Detroitas hiphopa malača Eminema astotais studijas albums – faniem uz to gan bija kādu laiciņu jāuzgaida, jo kundziņam, redz esot bijis slinkums to pabeigt!
Pazīstamais ģitārists un prestižās „Sound Division Studios” šefs Uldis Blaževičs (spēlējis grupās „Exit”, „SuperHuman” u. c.) nācis klajā ar jaunu un interesantu projektu – „UB United”.
Ar jaunumiem savus cienītājus iepriecinājuši arī „Sunrise Avenue” – šā gada maijā arī pie mums ar koncertu „Sapņu fabrikā” pabijusī somu komanda (pirmoreiz viņi Latvijā uzstājās Liepājas festivālā „Baltic Beach Party”, 2008. gadā) izdevusi savu ceturto studijas albumu.
Par vieniem no „nu-metal” pamatlicējiem dēvējamajiem „Linkin Park” vienmēr paticis eksperimentēt: superīgajam debijas albumam „Hybrid Theory” (2000) sekoja šo pašu gabalu remiksu apkopojums ripulī ar nosaukumu „Reanimation” (2002), bet šajā gadījumā producenti Maiks Šinoda un Riks Rubins apspēlējuši pagājušā gada vasarā izdotajā diskā „Living Things” iekļautās dziesmas.
Gluži vai neticami, ka bārdainajam rokerim Zakam Vaildam (starp citu, īstajā vārdā viņš godājams par Džefriju Filipu Vīlandtu) ir jau 46 gadi – šķiet, tas taču bija tik nesen, ka šis tolaik tikai 20 gadus jaunais puisis tika iesaukts paša roka pavēlnieka Ozija Osborna armijā!
Ja gads velkas uz tam paredzami bēdīgo galu, tad vismaz muzikālā ziņā vienmēr šajā tumšajā laikā ir kaut kas priecīgs – tas ir mūzikas un mākslas festivāls „Bildes”!
Par „crossover” pionieriem dēvētās amerikāņu grupas „Korn” pēc skaita nu jau vienpadsmitais studijas ripulis tika gaidīts ar lielu piesardzību un paši vainīgi - šo attieksmi „korni” izpelnījās ar 2011. gadā izdoto albumu „The Path Of Totality”, kas, pēc pašu teiktā, bija ieturēts dabstepa stilā, lai gan patiesībā bija pat vēl riebīgāks (no „crossover” cienītāju viedokļa, protams).
Uz koncertzāli „Palladium” pirmdienas vakarā apskatnieks kājoja ar nelielām bažām: nē, ne jau tāpēc, ka skotu rokgrupa „Biffy Clyro” varētu likt vilties – šādas klases grupas vienmēr nospēlē visaugstākajā līmenī -, bet tāpēc, ka viņu šogad izdotais albums „Opposites” ar pagalam popsīgo hitu „Biblical” priekšgalā kaut kā neuzrunāja.
Cik reizes Rīgā ir uzstājusies leģendārā vācu smagā roka grupa „Scorpions”? Šķiet, vismaz septiņas, tāpēc nebija lielu ilūziju, ka uz svētdien notikušās tūres „Sting In The Tail” koncertu „Arēnā Rīga” varētu atnākt kaut tik daudz cilvēku, lai tiktu piepildīta kaut puse zāles.
Vai nu tīšām, vai netīšām, bet Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pēdējos gados vienmēr uz Rīgu koncertēt brauc kāda grupa, kura vismaz muzikāli ceļ cīņas sparu.
Šosvētdien, 10. novembrī, „Arēnā Rīga” notiks vācu smagā roka leģendas „Scorpions” koncerts. Jā, jā, to pašu „skorpionu”, kuri no mums un visas pasaules ar saviem pašiem, pašiem pēdējiem koncertiem atvadījās uz visiem laikiem jau pirms pāris gadiem.
Nē, grupas nosaukums nav pārrakstīšanās rezultātā radusies kļūda un – nē, tas nav okulista diplomdarbs vājredzīgo dziedināšanai: „Chvrches” izrunā kā „churches”, bet minētais burtu savirknējums ir stilizēta minētā vārda rakstība, turklāt tik ļoti stilizēta, ka to būtībā nemaz uzrakstīt nav iespējams (pareizā rakstība redzama uz CD vāciņa).
Absolūti subjektīvi šķita, ka velsiešu pazīstamākās rokgrupas „Manic Street Preachers” jaunākie albumi klajā nāk, kā minimums, reizi gadā, taču tas laikam tikai tāpēc, ka dažnedažādas līdzīgā stilā strādājošas grupas ir čupu čupām – „Kaiserchiefs”, „Travis”, „Stereophonics”, „Snow Patrol” utt.
Kad 2006. gadā simpātiskā somiete Tarja Turunena pameta „gothic & symphonic metal” grandu „Nigthwish” rindas, šķita, ka būs „vakars uz ezera” gan pašai Tarjai, gan palicējiem.
Popmūzikā kādai dziedātājai duci gadu neizdot jaunus studijas albumus – tā būtu muzikāla pašnāvība, jo pa šo laiku cauri komercmūzikas dzirnām taču izgājis simtiem meiteņu.
Par londoniešu indīroka brigādi „Babyshambles” kaut kā bija sanācis pat veiksmīgi piemirst un kā nu nepiemirsīsi, ja grupas iepriekšējais studijas albums „Shotter’s Nation” iznācis tālajā 2007. gadā (pēc gada gan klajā nāca arī koncertnieks), bet skandalozais Pīts Dohertijs nekādus lielos „podus” pēdējā laikā nav nogāzis (ja precīzāk, šķiet, viņam jau kādu laiku neviens vairs nepievērš uzmanību)!
Šīs nedēļas nogalē nevajadzētu palaist garām kādu interesantu muzikālo pasākumu – jau 2. novembrī koncertzālē „Palladium” pirmo reizi Baltijā uzstāsies Apvienotās Karalistes indīroka skatuves varoņi „The View”.