CNN informē, ka 50 Republikāņu partijas ārpolitikas un drošības eksperti veltījuši skarbu kritiku Republikāņu partijas ASV prezidenta amata kandidātam Donaldam Trampam.
"Associated Press" vēsta, ka šī brīža ASV prezidents Baraks Obama lūdzis Demokrātu partijas atbalstītājiem darīt visu iespējamo, lai Hilarija Klintone kļūtu par nākamo ASV prezidenti.
Zaudējums kārtējās priekšvēlēšanās dzimtajā Floridas štatā licis senatoram no šīs pavalsts Marko Rubio izstāties no cīņas par republikāņu partijas nomināciju novembrī paredzētajās ASV prezidenta vēlēšanās.
2016. gads ir ASV prezidenta vēlēšanu gads. ASV ir pasaules nozīmīgākā lielvara, un prezidenta vēlēšanas šajā valstī ir svarīgas visiem. Arī mums. Vēl jo vairāk tāpēc, ka politiskā situācija mūsu austrumu kaimiņvalstī ir nestabila un tās ārpolitiskais kurss neaprēķināms. Tāpēc svarīgi, lai ASV būtu pietiekami stipras un to vadītāja politiskā izlēmība liela.
Bijusī ASV pirmā lēdija, senatore un valsts sekretāre, 67 gadus vecā Hilarija Klintone šonedēļ varētu uzsākt kampaņu, kuras mērķis ir kļūt par prezidenti pēc 2016. gada novembrī paredzētajām vēlēšanām. Par to, ka viņa gatava cīnīties par demokrātu partijas nomināciju, H. Klintone vakar plānoja paziņot ar interneta sociālo tīklu starpniecību, bet jau naktī uz svētdienu viņai atbalstu izteicis pašreizējais prezidents, demokrāts Baraks Obama.
Kamēr ASV pilnā sparā ritējušas priekšvēlēšanu debates un konkurence starp republikāni Mitu Romniju un nu jau pārvēlēto Baraku Obamu kļuvusi arvien sīvāka, otrā pasaules malā kāda sieviete izdomājusi veidu, kā abus uz mūžīgiem laikiem apvienot.
ASV prezidentam Barakam Obamam ir doti vēl četri gadi, lai attaisnotu vēlētāju cerības. Viņa uzvara otrdien notikušajās vēlēšanās nebija tik pārliecinoša kā pirms četriem gadiem, visas valsts mērogā prezidents savu sāncensi, republikāni Mitu Romniju apsteidza par nepilniem 2% balsu.
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta vēlēšanās uzvarējušais līdzšinējais valsts vadītājs Baraks Obama var sevi apsveikt ar vēl vienu uzvaru – jaunu Twitter rekordu.
Lielākā daļa (67%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir informēti par Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta vēlēšanām.
Pie Baltā nama otrdienas vakarā pulcējušies prezidenta Baraka Obamas atbalstītāji, svinot viņa pārvēlēšanu nule kā aizvadītajās ārkārtīgi sīvajās vēlēšanās."Vēl četri gadi!" un "ASV! ASV!" pie Baltā nama skandē Obamas atbalstītāji.
Republikāņu partijas izvirzītais ASV prezidenta amata kandidāts Mits Romnijs trešdienas rītā atzinis savu sakāvi vēlēšanās, paziņojot saviem atbalstītājiem, ka telefoniski apsveicis Baraku Obamu ar uzvaru.
Demokrātiem izdevies saglabāt kontroli pār Senātu, bet republikāņi savās rokās noturējuši Pārstāvju palātu, liecina līdzšinējie vēlēšanu rezultāti, ļaujot secināt, ka jau tā sašķeltajā Kongresā vēl vairāk nostiprināsies abu partiju nometnes.
Pie balsošanas iecirkņiem otrdien ASV izveidojušās garas vēlētāju rindas.Vēlētāju tūkstoši pie iecirkņiem pulcējušies gan saulainajā Kalifornijā, gan postošās viesuļvētras "Sendija" pamatīgi izpostītajā Ņūdžersijā.
Amerikāņi otrdien tviterī aktīvi dalās ar savu balsošanas pieredzi un mudina tautiešus sekot viņu piemēram."Tikko nobalsoju & mans vectēvs ar mani tik ļoti lepotos," raksta tvitera lietotāja ar segvārdu "@She_Weezy2012".
ASV republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts Mits Romnijs ir personīgi laipns un izpalīdzīgs cilvēks, taču viņa agrākās privātā kapitāla investīciju firmas "Bain Capital" attieksme pret nelaimē nonākušiem "parastiem" cilvēkiem, tāpat kā viņa partijas un personīgā politiskā nostāja pret trūcīgiem sabiedrības locekļiem, ir skarba un nežēlīga, savā blogā raksta bijusī investīciju baņķiere un pazīstama Ņujorkas restorāna īpašniece Sarma Melngaile.
ASV Austrumkrastā otrdien durvis vēruši vēlēšanu iecirkņi, sākoties balsošanai prezidenta vēlēšanās, kurās galvenā cīņa norisinās starp pašreizējo Baltā nama saimnieku Baraku Obamu un republikāņu kandidātu Mitu Romniju.
Visticamāk, arī pēc šodienas vēlēšanām spēku samērs ASV Kongresā paliks līdzšinējais – republikāņi turpinās kontrolēt Pārstāvju palātu, bet demokrāti saglabās savu vairākumu Senātā, liecina pirms balsošanas veiktie socioloģisko aptauju rezultāti.