Padomi dārza darbiem

12.jun
Dārza darbi rit pilnā sparā. Arvien vairāk laika tiek pavadīta darot dažādus darbiņus, sākot no stādīšanas, līdz pat ravēšanai. Lielisks palīgs šādos darbos būs ceļu sargs!
 
10.jun
Lai augi būt veseli un skaisti ziedētu, tos nepieciešams mēslot. Izveido pats savu organisko mēslojumu augiem no banānu mizām!
 
2.jun
Esplanādē uzziedējušas halēzijas jeb sniepulkstenīšu koki. Ieraugot šo skaistumu, ne viens vien dārzkopis gribētu tādu ieaudzēt arī savā dārzā. Izrādās halēzijas itin labi pārcieš Latvijas ziemu un maija beigās priecē ar zvanveida baltiem ziediem.
 
28.mai
Dārzu noteikti pievilcīgāku padarīs dekoratīvas puķu dobes, īpaši mājas priekšpusē. Šoreiz iedvesmai "Refúgio Green" izveidotā dobe, kuras radīšana būtībā neprasa pārāl lielu piepūli vai līdzekļis.
 
25.mai
Caur sidraba birzi gāju, ne zariņa nenolauzu – reti kuras citas tautasdziesmas rindas slēpj tik daudz latviska skaistuma un mīlestības pret dabu. Baltie, majestātiskie stumbri, ņirboši zaļās lapas un zeltainās spurdzes ir tik tipiska Latvijas ainavas sastāvdaļa, ka nereti šo ik uz soļa sastopamo skaistumu īsti nepamanām. Tomēr pareizi iestādīta un kopta, bērzu birzs var kļūt par tavas sētas krāšņāko rotu un vērtīgu mantojumu nākamajām paaudzēm – bērza koksne tiek augstu vērtēta, turklāt jaunaudze vismaz 40 gadu ražos skābekli un piesaistīs ogļskābo gāzi tavā īpašumā.
 
23.mai
Sū­nas zā­lie­nā sa­gā­dā rai­zes ne vie­nam vien dārz­ko­pim, bet to uz­veik­ša­na ne­re­ti kļūst par ne­ie­spē­ja­mo mi­si­ju. An­sis Birz­nieks, dār­zu māk­slas uz­ņē­mu­ma Ga­lan­tus īpaš­nieks un zā­lie­nu eks­perts, uz­ska­ta, ka «pa­ma­ta ie­mes­li, kā­dēļ zā­lie­nā ie­mā­jo sū­nas, ir gai­sa trū­kums aug­snē un tās sa­blī­vē­ša­nās».
 
22.mai
Saplīsis koka krēsls, neizmantojams klozetpods vai veca auto riepa- šie priekšmeti var pārvērsties interesantos puķu podos.
 
19.mai
Nevajag atmest sapni par dārziņu, ja nav īpašūmā nepieciešamā zemes gabala. Ja ir balkons, tādu iespējams radīt uz tā. Lūk, eksperta ieteikumi iedvesmai.
 
17.mai
Ja nav iespējas iekopt dārzu, izmanto iespēju to radīt uz savas palodzes, diedzējot zaļumus!
 
13.mai
Iestājoties gada siltākajam periodam, svarīgi ir, lai augi saņemtu pietiekami daudz mitruma, lai varētu "izdzīvot" karstajos laika apstākļos. Nereti sanāk piemirst par augu laistīšanu, it īpaši, ja tie atrodas ārā. Tāpēc izmēģini pavisam vienkāršu veidu, kā mitrināt augus!
 
12.mai
Nekad nesaki nekad – arī tavā dzīvē var pienākt brīdis, kad sagribēsies pašam izaudzēt kādu zemeni. Ne jau peļņas nolūkos, bet vienkārši prieka un intereses pēc, varbūt arī tādēļ, ka to lūdz bērni vai kaimiņiene iedod veselu kaudzi ar pārpalikušajiem stādiņiem, drošinot, ka audzēt būs viegli, jo tur jau neesot ko nemācēt.
 
10.mai
Čaklākie dārza darbu veicēji jau ir iesējuši tomātu sēklas un drīzumā stādīs tomātu stādus siltumnīcās. Tomēr vēl nav par vēlu iesēt sēklas, lai vasarā varētu baudīt gardus tomātus no paša dārziņa. Izmēģini jaunu sēšanas metodi!
 
4.mai
Izmest bioloģiski noārdāmos atkritumus nešķiroto sadzīves atkritumu konteinerā ir ne vien izšķērdīgi, bet arī neilgtspējīgi. Tā ne tikai palielinās rēķins par atkritumu apsaimniekošanu, bet arī tiek liegta iespēja izmantot vērtīgu resursu augsnes bagātināšanai, vēsta "Clean R".
 
23.apr
Plastmasas pudeles iespējams izmantot arī dārzā, piemēram, iespaidīga puķu poda izveidošanai.
 
17.mar
Kaut arī Latvijas pavasaris ir svārstīgs un nespēj izlemt, sildīt un plaukt vai tomēr saldēt un ieputināt, stādīšanas sezona lieliem soļiem tuvojas. Lai dārzs vasarā krāšņi zaļotu, augsne atbilstoši jāsagatavo un jāpabaro, tāpēc svarīgi izvēlēties tieši pavasarim un augsnes stāvoklim piemērotākos substrātus un mēslojumu, atgādina "Kesko Senukai Latvia" dārzniecības kategorijas vadītājs Ingus Laumanis.
 
5.mar
Pavasarim strauji tuvojoties, čaklākie dārznieki jau plāno, ko stādīt siltumnīcā. Savukārt tiem, kas gatavojas iekopt savu pirmo siltumnīcu vai atjaunot novecojušo, ir pats piemērotākais laiks apsvērt tās iegādi. Siltumnīcas izmēram nav nozīmes, ja ir vēlme un enerģija tikt pie pašu audzētiem labumiem, un pat uz balkona var izlolot savu vienīgo tomātu. Par saliekamo siltumnīcu izmēru un materiālu daudzveidību stāsta eksperts Ingus Laumanis.
 
13.jun 2020
Šis nav nekas jauns, tikai draudzīgs atgādinājums, kā sadzīves lietas izmantot dārza darbiem un dot tām otro dzīvi.
 
16.mar 2020
Daudzi pārtikas produkti labi kalpos dārzniecībā kā mēslojums augiem. "Blossom" apkopojis neparastus veidus, kā ar pārtikas produktu palīdzību veicināt dažādu augu ātrāku augšanu.
 
9.jūl 2019
Iespējams, ka visai drīz tiks ieviesta skaidrība un sniegti kompetenti padomi, kā optimāli izmantot kafijas biezumus savos dārzos un ražotnēs.  Pavasarī  Paulig Coffe Latvia sadarbībā ar Nacionālā botāniskā dārza Salaspils zinātniekiem uzsāka unikālu pētījumu par kafijas izmantošanu augkopībā. Un lai arī rezultātu zinātniskais apkopojums tiks prezentēts vēlā rudenī un arī nākamajā gadā, šobrīd  pirmie novērojumi jau ļauj izdarīt svarīgus secinājumus, kas noteikti noderēs dārzkopjiem.
 
4.jun 2019
Ērces jau labu laiku kā pamodušās! Tādēļ uzzini, kā no tām izvairīties kamēr vasarā atpūties savās lauku mājās.