"Lokdauns" Latvijā

No 2021. gada  11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija. Savukārt no 2021. gada 21. oktobra līdz 15. novembrim - "lokdauns". Šeit vienkopus atrodama visa informācija, kas ir saistīta ar šo situāciju un ierobežojumiem

3.feb 2022
No 1. februāra Dānijā atcelti gandrīz visi ar Covid-19 saistītie ierobežojumi. Tas nozīmē, ka Dānijas iedzīvotājiem vairs nav obligāti jālieto sejas maskas, nav jārāda Covid-19 sertifikāti. Atcelti visi agrākie ierobežojumi, kas bija noteikti restorānu, kafejnīcu un izklaides vietu darbībai.
19.jan 2022
No trešdienas, 19. janvāra, Rīgas pašvaldības sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji var saņemt medicīniskās maskas, kuriem Rīgas Sociālais dienests ir izsniedzis izziņu par atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam.
10.jan 2022
Decembrī Covid-19 izplatība bija ievērojami samazinājusies – bija dienas, kad konstatēto jauno saslimšanas gadījumu skaits bija vien daži simti. Bet tagad ir atkal straujš lēciens – 6. janvārī tika konstatēti 1994 jauni gadījumi, un tendence ir nelāga – izskatās, ka saslimušo skaita pieaugums būs vēl lielāks.
6.jan 2022
Ārkārtējai situācijai, saskaņā ar iepriekšējo valdības lēmumu, vajadzēja beigties šā gada 11. janvārī. Ar valdības šodienas lēmumu ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 28. februārim.
4.jan 2022
Covid-19 omikrona paveida izplatības dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarinās līdz 28.februārim, otrdien pēc valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
3.jan 2022
Rīt, 4.janvārī, plkst.10 notiks koalīcijas partiju sanāksme, kurā politiskie spēki diskutēs par to, vai nepieciešams pagarināt Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
31.dec 2021
Valsts policija šajā nedēļas nogalē intensīvi strādās, lai nodrošinātu visaptverošu gadumijas kontroli – gan veiks ceļu satiksmes uzraudzību, gan strikti uzraudzīs epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu.
27.dec 2021
Biomedicīnas studiju un pētījumu centra zinātnieks Ņikita Zrelovs raidījumā "Kas notiek Latvijā" pauda pārliecību, ka nekāda ierobežojumu atcelšana janvāra vidū nenotiks, jo vīruss jau pēc svētkiem sāks izplatīties ar eksponenciālu pieaugumu, vēsta lsm.lv.
24.dec 2021
Atbild Oskars Šneiders, Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs:
21.dec 2021
Ministru kabinets otrdien paplašināja iespējas apmeklēt baznīcas personām, kurām nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.
21.dec 2021
Uzņēmējiem, kas veikuši Darba likumam neatbilstošas darbinieku darba samaksas izmaiņas, lēmuma pieņemšana par algu subsīdijas vai apgrozāmo līdzekļu granta atbalsta piešķiršanu ir pagarināta līdz tam laikam, kad tiks pieņemti nepieciešamie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, infromē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.
21.dec 2021
Valdība otrdien neatbalstīja spēļu zāļu darbības atsākšanu klātienē ārkārtējās situācijas laikā, kas nozīmē, ka tās būs slēgtas vismaz līdz nākamā gada 11.janvārim.
21.dec 2021
Jaungada naktī Latvijā, tāpat kā Igaunijā, netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu un pasākumu organizēšanu, otrdien nolēma valdība.
20.dec 2021
Lemjot par tālākiem pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, Latvijā iespēju robežās būtu jāsaglabā pasākumi, kas ierobežo cilvēku mobilitāti, vienlaikus mazāk radot negatīvu ietekmi uz tautsaimniecību, šāda nostāja pausta Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par epidemioloģiskās drošības draudiem saistībā ar Covid-19 infekciju.
20.dec 2021
"Straujš saslimstības vilnis tuvākajās dienās sasniegs arī Latviju. Nezinām, cik smagi slimosim, tomēr saslims ļoti daudzi, vēl pirms 1.janvāra dienā var būt pat 3000 inficēto," ierakstā mikroblogošanas vietnē 'Twitter" dalās veselības ministrs Daniels Pavļuts.
8.dec 2021
Sociālajos tīklos kopš novembra vidus cirkulē baumas par "lokdaunu" pirms Ziemassvētkiem. Kā iespējamie "lokdauna" datumi tiek minēti 15. decembris, 21. decembris, 22. decembris.
7.dec 2021
Valdība nolēma pagarināt darba laiku saimniecisko pakalpojumu sniegšanai un pasākumu norisei līdz pulksten 23:00, palielināt cilvēku skaitu sabiedriskās ēdināšanas vietās līdz 10, lai dotu iespēju lielām mājsaimniecībām (4 pieaugušie un 6 bērni) izvietoties pie viena galdiņa.
2.dec 2021
Veselības ministrs Daniels Pavļuts, viesojoties LTV raidījumā "Šodienas jautājums" atzina, ka nākošnedēļ, kad paštestus varētu sākt plašāk izmantot darba vietās, tie varētu pietrūkt.
24.nov 2021
Kopš 15.novembra, kad klientus bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta drīkst apkalpot tikai nelielos pirmās nepieciešamības preču veikalos, pircēju plūsma mazāka formāta "Maxima" veikalos ir palielinājusies, turpretim uz lielāka formāta veikaliem tā ir mazinājusies, apliecināja mazumtirgotāja SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.
22.nov 2021
Līdz 6.decembrim nav plānots būtiski atvieglot Covid-19 ierobežojumus, vienojusies koalīcija. To pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), vēsta lsm.lv.