latvijas industrializācijas centru dēvēto Liepāju. Tagad Ventspils ir pilsēta ar lielāko ražošanas apjomu uz vienu iedzīvotāju tūdaļ aiz Rīgas.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Šā gada 18. jūnijā apmeklētājiem tika atvērts Zinātnes centrs “VIZIUM”, kas nedaudz vairāk kā mēneša laikā ir uzņēmis jau gandrīz 25 tūkstošus apmeklētāju.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Vai Ventspils ir liela vai maza pilsēta? Tas atkarīgs no tā, kā mēs uz to skatāmies! Ja mēs skatāmies no tūrisma industrijas puses, tad noteikti tā ir liela – varbūt ne tik liela, cik jaudīga, jo tūrisma piedāvājums ir daudzveidīgs, kvalitatīvs un izglītojošs.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ventspils ir pirmā pilsēta Latvijā, kas 1990. gadā aizsāka tradīciju svinēt pilsētas svētkus, un arī šogad Kurzemes pērle no 5. līdz 7. augustam aicina uz savām vērienīgajām svinībām vislabākajās tradīcijās, tostarp atkal notiks svētku gājiens, ziedu paklāju festivāls un tiek solīta neaizmirstama uguņošana.
27.jūl 2022 Līga Nestere-Nikandrova
Par pirmo aizvadīto gadu Ventspils domes priekšsēdētāja amatā un nākotnes plāniem intervija ar domes priekšsēdētāju Jāni Vītoliņu.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Saldus Bērnu un jaunatnes centrs ir vieta, kur pabūt ar sevi. Vieta, kur savu talantu attīstīt sev vēlamā tempā un sev vēlamā virzienā. Saldus BJC strādā divos virzienos, kuri saistās ar bērniem un jauniešiem – interešu izglītība un darbs ar jaunatni. Abās jomās man kā vadītājai pie katra pleca ir kārtīgs atbalsts, vilcējspēks, iedvesmas avoti – manas vietnieces: Liene Zeiliņa un Laura Ūžele. Ne mazāk svarīga tehnoloģiju laikmetā ir sakārtota iestādes digitālā vide - Saldus Bērnu un jaunatnes centrā tas ir mūsu Digitālās vides administratores Laimas Tiļļas pārziņā.
20.jūl 2022 Dace Vaļko, Saldus BJC direktore
Saldus tehnikums ir izglītības iestāde, ar kuru rēķinās valsts līmenī. Kopš 2016. gada Saldus tehnikums ir attīstījies ļoti strauji gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi. Sakopta droša vide, profesionāli, gados jauni pedagogi aizvien mērķtiecīgāk izvēlas tehnikumu, kā savu darba un izaugsmes vietu. Tieši tāpat arī izglītojamie. Gadu gaitā audzēkņu skaits būtiski palielinājies (2016. gadā 507, bet pērn jau 800 izglītojamie),
20.jūl 2022 Publicitātes materiāls
Saldus medicīnas centrā var saņemt ambulatoros medicīniskos pakalpojumus – diagnostiku, ģimenes ārstu un ārstu speciālistu konsultācijas, rehabilitācijas pakalpojumus un laboratoriskos izmeklējumus. Medicīnas centrā izvietots arī traumpunkts un stacionārā aprūpes nodaļa.
20.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Pēc aizvadītajā gadā īstenotās pašvaldību administratīvās reformas Saldus novads aizņem 2167 kvadrātkilometrus, tajā ir gandrīz 29,6 tūkstoši iedzīvotāju. Saldus novada pašvaldības domē ir 15 deputātu, tostarp četri deputāti ievēlēti no bijušā Brocēnu novada.
20.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Pēc divu gadu pārtraukuma Saldū, Kalnsētas parkā šovasar atgriežas festivāls “Saldus Saule”. Šogad festivāls notiks 22. un 23. jūlijā. Arī šogad uz skatuves kāps gan leģendāras un visiem zināmas zvaigznes, gan arī pavisam nesen iepazīti lieliski mākslinieki.
15.jun 2022 Publicitātes materiāls
Līdz gada beigām noslēgsies būvniecības darbi jaunajā Gulbenes radošo iniciatīvu centrā, kurā jauna mājvieta būs Gulbenes Mākslas skolai, kā arī telpas Gulbenes Mūzikas skolas vajadzībām un plašākiem cita veida pasākumiem – koncertiem, kino vakariem, mūžizglītībai un citām radošām izpausmēm.
8.jun 2022 Daiga Stokenberga
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs jau piekto reizi 29. un 30. jūlijā aicina piedalīties starptautiskajā mākslas festivālā “Divi Jūliji” Gulbenē.
8.jun 2022 Māra Matisone
Uz Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta pirms gada ir uzstādīta saules elektroenerģijas ražošanas stacija. Tāpat saules enerģija tiek izmantota karstā ūdens nodrošināšanai saulainajā laikā Gulbenes 3. bērnudārzā “Auseklītis” un Jaungulbenes sociālās aprūpes centrā “Alejas”. Vairāk par esošo projektu atdevi un ieplānotajiem darbiem “Neatkarīgās” saruna ar pašvaldības priekšsēdētāja padomnieku attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jāni Barinski.
8.jun 2022 Daiga Stokenberga
Gulbenes novads ir viens no lielākajiem Latvijā, tajā apvienoti 13 pagasti un Gulbenes pilsēta kā novada centrs. Par aktualitātēm un prioritātēm “Neatkarīgās” saruna ar novada domes priekšsēdētāju Andi Caunīti.
8.jun 2022 Daiga Stokenberga
Ventspilī ir viena no lielākajām romu kopienām Latvijā – kopumā šeit dzīvo vairāk nekā 90 ģimenes. Ventspilī ir reģistrēti 711 romi.
25.mai 2022 Daiga Stokenberga
Olimpiskā centra “Ventspils” pārziņā ir gan sporta bāzes, gan aktīvās atpūtas objekti. Lielākās sporta bāzes ir centrālajā kompleksā, kur vienuviet atrodas basketbola halle, ledus halle, vieglatlētikas manēža, stadions, skeitparks un viesnīca. Olimpiskā centra pārziņā ir arī atpūtas objekti: Ventspils piedzīvojumu parks, Pludmales akvaparks un Ūdens piedzīvojumu parks.
25.mai 2022 Daiga Stokenberga
“Pēc divu gadu pandēmijas un ar to saistītajiem ierobežojumiem mēs saskaramies ar tādām pašām grūtībām, kā citas reģionālās koncertzāles. Vienīgā atšķirība tāda, ka, sperot savu pirmo soli, bijām gaišu cerību pilni, bet astoņus mēnešus pēc koncertzāles atklāšanas viss spēji aprāvās,” saka koncertzāles “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.
25.mai 2022 Santa Raita
Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” ir vieta, kur dienas lielāko daļu pavada ventspilnieki ar īpašām vajadzībām. Aizvadītajā gadā “Cimdiņš” pārcēlās uz jauno mājvietu – ēku Kuldīgas ielā 4.
25.mai 2022 Daiga Stokenberga
Nenoliedzami Ventspils ir viena no sakārtotākajām un krāšņākajām Latvijas pilsētām. Šogad pilsētā būs vairāki jaunumi, ko ir vērts ieraudzīt.
25.mai 2022 Daiga Stokenberga