Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardReģionālie pielikumi

Sliktu braukšanas apstākļu vai autobusu vadītāju trūkuma dēļ trešdien atcelti kopumā vairāk nekā 20 reisu, tostarp pamatā šobrīd informācija ir par atceltajiem reisiem rīta stundās, liecina Autotransporta direkcijā publiskotā informācijā.
21.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Autobusu vadītāju trūkuma dēļ pasažieru pārvadātājs AS "Cata" otrdien maršrutā Rīga-Vangaži un Rīga-Sigulda atcēlis kopumā astoņus reisus, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.
20.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Šogad Latvijas Republikas valsts svētku brīvdienās, no 18. līdz 20. novembrim, būs izmaiņas gandrīz 450 reģionālo autobusu maršrutos visā Latvijā. Tā kā 18. novembris ir piektdiena un arī oficiāla svētku diena, šajā datumā autobusi kursēs kā brīvdienās.
18.nov 2022 Portāls nra.lv
Pirmdien, 19.septembrī, plānots uzsākt skolotāju streiku, bet katrā novadā streikos atšķirīgs izglītības iestāžu darbinieku skaits un neviennozīmīga arī attieksme pret Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) izvirzītajiem streika mērķiem.
16.sep 2022 Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils Pilsētas svētku laikā savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju svinēja starptautiskais ziedu paklāju festivāls, kura tēma bija saskaņā ar gadskārtu skaitīšanas notikumu – «Dzimšanas dienas torte». Šogad festivālā piedalījās 30 komandu, tostarp trīs no Lietuvas, trīs no Igaunijas un Ukrainas floristu komanda, kas patvērumu no kara radusi Latvijā. Festivālu rīko pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» ar Aijas Žagariņas «Floristu skolas A-Ž» atbalstu.
12.aug 2022 Daiga Stokenberga
SIA “Forta Pro” pamatdarbība ir modulāro ēku celtniecība un tam nepieciešamo moduļu izgatavošana.
29.jūl 2022 SIA “Forta Pro” izpilddirektors Mārtiņš Motivāns
Ventspils valstspilsētas pašvaldības sporta filozofija ir vērsta uz to, lai radītu nepieciešamos apstākļus un iedzīvotāju vēlmi piekopt veselīgu dzīvesveidu, kā arī saglabātu cilvēkos prieku un gandarījumu par sasniegto, mudinātu sasnieg arvien augstākus rezultātus, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem un atbalstot augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jaunā Kurzemes Rehabilitācijas centra būvniecības darbi ir gandrīz pilnībā pabeigti. Objektu ekspluatācijā plānots nodot aptuveni pēc trim mēnešiem, un jau oktobrī centrs uzsāks pilnvērtīgu darbu.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Mēdzam teikt: bērni ir mūsu nākotne! Jā, tā ir, taču – vai mēs izdarām visu, lai mūsu bērni augtu gudri un veseli? Ne viss ir atkarīgs no ģimenes – liels iespaids uz to, kāds izaugs bērns, ir videi, kādā viņam nākas uzturēties pirmsskolas izglītības iestādē un vēlāk arī skolā. Šajā jautājumā var uzteikt Ventspils pašvaldību, kas visās pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs ir izdarījusi visu, lai bērni uzturētos un mācītos svaigā gaisā, tiem būtu pieejamas mūsdienīgas tehnoloģiskās iekārtas, kas palīdz apgūt zināšanas, lai iekštelpas un ārtelpas atbilstu estētiskajām prasībām un veicinātu bērna attīstību visos tās posmos.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Inženierzinātņu, informācijas tehnoloģiju speciālisti darba tirgū ir ļoti pieprasīti, bet joprojām piedāvājums nespēj aizpildīt brīvās vakances. Noturīga interese par STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) jomu nerodas vienā dienā, tāpēc, lai piesaistītu jaunos prātus šai nozarei, STEM pasauli bērniem un jauniešiem viņiem saistošā veidā jāļauj iepazīt jau skolas laikā. Un tad arī būs motivēti studenti, pēcāk – zinoši speciālisti, pārliecināta Ventspils Augstskola (VeA), kura sadarbībā ar Ventspils Izglītības pārvaldi sarūpējusi daudzveidīgu un kvalitatīvu piedāvājumu eksaktā bloka izzināšanai gan skolēniem un viņu pedagogiem, gan studentiem, apliecinot – zināt eksaktās zinātnes ir mūsdienīgi, moderni un noderīgi.
27.jūl 2022 Līga Nestere-Nikandrova
Ventspilij piemīt spēja visu laiku mainīties – tā nav statiska un pabeigta, bet gan nepārtrauktā attīstības procesā esoša pilsēta, kurā pašvaldība nemitīgi ievieš ko jaunu, un vienmēr tas ir izglītojoši, radoši un interesanti.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ventspils Amatu māja kā Ventspils muzeja struktūrvienība 18. gadsimtā būvētajā un atjaunotajā namā Skolas ielā 3 uzsāka darbu pirms 15 gadiem – 2007. gada 3. augustā. Par godu šim notikumam 30. jūlijā Ventspilī norisināsies amatnieku festivāls “Amatu mājai – 15”, kurā amatnieki izrādīs savas prasmes un dos iespēju arī apmeklētājiem ievingrināt roku dažādos arodos.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ideja par rodeļu trases būvniecību Ventspils Piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā “Lemberga hūte”, gaisā virmoja jau vairākus gadus. Tagad tai ir lemts īstenoties. Ventspilī ir uzsākta Eiropas mēroga rodeļu trases būvniecība, kas būs ekskluzīvākā Baltijas valstīs.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
13. augustā Ventspilī jau 13. reizi norisināsies Vislatvijas nūjošanas festivāls, savukārt 17. septembrī visi ir aicināti uz tradicionālo Ventspils maratonu, kura norises laiks ir pārcelts no vasaras sākuma uz rudens pusi.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ja mēs jautājam, kur ir Ventspils pilsētas centrs, tad atbilde ir pārliecinoši viena – Lielais laukums ar strūklaku “Fregate “Valzivs”” un koncertzāles “Latvija” un Mūzikas vidusskolas ēku, ko ieskauj krāšņi apstādījumi. Taču tā nav bijis vienmēr.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Kopš 2016. gada Ventspils pašvaldība īsteno programmu "Ventspils - mazulim draudzīga pilsēta". Kā dzīvē izpaužas mazulim draudzīga pilsēta, “Neatkarīgā” vaicā Ventspils valstspilsētas domes deputātam, Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājam Didzim Ošeniekam.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Uz Ventspili braucam gan svētkus svinēt, gan sportot un aktīvi atpūsties, gan arī lūkot ziedu kompozīcijas un smelties idejas savu pagalmu iekārtošanai. Šobrīd visas ziedu skulptūras ir pilnā plaukumā un bezgala valdzinoši smaržo rožu dobes.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Līdz ar Zinātnes centra “VIZIUM” atvēršanu no vēsturiskajām telpām Akmeņu ielā uz jauno mājvietu pārceļas visi Ventspils Digitālā centra bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņi. Vienlaikus “VIZIUM” paver iespēju piedalīties arī citās izglītojošās aktivitātēs, piemēram, Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbībās.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Pēdējo 20 gadu laikā Ventspils ekonomikā būtiski mainījušies pilsētas attīstības stūrakmeņi – vēsturiski tie bijuši jūra, osta un tranzīts, bet tagad galveno ekonomisko pienesumu sniedz ražošanas uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā sasnieguši naudas izteiksmē vēsturiski lielāko saražoto preču daudzumu, apsteidzot par Latvijas industrializācijas centru dēvēto Liepāju. Tagad Ventspils ir pilsēta ar lielāko ražošanas apjomu uz vienu iedzīvotāju tūdaļ aiz Rīgas.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Šā gada 18. jūnijā apmeklētājiem tika atvērts Zinātnes centrs “VIZIUM”, kas nedaudz vairāk kā mēneša laikā ir uzņēmis jau gandrīz 25 tūkstošus apmeklētāju.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga