"Lokdauns" Latvijā

No 2021. gada  11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija. Savukārt no 2021. gada 21. oktobra līdz 15. novembrim - "lokdauns". Šeit vienkopus atrodama visa informācija, kas ir saistīta ar šo situāciju un ierobežojumiem

11:40
Valdība nolēma pagarināt darba laiku saimniecisko pakalpojumu sniegšanai un pasākumu norisei līdz pulksten 23:00, palielināt cilvēku skaitu sabiedriskās ēdināšanas vietās līdz 10, lai dotu iespēju lielām mājsaimniecībām (4 pieaugušie un 6 bērni) izvietoties pie viena galdiņa.
 
2.dec
Veselības ministrs Daniels Pavļuts, viesojoties LTV raidījumā "Šodienas jautājums" atzina, ka nākošnedēļ, kad paštestus varētu sākt plašāk izmantot darba vietās, tie varētu pietrūkt.
 
24.nov
Kopš 15.novembra, kad klientus bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta drīkst apkalpot tikai nelielos pirmās nepieciešamības preču veikalos, pircēju plūsma mazāka formāta "Maxima" veikalos ir palielinājusies, turpretim uz lielāka formāta veikaliem tā ir mazinājusies, apliecināja mazumtirgotāja SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.
 
22.nov
Līdz 6.decembrim nav plānots būtiski atvieglot Covid-19 ierobežojumus, vienojusies koalīcija. To pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), vēsta lsm.lv.
 
19.nov
Līdz ar kovida saslimstības pieaugumu un mājsēdes ieviešanu, daļa iedzīvotāju, kas var strādāt attālināti, izceļoja no Latvijas uz vietām, kur nav tik striktu ierobežojumu. Latvijas Radio sastapās ar kādu ģimeni, kas nolēmusi pat meklēt darbu Maltā, vēsta lsm.lv.
 
15.nov
No šodienas līdz ārkārtējās situācijas beigām nākamā gada 11.janvārī "nedrošajā režīmā" jeb bez Covid-19 sertifikātu uzrādīšanas turpinās darboties tikai pirmās nepieciešamības veikali, otrdien nolēma valdība.
 
15.nov
No šodienas bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt tikai atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
15.nov
TV3 raidījums "Nekā personīga", pētot, kāpēc "lokdaunu" neieviesa jau oktobra sākumā, tika pie tā laika valdības slēgto sēžu ierakstiem.
 
14.nov
Pasliktinoties Covid-19 situācijai, valdībā tika apspriesta iespēja pacientu šķirošanas algoritmā kā vienu no faktoriem iekļaut vakcinācijas faktu, kā arī nevakcinētajiem par ārstēšanos slimnīcā likt maksāt pašiem, vesta TV3 raidījums "Nekā personīga".
 
14.nov
Lai mazinātu Covid-19 izplatību, valdība šogad aizliegusi Ziemassvētku tirdziņus un gadatirgus. Tai pašā laikā tirdzniecība pašvaldību fiksētās vietās, piemēram, tirgus laukumos vai pie kapiem ir atļauta. Veselības ministrijas ierēdnes skaidrojums par šādu lēmumu ir izraisījis dusmas ne tikai mājražotāju vidū, kuriem ir liegts gūt ieņēmumus, bet arī potenciālo pircēju vidū.
 
12.nov
Arī pēc stingro ierobežojumu beigām jeb no pirmdienas, 15.novembra, darbinieki klātienē varēs strādāt tikai ar darba devēja norīkojumu, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
12.nov
No pirmdienas, 15.novembra, bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt tikai atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
12.nov
Ēdināšanas nozares uzņēmumiem, kas no pirmdienas, 15.novembra, vēlēsies pasniegt ēdienu ģimenēm ar bērniem, būs jānodala divu veidu plūsmas - kompānijām ar un bez bērniem, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
12.nov
Līdz ar izmaiņām rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no 15. novembra stājas spēkā arī jaunas prasības tirgotājiem. Tās paredz, ka līdz 11. janvārim ir aizliegti Ziemassvētku tirdziņi un gadatirgi.
 
11.nov
Vairāku veikalu pārstāvjiem, tai skaitā universālveikala "Stockmann", tirdzniecības centra "Origo", kā arī mazumtirgotājiem "top!" un "Maxima", un Ekonomikas ministrijai (EM) pašlaik vēl nav skaidri zināmas detaļas par tirdzniecības regulējumu no pirmdienas, 15.novembra, jeb noslēdzoties "stingrajam lokdaunam", apgalvo EM un tirgotāju pārstāvji.
 
11.nov
No pirmdienas, 15. novembra, arī daļai pārtikas veikalu nāksies strādāt zaļajā režīmā, tas ir, ielaist veikala telpās tikai tos pircējus, kuri var uzrādīt Covid-19 sertifikātu. To paredz valdības pieņemtais regulējums par dzīvi Latvijā pēc "lokdauna" beigām.
 
10.nov
No nākamās nedēļas noteiktie tirdzniecības ierobežojumi varētu nebūt epidemioloģisko drošību veicinoši, pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 
10.nov
Latvijas Restorānu biedrība, nosūtot atklātu vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinājusi premjeru iepazīstināt uzņēmējus ar stratēģiju izejai no krīzes.
 
10.nov
Latvijas tirgotāju asociācija (LTA) aicina valdību nekavējoties izstrādāt atbalsta programmu arī lielo uzņēmumu atbalstam.
 
10.nov
Tirdzniecības vietu darba laiks no nākamās pirmdienas, 15. novembra, noteikts no plkst. 6 līdz plkst. 21, izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus, kas drīkstēs darboties bez darba laika ierobežojumiem, liecina valdības otrdien pieņemtais lēmums par regulējumu dzīvei no 15.novembra.