Drošības policija (DP) vērtēs bijušo partijas "No sirds Latvijai" biedru iesniegumu par iespējamu dokumentu viltošanu partijas reģistrācijas procesā, aģentūrai LETA apliecināja DP.
Pētījumu firmas SKDS, kā arī citu sociologu kompāniju partiju popularitātes mērījumi rāda, ka 12. Saeimā no 13 pretendentēm stabila iekļūšana parlamentā garantēta tikai četrām – sociāldemokrātiskajai partijai „Saskaņa”, „Vienotībai, ZZS un nacionālajai apvienībai.
Priekšvēlēšanu laikā pie politiskā apvāršņa virmo tikai rožaini solījumi un saulainas prognozes, ko neaizēno ne mazākais negāciju mākonis. Taču apzināta problēmu noklusēšana pirms vēlēšanām vienmēr noved pie sāpīga atsitiena – uzreiz pēc iekļūšanas parlamentā politiķiem nākas lauzt solījumus un brutāli piekrāpt vēlētājus.
Ingunas Sudrabas dibinātā partija „No sirds Latvijai” ir 12. Saeimas vēlēšanu jaunums, bet nav nekāds jaunums pats piegājiens – ne visai ilgi pirms vēlēšanām dibināt jaunu partiju, kas sola dižas pārmaiņas, labāku dzīvi visiem, pie viena skarbi nokritizējot līdzšinējos tautas kalpus un valdību. Milzu vilšanos un mieles tautā ir atstājis Zatlera reformu partijas spožums un posts, tāpēc mazāk kā citām reizēm var atrast vēlētājus, kas gatavi atkal ticēt un cerēt, ka jauna partija tiešām būs kas jauns un labāks.
Otrdienas vakara LTV raidījums 1:1 šoreiz pilnībā atbilda nosaukumam – studijā tiešraidē tikās divi viens otra cienīgi pretinieki – žurnāliste Inga Spriņģe un aktieris, radioraidījuma Suņu būda vadītājs un tagad arī deputāta kandidāts Artuss Kaimiņš. Duelis sanāca saspringts un ass. Dažbrīd nevarēja saprast, kurš studijā saimnieks un kurš viesis. Katrā ziņā spēlēt pēc Spriņģes noteikumiem, kad serves tiesības ir tikai vienai pusei un otrai nemitīgi jāatvaira uzbrukumi, nesanāca. Viss beidzās ar to, ka Spriņģei raidījums bija steigšus jāpārtrauc, pirms beidzās ētera laiks. Kas raidījumā notika?
Šā gada 8.septembrī bijušie partijas "No sirds Latvijai" biedri A. Kauliņš, A. Rudzāts un L. Cipule ir iesnieguši iesniegumu Latvijas Republikas Prokuratūrai, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Drošības policijai, Satversmes aizsardzības birojam un Uzņēmumu reģistram par iespējamu dokumentu viltojumu partijas "No sirds Latvijai" reģistrācijas procesā.
Lielu sabiedrības rezonansi izraisījis LTV1 diskusiju raidījums "1pret1", kuru vada žurnāliste Inga Spriņģe. Vakardienas studijas viesis bija Artuss Kaimiņš - Nacionālā teātra aktieris un populārā video bloga "Suņu būda" vadītājs, kā arī 12. saeimas vēlēšanu deputāta kandidāts. Pēc raidījuma filmēšanas žurnāliste Spriņģe savā twitter profilā veikusi šādu ierakstu - "Izejot no LTV, apsargs Artusam paspieda roku un teica, ka par viņu balsos.", uz ko Kaimiņš atbildēja - "Paldies, Inga! Un apsveicu Tevi ar Tavu Pirmo retvītētāko tvītu!".
Lai gan daudzi eksperti prognozēja, ka asiņainie notikumi Ukrainā varētu būtiski iedragāt kreisi orientētās Saskaņas popularitāti, tomēr aplēses liecina – šī partija atkal var cerēt uz Saeimas vēlēšanu uzvarētājas lauriem.
Oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās 5% barjeru varētu pārvarēt četri politiskie spēki - "Vienotība", "Saskaņas centrs", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), šodien vēsta TV3 Ziņas, atsaucoties uz raidījuma rīcībā esošajiem "Norstat" aptaujas rezultātiem.
Priekšvēlēšanu laiks vienmēr bijis zīmīgs ar to, ka politiķi, kuri citkārt dzīvo citā realitātē un apgrozās tikai augstos plauktos, pēķšņi kļūst daudz tuvāki tautai, cenšoties parādīt savu neformālo pusi.
Einars Repše vienmēr ir apgalvojis, ka saistībā ar Bankas Baltija krahu viņa vadītā Latvijas Banka neko neesot varējusi padarīt, jo bankā saimniekojuši krāpnieki, blēži un zagļi. Taču patiesība ir pilnīgi cita - kā detalizēti apraksta nule iznākusī L. Lapsas un K. Jančevskas grāmata Grābeklis, E. Repšes vadītā Latvijas Banka ir bijusi neiedomājami nolaidīga un vienlaikus iecietīga pret Aleksandru Laventu un pārējiem bankas izsaimniekotājiem.
Valsts finansējuma apturēšana draud vēl trīs varas partijām - "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), "Vienotībai" un "Reformu partijai", taču precīzi tas būs zināms pēc tiesvedību pabeigšanas, informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Tieši pēc mēneša Latvijas vēlētāji dosies uz balsošanas iecirkņiem, lai izdarītu izvēli par labu kādai partijai. Tādēļ šīs dažas nedēļas ir smagākais darba laiks partijām un to līderiem, kuri, lai izdabātu vēlētājiem, nesmādē nevienu metodi.
Valdības pasūtinātās Mazākumtautību Latvijas iedzīvotāju aptaujas galvenais jautājums tiešā tekstā respondentiem nav uzdots: vai pie mums ir iespējams tik liels naids, ka latvieši ar krieviem sāktu cīnīties uz dzīvību un nāvi, kā tas notiek Ukrainā? Kompānijas SKDS veiktais pētījums ļauj cerēt, ka vismaz pagaidām ne.