Reģionālie pielikumi

11.okt
Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs "Mere" drīzumā plāno atvērt vēl četrus veikalus Latvijas reģionos, informē "Mere" attīstības vadītājs Latvijā Artjoms Volkovs.
 
2.okt
Šodien izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks septiņās apdzīvotās vietās, sniedzot iespēju iedzīvotājiem vakcinēties ar "Johnson&Johnson" meitasuzņēmuma ražoto vienas devas vakcīnu, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.
 
1.okt
No šodienas 15 reģionālajos maršrutos tiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports, informē Autotransporta direkcijā (ATD).
 
30.sep
Šogad biedrība „Jūras Zeme” un Lauku atbalsta dienests apstiprināja biedrības „Skultes jahtklubs” iesniegto projekta pieteikumu par jahtkluba piestātnes izveidi, kam atbilstoši Zvejniekciemā pie Skultes ostas ir izveidota jauna jahtu un laivu piestātne.
 
30.sep
Vēl pirms gadiem desmit vārds „mulča” daudziem bija svešvārds, kas zināms vien dārzkopības speciālistiem, taču šodien „mulča” un „mulčēšana” ir praktiski jebkura cilvēka, kurš kaut nedaudz ko zina par dārziem un augiem, ikdienas leksikā. Savā būtībā mulča ir jebkurš bioloģiskas izcelsmes sasmalcināts materiāls, ar ko pārklāj zemi, lai pasargātu kultūraugus no nezāļu uzbrukumiem, saglabātu augsnes mitrumu, neļautu zemei pārkarst, saglabātu tās irdenumu un vēl daudzos veidos pozitīvi iedarbotos uz zemes sastāvu un augiem.
 
30.sep
Vienota mērķa kopdarbs ir iespēja būt saliedētiem, jo kopā mēs varam vairāk un labāk – tāds ir jaunā Saulkrastu novada virziens. Vasaras sākumā pēc vairāku gadu pārtraukuma pilsētas estrādē atkal no jauna atskanēja novadnieku čalas un rosība. Estrādes un atjaunotā Neibādes parka apmeklētāji bija ieradušies apskatīt, kāda izskatās atjaunotā parka daļa un Saulkrastu estrāde pēc rekonstrukcijas.
 
30.sep
Aizvadītajā gadā Saulkrastos ir veikti ievērojami infrastruktūras uzlabojumi, kas ne tikai uzlabo pilsētvidi vietējiem iedzīvotājiem, bet arī veicina tūrisma plūsmu, padarot Saulkrastus par vēl ērtāku un komfortablāku vietu dzīvošanai, kvalitatīvai atpūtai un populāru tūrisma galamērķi. Saulkrasti, pilsēta, kas dzīvo Saules ritmā!
 
16.sep
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejam šī vasara bijusi īpaši krāsaina un ražīga. Protams, tāds būs arī rudens, jo muzejā joprojām skatāmas vairākas izstādes, kuras var redzēt vienīgi Gulbenē. Par jaunumiem stāsta Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza:
 
16.sep
Gulbenes novada teritorijā biedrība “SATEKA” apvieno 55 biedrus un darbojas kopš 2007. gada maija. Tā ir kā tilts starp vietējo pašvaldību, nevalstisko organizāciju un dažādu jomu uzņēmējdarbības pārstāvjiem, kā arī aktīvajiem iedzīvotājiem.
 
16.sep
Gulbenes novada Sporta pārvalde kopā ar citām reģiona pašvaldībām ir izveidojusi sporta līgu “Atzeles sports”, kas apvieno komandas un organizē reģionāla līmeņa sacensības klasiskajā un pludmales volejbolā, kā arī klasiskajā un 3x3 basketbolā. Pirmsākumi apvienībai “Atzeles sports” ir likti jau 2017. gadā, kad Alūksnes, Balvu un Gulbenes novads izveidoja vienotu volejbola čempionātu – “Atzeles volejbola līgu”. Attīstoties sadarbībai arī citos sporta veidos, klāt nākušas Madonas novada komandas un čempionāti 3x3 un klasiskajā basketbolā, kā arī 2021. gadā pirmo reizi tika organizētas sacensības “Atzeles sports” pludmales volejbolā un 3x3 basketbolā.
 
16.sep
Kultūras dzīvi pēdējos divus gadus krietni paplucinājuši ir Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, taču kultūras cilvēki nepadodas un meklē arvien jaunus risinājumus un iespējas, lai cilvēki varētu saņemt nepieciešamo kultūras devu, kā arī piepildīt savu vēlmi dejot, dziedāt un spēlēt teātri kaut vai attālināti.
 
16.sep
Kultūrvēsturiskais Gulbenes–Alūksnes šaursliežu dzelzceļš jeb bānītis kursē pēc noteikta kustības grafika bez pārtraukumiem jebkuros laika apstākļos 365 dienas gadā, katru dienu veicot četrus reisus. Šāds regulāri kursējošs šaursliežu vilciens ir vienīgais Baltijas valstīs. Taču gulbeniešiem mazbānītis ir kas vairāk nekā parasts transporta līdzeklis. Tas ir industriālais piemineklis un populārs tūristu apskates objekts, kā arī Gulbenes un Alūksnes novada atpazīstamības zīmols un reģiona tūrisma attīstības mugurkauls.
 
16.sep
Kopš šā gada vasaras Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” kopā ar šīs aģentūras struktūrvienību – izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks” ir iekārtojušies vēsturiskajā Gulbenes dzelzceļa stacijā, kas ir šīs pilsētas tūrisma plūsmas epicentrs.
 
16.sep
Stājoties spēkā jaunajai izglītības pieejai – kompetencēs balstītam mācību saturam, skolām un skolotājiem ir ieteikts izmantot pieejamos lokālos resursus. Tas nozīmē, ka mācību priekšmetu apguvei jāizvērtē un jāiesaista vietējie uzņēmumi, muzeji, saimniecības un citas struktūras un procesi, kas var kalpot par kompetenču izglītības stūrakmeni.
 
16.sep
Atskatoties dažus gadsimtus senā Latvijas un citu Eiropas valstu lauku ainavā, redzam, ka jumtu segumos zināmā mērā valda daudzveidība – salmu jumti, niedru jumti, lubiņu jeb skaidu jumti. Interesanti, kādi apsvērumi noteica saimnieku izvēli? Atbilde ir gluži vienkārša – kas bija pieejams, no tā arī jumtus klāja. Ja apkārtne bagātīga ar ūdeņiem un tajos augošajām niedrēm, tad dominē niedru jumti, ja apvidus mežaināks, tad lubiņu vai skaidu jumti ir visbiežāk sastopamie, bet auglīgos apvidos ar spēcīgām graudaugu audzēšanas tradīcijām, visbiežāk ēku jumtus klāja salmi.
 
16.sep
Gulbenes novada pašvaldība iet soli pretī topošajiem un cenšas pielāgoties strādājošo uzņēmumu ritmam. Tiek veidota vide un atbalsta mehānismi, kas iedzīvotājus mudina uzsākt savu biznesu, palīdz uzņēmumiem augt, piedāvājot tiem izglītojošus notikumus, profesionāļu konsultācijas un iespēju robežās arī piemērotu infrastruktūru un tehnoloģijas.
 
16.sep
Gulbenes novads ir viens no retajiem, ja ne vienīgais, kurā ir saglabājusies un nostiprinājusies 2. līmeņa pašvaldība – bijušais rajons ar tolaik funkcionējošajām pagastu padomēm, šobrīd – novada pašvaldība ar pilsētu un 13 pagastu pārvaldēm, kam secen ir gājusi gan 2009. gada, gan 2021. gada administratīvi teritoriālā reforma.
 
14.sep
Lai paaugstinātu sabiedriskā transporta pieejamību un veicinātu iedzīvotāju pārvietošanos ar reģionālo maršrutu autobusiem, no 1.oktobra tiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports 15 maršrutos, informē SIA Autotransporta direkcija.
 
6.sep
Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai un pieaugot saslimstības izplatībai ar Covid-19, kā arī strauji pieaugot hospitalizēto pacientu skaitam, no šodienas Covid-19 slimnieku ārstēšanai tiks atvērtas nodaļas Vidzemes slimnīcā Valmierā un Rēzeknes slimnīcā, vēsta Veselības ministrija.
 
1.sep
Atsākoties skolēnu mācību gadam, no šodienas gaidāmas izmaiņas aptuveni 300 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā, informēja Autotransporta direkcija.