Bēgļu krīze Eiropā

17.apr
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija piektdien paziņoja, ka viņš atsakās no sava solījuma ātri palielināt bēgļu skaitu, ko ASV varētu uzņemt.
 
3.feb
Izejot no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Mucenieki", bēgļi praktiski nav gatavi uzsākt dzīvi bez jebkādas palīdzības, šodienas Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē sacīja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktore Zaiga Pūce.
 
27.jan
ANO vēlas savākt 100 miljonus ASV dolāru, lai palīdzētu migrantiem, kas, bēgot no konfliktiem Āfrikā, gatavi doties riskantajā ceļā pāri Vidusjūrai uz Eiropu.
 
17.dec 2020
Eiropas Savienība (ES) atvelējusi Turcijai sešus miljardus eiro, ko tā prasīja sīriešu bēgļu uzturēšanai.
 
6.dec 2020
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar kustību "Gribu palīdzēt bēgļiem" un Latvijas Sarkano krustu jau piekto gadu aicina sabiedrību sagādāt dāvanas Latvijā dzīvojošo bēgļu un patvēruma meklētāju bērniem.
 
17.nov 2020
10. novembrī Armēnijas premjerministrs, Krievijas prezidents un Azerbaidžānas prezidents parakstīja dokumentu par pamiera iestāšanos starp abām konfliktējošajām pusēm Kalnu Karabahā. Armēnijas Ārkārtas situāciju ministrija nosūtīja autobusus, lai iedzīvotāji, kuri bija devušies bēgļu gaitās varētu atgriezties mājās. Līdz šim 482 bēgļi no Armēnija ir atgriezušies mājās. Bēgļu autobusus pavada Krievijas miera uzturēšanas patruļa un militārā policija.
 
15.sep 2020
Otrdien, 15.septembrī, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas priekšlikumu sniegt humāno palīdzību Grieķijai ārkārtas situācijas risināšanai. Humānās palīdzības sūtījumā, kas tiks nogādāts Grieķijā ir paredzēts iekļaut 300 nestuves un 3000 segas no valsts materiālo rezervju resursiem.
 
27.aug 2020
Šogad līdz 26.augustam Latvija no ārvalstniekiem saņēmusi 63 patvēruma iesniegumus, noskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
 
23.jūl 2020
Vācijas tiesa par jaunas sievietes grupveida izvarošanu Freiburgā 2018.gadā desmit vīriešiem, pārsvarā bēgļiem, ceturtdien piesprieda līdz piecarpus gadiem cietumā.
 
14.jun 2020
Maijā krasi pieaudzis bēgļu skaits, kas centušies iekļūt Eiropas Savienībā (ES), svētdien vēsta Vācijas mediji, atsaucoties uz ES robežsardzes aģentūru "Frontex".
 
10.mai 2020
Patvēruma meklētāju, personu ar bēgļu vai alternatīvo statusu bērni attālinātajā mācību procesā saskaras ar lielām grūtībām, informēja biedrības "Latvijas Sarkanais krusts" (LSK) pārstāve Gundega Rupenheite.
 
8.apr 2020
Itālija koronavīrusa pandēmijas dēļ savās ostās vairs nepieņem aktīvistu kuģus ar Vidusjūrā uzņemtajiem nelegālajiem imigrantiem, trešdien pavēstīja Infrastruktūras un transporta ministrija.
 
5.apr 2020
Latvijā vēl ir veicams apjomīgs darbs pilnvērtīgai bēgļu sociālekonomiskās iekļaušanas sistēmas izveidošanai, taču lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) patvēruma programmā uz Latviju pārvietoto ārzemnieku no šīs valsts ir aizbraukuši, norāda Iekšlietu ministrija (IeM).
 
27.mar 2020
Pēc nedēļām ilgas gaidīšanas cerībā iekļūt Eiropā, nelegālie imigranti piektdien pametuši apgabalu pie Edirnes, kas atrodas netālu no Turcijas robežas ar Grieķiju, ziņo Turcijas mediji.
 
27.mar 2020
Vācijā patvēruma meklētāji iekļauti to personu kategorijā, kam ieceļošana valstī aizliegta, piektdien vēsta žurnāls "Focus", atsaucoties uz iekšlietu ministra Horsta Zēhofera rīkojumu.
 
18.mar 2020
Covid-19 ierobežošanai noteikto pasākumu dēļ Vācija pārstājusi uzņemt bēgļus, atsaucoties uz Iekšlietu ministrijas preses pārstāvi, vēsta Vācijas mediju grupa "Funke Media Group".
 
5.mar 2020
Vācija ir piedāvājusi ANO papildus 100 miljonus eiro palīdzības sniegšanai bēgļiem Sīrijas Idlibas provincē, ceturtdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.
 
4.mar 2020
Četru Centrāleiropas valstu premjerministri trešdien atzinīgi novērtējuši Grieķijas centienus nobloķēt migrantu plūsmu uz Eiropu pēc Turcijas lēmuma atvērt savu rietumu robežu.
 
4.mar 2020
Eiropas Savienība (ES) nepadosies Turcijas šantāžai un ES robežas paliks slēgtas nelegālajiem imigrantiem, trešdien paziņojis Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns.
 
28.feb 2020
Turcijā simtiem imigrantu dodas uz pierobežas reģioniem ar Eiropu, kad varasiestādes nolēmušas "atvērt robežas vārtus" bēgļiem uz Eiropu, piektdien vēsta vietējie mediji.