Bēgļu krīze Eiropā

Vakar, 21:00
Pašlaik izglītības iestādēs Latvijā mācās 4190 Ukrainas kara bēgļu bērni, informē Izglītības un zinātnes ministrija.
 
Vakar, 17:13
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēti 29 971 Ukrainas civiliedzīvotājs, bet 24 098 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 
Vakar, 14:42
To cilvēku skaits, kas konfliktu un vardarbības dēļ bijuši spiesti pamest savas mājas, pirmo reizi pārsniedzis 100 miljonus, kas galvenokārt skaidrojams ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, pirmdien paziņojis ANO bēgļu lietu augstais komisārs Filipo Grandi.
 
Vakar, 10:50
Latvijā nonākušajiem Ukrainas kara bēgļiem patlaban lielākās problēmas sagādā iesaistīšanās darba tirgū un nepietiekami plašais mājokļu piedāvājums, izriet no biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekles Lindas Jākobsones šorīt paustā Latvijas Radio.
 
21.mai
Iedzīvotājs Pāvels sociālajā vietnē Facebook pastāstījis par savu sarunu ar kādu 19 gadus vecu jaunieti no Alūksnes, kas viņu pārsteigusi.
 
19.mai
Pašlaik izglītības iestādēs Latvijā mācās 4173 Ukrainas kara bēgļu bērni, informē Izglītības un zinātnes ministrija.
 
19.mai
Iniciatīva "Uzņēmēji mieram" Ukrainai ziedojusi 2,5 miljonus eiro finanšu līdzekļu un humānās palīdzības veidā, informē iniciatīvas pārstāvji. 
 
19.mai
Latvijas iedzīvotājiem, kas bez maksas izmitina savās mājās Ukrainas civiliedzīvotājus, no šodienas pieejams valsts atbalsts, paredz spēkā stājušies grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.
 
18.mai
Pēc sākotnējā 90 dienu atbalsta beigām Ukrainas bēgļi bez atbalsta nepaliks, jo palīdzība tiks sniegta ar citu mehānismu palīdzību, šādu nostāju šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
12.mai
Ukrainas bēgļu ietekme uz darba tirgu Latvijā būs neliela, ceturtdien konferencē "Future of Jobs 2022" sacīja Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs.
 
12.mai
Latvijas mājsaimniecības varēs saņemt līdz 300 eiro lielu atbalstu mēnesī, ja bez maksas izmitinās no kara bēgošos Ukrainas civiliedzīvotājus. To paredz Saeimas ceturtdien, 12. maijā, vienbalsīgi atbalstītie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, ziņo portāls "LSM".
 
11.mai
Rīgas pašvaldība pabalstos Ukrainas civiliedzīvotājiem izmaksājusi nepilnus trīs miljonus eiro, kamēr pašvaldībai no valsts nav atmaksāts ne cents, šodien Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēdē sacīja Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.
 
11.mai
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēti 28 159 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 22 069 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 
10.mai
Latvijā kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim reģistrēti 27 930 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 21 746 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 
9.mai
Latvijā kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim reģistrēti 27 557 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 21 286 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 
9.mai
Pašlaik izglītības iestādēs Latvijā mācās 4021 Ukrainas kara bēgļu bērns, informē Izglītības un zinātnes ministrija.
 
8.mai
Līdz ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieaug pieprasījums pēc dažādām apmācībām, kā sniegt psiholoģisko atbalstu ukraiņu bēgļiem, vēsta biedrības "Marta" vadītāja Iluta Lāce.
 
5.mai
Latvijā kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim reģistrēti 26 907 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 20 816 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 
5.mai
Ukrainas bēgļu uzņemšanā Latvijā lielākos jautājumus pašlaik rada, kas notiks ar bēgļiem, kad viņiem beigsies valsts apmaksātais 90 dienu atbalsta periods, kas pirmajiem patvēruma meklētājiem iestāsies maija beigās vai jūnija sākumā, intervijā TV3 uzsvēra Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs (PP).
 
3.mai
Latvijā kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim reģistrēts 26 541 Ukrainas civiliedzīvotājs, bet 20 489 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 

Komentētākie