"Lokdauns" Latvijā

No 2021. gada  11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija. Savukārt no 2021. gada 21. oktobra līdz 15. novembrim - "lokdauns". Šeit vienkopus atrodama visa informācija, kas ir saistīta ar šo situāciju un ierobežojumiem

22.okt
Tieslietu ministrija (TM) ir uzrunājusi visas baznīcas par nepieciešamību ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, vēsta TM pārstāve Evija Rimšāne.
 
22.okt
Covid-19 straujās izplatības dēļ ieviestās komandantstundas jeb mājsēdes pirmā nakts aizvadīta salīdzinoši mierīgi - saistībā ar tās neievērošanu sāktas 228 administratīvās lietvedības, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.
 
22.okt
Nebūs problēmu, lai jau otrdien valdībā tiktu apstiprināti noteikumi finansiālās palīdzības sniegšanai uzņēmējiem saistībā ar noteiktajiem stingrajiem ierobežojumiem Covid-19 ierobežošanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
 
21.okt
Pirmajā mājsēdes naktī Rīgas ielas bija neierasti tukšas un klusas. Kārtību Rīgas ielas uzraudzīja Valsts policijas darbinieki.
 
21.okt
Ņemot vērā valstī atkārtoti izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ un noteiktos stingros ierobežojumus no 21.oktobra līdz 15.novembrim, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no ceturtdienas visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē.
 
21.okt
Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, norāda Ekonomikas ministrija (EM).
 
21.okt
Stājoties spēkā stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, Rīgas bērnudārzi nepieciešamības gadījumā organizēs darbu dežūrrežīmā.
 
21.okt
Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas viss jaunais A korpuss nepieciešamības gadījumā, pieaugot pacientu skaitam, var tikt pārvērsts par Covid-19 korpusu, pavēstīja slimnīca.
 
21.okt
No 21. oktobra līdz 15. novembrim, kamēr ir spēkā pastiprinātie drošības noteikumi, sabiedriskajā transportā tiek atceltas visas pašvaldības piešķirtās atlaides braukšanas biļešu iegādei visām pasažieru kategorijām, liecina vakar valdībā pieņemtais lēmums. Tādējādi “Rīgas satiksme” no 21. oktobra uzsāks pakāpenisku atlaides atcelšanu un visiem pasažieriem būs jāiegādājas biļetes par pilnu cenu neatkarīgi no tā, vai viņi ir vakcinēti vai nē.
 
21.okt
"Lokdauna" noteikto ierobežojumu dēļ, kas liedz tirdzniecības vietām strādāt ilgāk par pulksten 19, daļa veikalu jau no šodienas pārgājušas uz jaunu darbu laiku, veikala durvis pircējiem verot agrāk nekā iepriekš.
 
21.okt
Šodien ir pirmā “lokdauna” diena Latvijā. Visi darbi ārpus mājas un iepirkumi jāpaspēj veikt līdz pulksten 20, kad sāksies komandantstunda. Pēc šī laika ārpus mājas drīkstēs atrasties tikai darba dēļ vai gadījumā, ja vajadzēs izvest pastaigā suni.
 
21.okt
Pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien veselības ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka privātā auto "lokdauna" laikā drīkstēs braukt tikai divi pieaugušie no vienas mājsaimniecības. Valdības gala lēmums ir nedaudz maigāks: ierobežojumi būs, bet ne tik stingri.
 
20.okt
Visticamāk, valdība šovakar apstiprinās visus plānotos "lokdauna" ierobežojumus, šorīt LTV "Rīta panorāmā" prognozēja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).
 
20.okt
No šodienas klātienē publiskā sektora darbinieki drīkstēs strādāt tikai ar Covid-19 testēšanas vai vakcinācijas, pārslimošanas sertifikātu, paredz Ministru kabinetā iepriekš pieņemtais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
 
20.okt
Ministru kabineta ārkārtas sēdē šodien plkst.15 spriedīs par "lokdauna" ieviešanu no ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 15.novembrim, liecina informācija Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) darba kārtībā.
 
19.okt
Patlaban vēl nav zināmi precīzi nosacījumi, kas tiks piemēroti tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto īpaši stingro ierobežojumu jeb "lokdauna" laikā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
19.okt
Pēc primārajām aplēsēm oktobra sākumā, viens "lokdauna" mēnesis varētu izmaksāt ap 200 miljoniem eiro, otrdien parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
 
19.okt
Dailes teātra vadītājam Jurim Žagaram ir kauns par Latvijas sabiedrību par to, ka Latvija ir pirmā attīstītā Eiropas valsts, kas pusgadu pēc tam, kad vakcīnas pret Covid-19 ir brīvi pieejamas, šīs slimības izplatības dēļ ir spiesta aiziet "lokdaunā".
 
19.okt
Tiks izdarīts viss iespējamais, lai pie senioriem un hroniskajiem slimniekiem pievestu vakcīnas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" solīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
18.okt
Krīzes vadības padomes sēde vēl nav beigusies. Tomēr zinams, ka padome ir atbalstījusi Veselības ministrijas priekšlikumu par mājsēdi no pulksten 21 līdz pulksten 5. Mājsēde ilgs līdz 15. novembrim.