Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardBēgļu krīze Eiropā

Krievijas specdienesti ukraiņu bēgļu vervēšanas mēģinājumus pārsvarā realizē Krievijas teritorijā robežšķērsošanas procedūras laikā, liecina Valsts drošības dienesta (VDD) veiktā identificēto gadījumu analīze.
27.aug Ziņu aģentūra LETA
Vācijā atkal aktualizējušās debates par patvēruma meklētājiem, centriski labējiem politiķiem vēloties stingrākus ierobežojumus bēgļu uzņemšanai.
21.aug Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis projektu pieteikumu konkursu "Nevalstisko organizāciju (NVO) pasākumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam", lai atbalstītu NVO darbības turpināšanu Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā, tai skaitā finansējot atbalsta pasākumus pie valsts robežas, aģentūru LETA informēja SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.
14.aug Ziņu aģentūra LETA
Polijas robeždienests ziņo par uzbrukumu skaitu pieaugumu darbiniekiem uz Baltkrievijas robežas, vēsta dialog.ua.
26.jūl Portāls nra.lv
Saeimā pieņemtie grozījumi ar robežas sargāšanu saistītajos likumos veicinās patvēruma meklētāju atpakaļ atraidīšanu, tādu nostāju pauž ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
30.jun Ziņu aģentūra LETA
Greifsvaldē Vācijas ziemeļaustrumos pilsoņi svētdien notikušajā vietējā referendumā ar lielu balsu vairākumu liedza pilsētai iznomāt zemi konteineru pilsētiņas iekārtošanai bēgļu pagaidu izmitināšanai.
19.jun Ziņu aģentūra LETA
Cilvēku skaits, kas bijuši spiesti pamest mājas, pasaulē sasniedzis 110 miljonus, liecina ANO bēgļu aģentūras UNHCR jaunākais pētījums.
14.jun Ziņu aģentūra LETA
Polija nepiedalīsies Eiropas Savienības (ES) plānotajā migrantu sadalē pa bloka valstīm, piektdien paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, nostāju paužot dienu pēc ES iekšlietu ministru vienošanās par plānu, kas paredz stingrākus noteikumus patvēruma jomā, arī obligātās kvotas.
9.jun Ziņu aģentūra LETA
Kāds latviešu lauksaimnieks pagājušajā piektdienā nofilmēja sešu nelegālo migrantu grupu, kas slāja pa Latvijas pierobežas lielceļu. Tas notika Kaplavas pagastā, piecus kilometrus no Baltkrievijas robežas. Robežsargi par to uzzināja tikai tad, kad par to pasūdzējās vietējie iedzīvotāji. Migrantu krīze Eiropā joprojām turpinās, un attieksme pret to ir dažāda.
22.mai Elita Veidemane
Aizvien biežāk uzrodas eksperti, kuru propagandas mērķis ir pierādīt, ka Latvijai nepieciešami migranti, kurus vajadzētu integrēt sabiedrībā. Tāds pagājušajā nedēļā bija arī Maikls Flūds, OECD Teritoriālo dialogu un migrācijas nodaļas politikas analītiķis, kurš piedalījās VARAM konferencē par Latvijas austrumu reģionu drošības un attīstības jautājumiem.
17.mai Elita Veidemane
Kopā Latvijā patvērumu guvuši 43 tūkstoši, bet skaits būtiski samazinās, jo tomēr situācija Ukrainā normalizējas, un pietiekami liels skaits bēgļu atgriežas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Populistiski noskaņotais Eiropas Parlamenta vairākums pirms pāris dienām nobalsoja par atbalstu Migrācijas paktam. Tas gan vēl nav pieņemts galīgi un neatgriezeniski, jo balsošanai jānotiek arī pāris atbildīgajās eiroinstitūcijās, kuras joprojām nevar vienoties par kopīgu nostāju migrantu jautājumā. Taču, ja tas notiks, Eiropas Komisija varēs piešķirt “obligātās migrantu pārvietošanas kvotas” jebkurai valstij. Arī Latvijai. Dārgie Āfrikas draugi – baru bariem – tad būs ierasta ikdiena. Bet varbūt tomēr ne?
24.apr Elita Veidemane
Latvijai dāsni iedotā nauda bēgļu uzņemšanai varētu nozīmēt pienākumu atslogot Vāciju, kuras dzīvojamo fondu un sociālo infrastruktūru pašlaik aizskalo bēgļu plūdi.
17.apr Arnis Kluinis
Iekšlietu ministrijai un ministram Mārim Kučinskim personīgi nāksies sarkt un bālēt abos gadījumos - gan tad, ja ministrija tiešam iztērēs 42 miljonus eiro 6000 migrantu iedabūšanai Latvijā, gan tad, ja šie miljoni tiks nozagti tieši tāpat kā 530 Sīrijas un Somālijas bēgļu uzņemšanai piešķirtie 14,9 miljoni eiro M. Kučinska premjerēšanas laikā.
13.apr Arnis Kluinis
Britu raidsabiedrības BBC tiražētās vēstis par Latvijas robežsargu prettiesisku attieksmi pret Baltkrievijas līdera Aleksandra Lukašenko ielūgtajiem un uz Latviju pārsūtītajiem “ciemiņiem” nav patiesas, norādīts Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) atbildē uz “Neatkarīgās” jautājumiem saistībā ar BBC ziņoto. Ministrija aicina plašsaziņas līdzekļus rūpīgi un vispusīgi vērtēt notiekošo uz Latvijas – Baltkrievijas robežas.
7.apr Andra Ozola
“Bēgļi vai “hibrīdie ieroči”. Kas notiek uz ES austrumu robežas?” Ar šādu vēstījumu klajā nākusi Apvienotajā Karalistē bāzētā raidorganizācija BBC, klaji nomelnojot un diskreditējot Latvijas valsti par nelegālo migrantu iegrūšanu atpakaļ (“push back”) Baltkrievijā un it kā nežēlīgu un cietsirdīgu izturēšanos pret nelegālajiem bēgļiem no Sīrijas uz Latvijas – Baltkrievijas robežas.
6.apr Andra Ozola
Bēgļi no Ukrainas Liepājas sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmantot arī turpmāk, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Par vienu gadu plānots pagarināt līdz 2023.gada 1.martam Ukrainas iedzīvotājiem izsniegto atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai, teikts Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajos grozījumos Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kurus 28.februārī skatīs valdība.
26.feb Ziņu aģentūra LETA
No pagājušā marta Ukrainas iedzīvotājiem izsniegti 149 608 atbalsta komplekti, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Ilze Sarkanābola.
26.feb Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz, ka Ukrainas iedzīvotāji šajā mācību gadā varēs nekārtot noteiktos valsts pārbaudes darbus, mācību gadu pabeidzot ar liecību.
23.feb Ziņu aģentūra LETA