Koalīcija vienojas līdz 6. decembrim saglabāt Covid-19 ierobežojumus

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Līdz 6.decembrim nav plānots būtiski atvieglot Covid-19 ierobežojumus, vienojusies koalīcija. To pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), vēsta lsm.lv.

Ministrs norādīja, ka koalīcijā panākta vienošanās līdz 6.decembrim “jaunus, iepriekš neapspriestus” ierobežojumu atvieglojumus neieviest. Tādējādi līdz šim datumam, visticamāk, tiks saglabāti pašreizējie drošības pasākumi.

6.decembris izvelēts par atskaites punktu, jo šajā datumā valstij tiks piegādāti vairāki Covid-19 paštesti, ar kuriem būs iespējams regulārāk testēt sabiedriskajā sektorā strādājošos, atzīmēja Pavļuts.

Savukārt konkrēti lēmumi saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem pēc 6.decembra patlaban nav pieņemti. Tas būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, tomēr Pavļuts pastāstīja, ka koalīcija ir vienojusies par vairākiem iespējamiem scenārijiem.

Vaicāts par iespējamību gada nogalē atkal ieviest stingrus ierobežojumus, Pavļuts norādīja, ka daudz kas būs atkarīgs no sabiedrības uzvedības svētku laikā. “Konkrēti lēmumi par “lokdauniem” vai mājsēdēm šobrīd netiek piedāvāti,” piebilda veselības ministrs.

Vienlaikus gan Pavļuts, gan premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, ka Covid-19 pandēmija nav beigusies un par spīti saslimstības samazinājumam situācija Latvijā aizvien ir trausla.

Saistībā ar vakcināciju pret Covid-19 premjers atzina, ka tās bezmaksas nodrošināšana sabiedrībai aizvien saglabājas valdības prioritāte. Viņš arī aicināja ikvienu iedzīvotāju, kuram kopš Covid-19 vakcinācijas kursa pabeigšanas pagājuši seši mēneši, saņemt balstvakcīnu.

Līdzīgu viedokli pauda arī veselības ministrs, norādot, ka koalīcijā ir vienprātība par balstvakcinācijas “plašu popularizēšanu” un koalīcijas pārstāvji aicina visus 6 mēnešus pēc vakcinācijas pabeigšanas saņemt balstvakcīnu. Veselības ministrs atzina, ka balstvakcinācija būs daļa no plāna, kā novērst plašu saslimstības uzliesmojumu arī turpmāk.

Tikmēr labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija) sacīja, ka tuvākajā laikā koalīcijai un valdībai būs jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi. Pirmais no tiem saistās ar to, kā palielināt vakcinācijas aptveri iedzīvotāju vidū, kuri ir vecāki par 60 gadiem. Tāpat koalīcijai būs jālemj, kā riska grupās sasniegt 90% vakcinācijas aptveri. Eglītis un Pavļuts piebilda, ka šajā sakarā varētu būt lēmumi par stimulējošiem maksājumiem vakcinācijas veicējiem.

Tāpat labklājības ministrs minēja, ka tuvāko nedēļu laikā valdībai būs jāpieņem arī lēmumi par balstvakcinācijas pieejamību,

kā arī vakcinācijas nodrošināšanu bērniem no pieciem līdz 12 gadiem, tomēr pirmdien diskusija par to vēl nav bijusi.