Haoss Eiropas aviosatiksmē

26.aug
Latvija vienmēr augstu novērtēs Islandes nostāju, nekad neatzīstot Baltijas valstu inkorporāciju PSRS, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot Islandes prezidentu Gudni Jouhannessonu, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.
 
26.aug
Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Islandes prezidenti šodien aizvadīs pasākumu simboliskā vietā "Höfði House", kur 1991.gadā tika parakstīts diplomātisko attiecību atjaunošanas akts, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.
 
3.aug
Islandē galvaspilsētas Reikjavīkas tuvumā trešdien pēc astoņu mēnešu pauzes sācies Fagradalsfjadla vulkāna izvirdums, paziņoja Islandes Meteoroloģiskais dienests.
 
8.mai
Islandes galvaspilsētas Reikjavīkas dome nolēmusi trīs jaunas ielas nodēvēt par godu Igaunijai, Latvijai un Lietuvai, šonedēļ ziņoja Islandes laikraksts "Morgunblaðið".
 
28.jūl 2021
Islande, Izraēla, Apvienotie Arābu Emirāti, Kanāda ir valstis, kurās kovidvakcinācija ir tikusi daudz tālāk nekā pārējā pasaulē un pārsniedz 70% vismaz pirmo devu dabūjušo iedzīvotāju.
 
27.jūl 2021
Islande bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas jau martā vairs neprasīja veikt Covid-19 testus vakcinētiem tūristiem un pirms mēneša atcēla visus Covid-19 ierobežojumus. No šodienas situācija atkal ir mainījusies. Atkal stājušies spēkā Covid-19 ierobežojumi, un Covid-19 tests ir jātaisa arī visiem vakcinētajiem.
 
27.jun 2021
Islandē sestdien atcelti visi ierobežojumi, kas tika ieviesti koronavīrusa izplatības ierobežošanai, kļūstot par pirmo valsti Eiropā, kura spērusi šādu soli.
 
22.mar 2021
Islandē galvaspilsētas Reikjavīkas tuvumā piektdien sākās Fagradalsfjadla vulkāna izvirdums, paziņoja Islandes Meteoroloģiskais dienests. Fagradalsfjadls atrodas Islandes dienvidrietumu galā apmēram 30 kilometrus no Reikjavīkas. Lava pie Fagradalsfjadls izlauzās cauri simtiem metru garai Zemes garozas plaisai. Pēc tam, kad pirms kāda laika tika reģistrēti vairāk nekā 50 000 zemestrīču, islandieši jau vairākas nedēļas bija gatavojušies vulkāna izvirdumam. Meteorologi pauž, ka izvirdums bijis neliels un tas cilvēkus nav apdraudējis. Pēdējais izvirdums tur notika pirms aptuveni 800 gadiem. Vislielākie draudi saistījās ar izdalīto gāzu piesārņojums, un blakus esošajiem iedzīvotājiem tika lūgts aizvērt logus. Islandes meteoroloģijas birojs sestdienas norādīja, ka piesārņojums, visticamāk, maz ietekmēs reģiona iedzīvotāju veselību un labklājību. Islandē ir apmēram 30 lielu vulkānu. 2010.gadā vulkāna izvirdums pie Eijafjadlajegidla ledāja uz vairākām nedēļām radīja traucējumus aviosatiksmē.
 
21.mar 2021
Islande ir pirmā valsts Eiropā, kurā vakcinētajiem un ar Covid-19 izslimojušiem tūristiem ir lielākas priekšrocības nekā nevakcinētajiem un ar Covid-19 neizslimojušiem. Tiesa, vakcinācijas vai izslimošanas faktam ir jābūt dokumentāli apstiprinātam.
 
16.mar 2021
Islande no ceturtdienas ļaus iebraukt valstī visiem ceļotājiem, kam būs pierādījums, ka viņi ir vakcinēti pret Covid-19, pavēstīja Veselības ministrija.
 
9.nov 2020
Hengifoss ūdenskritums Īslandē ir 128 metrus augsts un tā ūdens kaskādi ietver vulkāniski akmeņi, kurus atdala sarkanā māla līnijas.
 
15.apr 2020
Zinātnieki brīdina, ka Islandē novērotās vulkāniskās aktivitātes varētu radīt gadsimtiem ilgas problēmas, vēsta "The Guardian".
 
24.mar 2020
Islandes veselības dienesti otrdien paziņoja, ka valstī apstiprināts pirmais nāves gadījums no koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19.
 
10.mar 2020
Lai noteiktu, cik plaši valstī ir izplatījusies koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19, Islande pārbaudīs tūkstošiem iedzīvotāju, arī tos, kuriem nav slimībai raksturīgo simptomu, otrdien paziņojis uzņēmums, kas veiks pārbaudes.
 
18.feb 2020
Valsts prezidents Egils Levits šodien tikās ar Islandes ārlietu ministru Gudlaugiru Touru Tourdarsonu
 
20.aug 2019
Simtiem cilvēku, to skaitā arī augsta ranga amatpersonas, svētdienas vakarā pulcējās Islandes rietumos – vietā, kur kādreiz atradās samērā prāvais Okjokulla ledājs, par kura kādreizējo esamību pašlaik liecina vien neliels ledus un sniega plankums. Nokusušā ledāja vietā uzstādītajā bronzas plāksnē iegravēta ziņa nākamajām paaudzēm, kuras vēstījums ir šāds – mēs zinām, ka notiek globālās klimata pārmaiņas, un aptuveni nojaušam, kā ar to cīnīties, bet to, vai mums tas izdevās, redzēsiet jau jūs.
 
4.mar 2019
Islandi konkursā pārstāvēs apvienība ”Hatari” ar dziesmu islandiešu valodā ”Hatrið Mun Sigra”, kas tulkojumā no vietējās valodas nozīmē ”Naids uzvarēs”. Mākslinieki sevi prezentē kā ”industriālo BDSM grupu”.
 
16.nov 2018
Latvijas prezidents Raimonds Vējonis pateicas Islandes prezidentam Gudni Jouhannesonam par viņa valsts atbalstu 1991.gada augustā, kad Latvija, Igaunija un Lietuva paziņoja par savas neatkarības atjaunošanu, turklāt Islande bija pirmā valsts pasaulē, kas atzina visu triju valstu neatkarību.
 
31.okt 2018
ASV karavīri esot nedēļas nogalē tik aktīvi dzēruši alu, ka tas burtiski izbeidzies Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā, ziņo turienes mediji.