Reģionālie pielikumi

27.apr
Lai gan Mārupes novads vairāk saistās ar labvēlīgu vidi dzīvei, kurā vienlaikus, netraucējot vietējiem iedzīvotājiem, attīstās lielāki un mazāki uzņēmumi, Mārupes novada pašvaldība akcentē arī tūrisma jomu. Pēc apvienošanās ar Babītes novadu tūrisma jomai ir pavērušās jaunas perspektīvas.
 
27.apr
Turpinot izglītot sabiedrību par dabai draudzīgu paradumu ieviešanu ikdienā, pašās aprīļa beigās Mārupē ar semināriem, diskusijām, pieredzes stāstiem un dažādām aktivitātēm norisināsies “Zaļais festivāls”. Festivāla laikā tiks atklāts arī jauniešu centrs “Hēlijs”.
 
27.apr
Koncerns “SilJa” apvieno vairāku nozaru uzņēmumus – dārza preču mazumtirdzniecību, dārza tehnikas servisu, meža, lauksaimniecības un komunālās tehnikas tirdzniecību, pašapkalpošanās automazgātavu, kafejnīcu un “Biznesa vēstniecību”.
 
27.apr
SIA “Mārupes komunālie pakalpojumi” ir ūdenssaimniecības pārvaldītājs bijušā Mārupes novada teritorijā tagadējā Mārupes pagastā, savukārt šobrīd Mārupes novadā ietilpstošajos pagastos Babītē, Piņķos un Salas ciemā ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedz SIA "BABĪTES SILTUMS".
 
27.apr
Aizvadītā gada vasarā realizētās administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Mārupes novads tika apvienots ar Babītes novadu. Šobrīd Mārupes novadā ietilpst Mārupes, Babītes un Salas pagasti.
 
27.apr
Zaļā krāsa vienmēr ir bijusi Mārupes novada krāsa, un mārupieši mēdz sevi dēvēt par zaļu novadu. Par to, kā “zaļa dzīvošana” izpaužas reālajā dzīvē, saruna ar Mārupes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Ilzi Krēmeri.
 
6.apr
Beidzot esam brīvlaisti – publiskās vietās un pasākumos vairs nav nepieciešami nedz Covid-19 sertifikāti, nedz sejas maskas. Arī Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parkā Tērvete un glempingā sākas aizraujošā ceļošanas un atpūtas sezona, kas solās būt pasākumiem bagāta, mītu un pasaku apvīta, izklaidējoša, izglītojoša un darbīga.
 
6.apr
Divdesmit četras stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā Dobeles un apkārtnes slimnīcā pacientus gatavs ir pieņemt ķirurgs/traumatologs, dzemdību/ginekoloģijas speciālists, pediatrs, terapeits, radiologs, anesteziologs/reanimatologs, kā arī nepārtrauktā režīmā strādā laboratorija, operāciju bloks un radioloģijas nodaļa.
 
6.apr
Desmit gadu laikā SIA “DOBELES ŪDENS” ar Eiropas savienības Kohēzijas un Eiropas reģionālā attīstības fonda atbalstu Dobeles novadā realizējusi ūdenssaimniecības sakārtošanas projektus vairāk nekā deviņu miljonu eiro apjomā.
 
6.apr
Lai gan visas ES valstis strādā vienotā tirgū, priekšnosacījumi lauksaimniecisko produktu ražošanai dažādās valstīs ir būtiski atšķirīgi – nesalīdzināmi lielumi ir platību maksājumi, kā arī atļautais augu aizsardzības līdzekļu un minerālmēslu daudzums uz hektāru netiek rēķināts absolūtos skaitļos, bet gan mistiskos procentos. Nevienlīdzīgie nosacījumi būtiski ietekmē mūsu valstī ražoto lauksaimniecības produktu konkurētspēju ES tirgū.
 
6.apr
Dobeles novada Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (PIUAC) dibināts 1995. gadā – laikā, kad nesen neatkarību atguvusī valsts vēl tikai mācījās nostāties uz savām kājām un vietējā pašvaldība apzinājās: lai dotu iespēju uzņēmējiem augt un attīstīties jaunajā politiskajā un ekonomiskajā vidē, ir nepieciešamas jaunas zināšanas un jāiegūst pieredze, kādas Latvijā pagaidām vēl nav. Kopš PIUAC dibināšanas ir pagājuši turpat 30 gadu, bet centrs savu nozīmi uzņēmējdarbības veicināšanā nav zaudējis – tas vēl arvien ir atbalsta punkts gan topošajiem, gan jau esošajiem uzņēmējiem.
 
6.apr
Ne tikai Dobeles, bet gandrīz visās ģimnāzijās Latvijā jau izsenis akcentēta ir ne tikai akadēmisko zināšanu apguve, bet arī jauno cilvēku personības izaugsme caur mūziku, deju, mākslu un sportu. Viens no ilggadējiem Dobeles Valsts ģimnāzijas mūzikas dzīves organizētājiem ir Raimonds Bulmers.
 
6.apr
Skola nesākas un nebeidzas ar obligāto mācību programmu – tā ir vieta, kur bērns kļūst par personību, tāpēc Dobeles Valsts ģimnāzija iniciē un atbalsta jauniešu vēlmi pašizteikties un attīstīties dažādos virzienos.
 
6.apr
Šis laiks visām pašvaldībām uzliek jaunus pienākumus un izvirza uzdevumus, ko iepriekš nav nācies veikt: jāuzņem bēgļi, jāmeklē veidi, kā amortizēt energoresursu cenu pieaugumu, pēc Covid-19 pandēmijas jāatsāk ritmiska dzīve. Par novada ikdienu un plānotajiem darbiem saruna ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski.
 
14.feb
No šodienas vairākos reģionālajos autobusu maršrutos ieviestas izmaiņas, informē Autotransporta direkcija.
 
3.feb
Ķekavas un Mārupes novadā 14 dienu kumulatīvais saslimstības līmenis ar Covid-19 ir pārsniedzis jau 8000 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir aptuveni uz pusi vairāk nekā vidējais saslimstības līmenis valstī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
22.jan
Dzemdību nodaļu izvietojums Latvijā būtu pakāpeniski jāparedz tikai reģionālajās un universitātes slimnīcās, kas nodrošinātu savlaicīgas multidisciplināras palīdzības pieejamību, ļautu koncentrēt resursus, kā arī nodrošinātu attīstības iespējas, tajā skaitā iespēju piesaistīt jaunos speciālistus, šāds priekšlikums pausts Veselības ministrijas ziņojuma projektā par potenciālajām ilgtermiņa izmaiņām slimnīcu tīklā.
 
13.jan
Lai veicinātu iedzīvotāju vakcinēšanos pret Covid-19, Latvijā šonedēļ atvērs papildu vakcinācijas centrus, un šodien darbu sāks vakcinācijas centrs Līvānos, informē Nacionālais veselības dienests.
 
11.jan
Tukuma un Balvu slimnīcās aizņemtas gandrīz visas Covid-19 pacientiem pārprofilētās gultas, liecina Veselības ministrijas (VM) valdības sēdei apkopotā informācija.
 
2.nov 2021
Pašlaik Latgales slimnīcās Covid-19 gultu noslodze sasniedz 90%, liecina Veselības ministrijas valdības sēdei apkopotā informācija.
 

Komentētākie