Bīstamais vīruss

Vakar, 23:33
Brazīlijas neveiksmīgā reakcija uz Covid-19 krīzi novedusi valsti līdz humānai katastrofai, ceturtdien brīdināja starptautiskā mediķu organizācija "Medecins Sans Frontieres" (MSF; "Ārsti bez robežām"), kritizējot prezidenta Žaira Bolsonaru valdību, ka tā veselības krīzi padarījusi vēl smagāku.
 
Vakar, 21:21
Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 74 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir pieaudzis no 658 otrdien līdz 660 trešdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.
 
Vakar, 17:03
Lietuvas valdība ceturtdien nolēmusi pagarināt Covid-19 karantīnu vēl par mēnesi - līdz jūnijam, vienlaikus paredzot jaunus atvieglojumus tirdzniecības, ēdināšanas, kultūras un sporta iestādēm, kuri stāsies spēkā turpmāko divu nedēļu laikā.
 
Vakar, 12:54
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1168 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši deviņi cilvēki, trešdien paziņojis Statistikas departaments.
 
Vakar, 12:37
Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 17 233 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 643 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
14.apr
Koronavīruss SARS-CoV-2 var izplatīties starp ūdelēm un nevar izslēgt, ka no ūdelēm var inficēties arī cilvēki, sacīja pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" direktors Aivars Bērziņš, komentējot situāciju uzņēmumā SIA "Baltic Devon Mink", kur gan darbiniekiem, gan ūdelēm atklāta inficēšanās ar Covid-19.
 
14.apr
Šobrīd Latvijā konkrētos gadījumos Covid-19 pacientu ārstniecībā izmanto antivielas, kas nākušas no Valsts Asinsdonoru centrā nodotajām Covid-19 pārslimojušo cilvēku asinīm, kurās ir augsts antivielu titrs, žurnālistiem atklāja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts Kārlis Rācenis.
 
14.apr
Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 64 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir sarucis no 684 pirmdien līdz 658 otrdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.
 
14.apr
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1284 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši četri cilvēki, trešdien paziņojis Statistikas departaments.
 
14.apr
Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 18 932 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 733 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
14.apr
Lai valdība pēc pāris nedēļām varētu lemt par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu mīkstināšanu, saslimstībai būs jāsamazinās, bet patlaban tas nenotiek, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
13.apr
Pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš inficējies ar Covid-19, kā rezultātā viņš ar partneri Edgaru Toču šonedēļ Meksikā nevarēs piedalīties Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā, ziņo portāls "sportacentrs.com".
 
13.apr
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 10.aprīlī braucis ar vilcienu Tukums 2 - Rīga (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6502), plkst. 5.10 no Slokas stacijas līdz stacijai Zasulauks un atpakaļ ar vilcienu Rīga - Sloka (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6423), plkst. 15.30 no Rīgas līdz Slokas stacijai, abos virzienos sēdējis pēdējā vagonā.
 
13.apr
Inficēto cilvēku skaits pēc potēšanās pret Covid-19 ir niecīgs, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
13.apr
104 gadus vecā Donja Karmena no Tunhas, Kolumbijā divas reizes inficējusies ar jauno koronavīrusu, vēsta "The Sun".
 
13.apr
Pagājušajā nedēļā darbdienās izmantoti 74% no Covid-19 testēšanas kapacitātes, kas ir par 11 procentpunktiem vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, liecina valdības sēdei iesniegtā prezentācija.
 
13.apr
Jau ceturto nedēļu pēc kārtas pieaug no ārzemēm ievesto Covid-19 gadījumu skaits, pagājušajā nedēļā sasniedzot 33 gadījumus, valdības sēdē atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
13.apr
Ir jāizskata dažādi scenāriji vakcinācijas pret Covid-19 tempu iekustināšanai, otrdien valdības sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
13.apr
Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 50 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir sarucis no 715 svētdien līdz 684 pirmdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.
 
13.apr
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1088 cilvēkiem un reģistrēti 12 nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojis Statistikas departaments.