Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardBēgļu krīze Eiropā

Rīgai, Ventspilij, Jūrmalai un Ogrei plānots piešķirt 67 115 eiro par bēgļu uzņemšanu 2023.gadā, liecina tiesību aktu portālā saskaņošanai iesniegtais valdības rīkojuma projekts.
7.apr Ziņu aģentūra LETA
Jā, cilvēki bēg, bet ne masveidā. Šajā gadījumā runa ir tikai par profesionālajiem bēgļiem, kas iekļuvuši Eiropas Savienībā pāri Latvijas robežai. Daudzām robežām un valstīm viņi pāri tikuši līdz Latvijai un daudzām vēl tiks pāri pa ceļam uz savu Paradīzi.
26.mar Arnis Kluinis
Kā ziņo Vācijas laikraksts "Bild", atrasts vēl vienas ukrainietes līķis.
21.mar Portāls nra.lv
Nelikumīgas robežas šķērsošanas organizēšanā apsūdzētā biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" projektu vadītāja Ieva Raubiško Eiropas Cilvēktiesību tiesai (ECT) iesniegusi apzināti nepatiesu informāciju par Sīrijas pilsoņu grupu, kas nelegāli ieradusies Latvijā.
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Jaunu patvēruma meklētāju skaits 2023.gadā trīskāršojies līdz 1624 cilvēkiem, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvju sniegtā informācija Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē.
24.jan Ziņu aģentūra LETA
Lielas kāzas nav lēts prieks. Jaunlaulātajiem bieži vien nākas šķirties no milzu summas, lai sarīkotu savu īpašo dienu. Kāds jaunais pāris naudas lietas  nolēmis risināt savdabīgā viedā. Pāris aizmuka no valsts nesamaksājuši par kāzu norisi, vēsta "The Sun".
16.okt 2023 tautaruna.lv
Gatavojoties 2024. gada vasaras Olimpiskajām spēlēm, Francijas valdība no Parīzes izved bezpajumtniekus, lai mazinātu spiedienu uz pilsētas ārkārtas dienestiem un patversmēm, ziņo CNN.com.
4.okt 2023 Portāls nra.lv
No Latvijas Lietuvā ieradušos nelegālo migrantu skaits šogad pieaudzis 20 reižu, trešdien paziņoja Lietuvas Iekšlietu ministrija pēc tam, kad ministre Agne Bilotaite šo jautājumu pārrunāja ar Latvijas iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (JV).
27.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Vācija plāno nākamgad samazināt uz pusi federālo palīdzību, kuru tā piešķir federālajām zemēm bēgļu uzņemšanas un integrēšanas izdevumu segšanai, saistībā ar budžeta saamazināšanu augošas inflācijas apstākļos pēc dāsnu tēriņu gadiem, pirmdien pavēstīja aģentūras "Reuters" ziņu avoti.
26.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Krievijas specdienesti ukraiņu bēgļu vervēšanas mēģinājumus pārsvarā realizē Krievijas teritorijā robežšķērsošanas procedūras laikā, liecina Valsts drošības dienesta (VDD) veiktā identificēto gadījumu analīze.
27.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Vācijā atkal aktualizējušās debates par patvēruma meklētājiem, centriski labējiem politiķiem vēloties stingrākus ierobežojumus bēgļu uzņemšanai.
21.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis projektu pieteikumu konkursu "Nevalstisko organizāciju (NVO) pasākumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam", lai atbalstītu NVO darbības turpināšanu Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā, tai skaitā finansējot atbalsta pasākumus pie valsts robežas, aģentūru LETA informēja SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.
14.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Polijas robeždienests ziņo par uzbrukumu skaitu pieaugumu darbiniekiem uz Baltkrievijas robežas, vēsta dialog.ua.
26.jūl 2023 Portāls nra.lv
Saeimā pieņemtie grozījumi ar robežas sargāšanu saistītajos likumos veicinās patvēruma meklētāju atpakaļ atraidīšanu, tādu nostāju pauž ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
30.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Greifsvaldē Vācijas ziemeļaustrumos pilsoņi svētdien notikušajā vietējā referendumā ar lielu balsu vairākumu liedza pilsētai iznomāt zemi konteineru pilsētiņas iekārtošanai bēgļu pagaidu izmitināšanai.
19.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Cilvēku skaits, kas bijuši spiesti pamest mājas, pasaulē sasniedzis 110 miljonus, liecina ANO bēgļu aģentūras UNHCR jaunākais pētījums.
14.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Polija nepiedalīsies Eiropas Savienības (ES) plānotajā migrantu sadalē pa bloka valstīm, piektdien paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, nostāju paužot dienu pēc ES iekšlietu ministru vienošanās par plānu, kas paredz stingrākus noteikumus patvēruma jomā, arī obligātās kvotas.
9.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Kāds latviešu lauksaimnieks pagājušajā piektdienā nofilmēja sešu nelegālo migrantu grupu, kas slāja pa Latvijas pierobežas lielceļu. Tas notika Kaplavas pagastā, piecus kilometrus no Baltkrievijas robežas. Robežsargi par to uzzināja tikai tad, kad par to pasūdzējās vietējie iedzīvotāji. Migrantu krīze Eiropā joprojām turpinās, un attieksme pret to ir dažāda.
22.mai 2023 Elita Veidemane
Aizvien biežāk uzrodas eksperti, kuru propagandas mērķis ir pierādīt, ka Latvijai nepieciešami migranti, kurus vajadzētu integrēt sabiedrībā. Tāds pagājušajā nedēļā bija arī Maikls Flūds, OECD Teritoriālo dialogu un migrācijas nodaļas politikas analītiķis, kurš piedalījās VARAM konferencē par Latvijas austrumu reģionu drošības un attīstības jautājumiem.
17.mai 2023 Elita Veidemane
Kopā Latvijā patvērumu guvuši 43 tūkstoši, bet skaits būtiski samazinās, jo tomēr situācija Ukrainā normalizējas, un pietiekami liels skaits bēgļu atgriežas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).
16.mai 2023 Ziņu aģentūra LETA