Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_downwardKrievijas embargo

Apvienotā Karaliste noteikusi sankcijas pret sešiem kolonijas, kurā pagājušajā piektdienā nomira Aleksejs Navaļnijs, vadības pārstāvjiem, teikts paziņojumā presei Lielbritānijas valdības mājaslapā, raksta "bbc.com".
22.feb Portāls nra.lv
Pretrunīgi vērtētajam amerikāņu emuāru autoram un Trampa atbalstītājam Takeram Karlsonam par interviju ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu var draudēt sankcijas, raksta "Newsweek”.
8.feb Portāls nra.lv
Ja nebūtu sankciju pret Krieviju, situācija būtu attīstījusies citādi. Krievijas Federācija varētu izmantot vairāk līdzekļu karam pret Ukrainu. Par to 1. janvārī TV kanālā “Freedom” paziņoja Kijivas Ekonomikas augstskolas viceprezidente ekonomikas un politisko pētījumu jautājumos Natālija Šapovala, starptautiskās ekspertu grupas “Ermak-McFaul” par sankciju pastiprināšanu pret Krievijas Federāciju dalībniece.
7.jan Māris Krautmanis
Pēc tam, kad Maskava uzsāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, rietumvalstis pret Krieviju ieviesa dažādas sankcijas. "Kopumā 12. pakete liecina, ka sankcijām pakļauto nozaru saraksts, iespējams, ir izsmelts," žurnālistiem sacīja Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs, raksta tv3.lt.
20.dec 2023 Portāls nra.lv
Vismaz divi Krievijas oligarha Romāna Abramoviča bērni ir Lietuvas pilsoņi, atzina Lietuvas republikas varas iestādes, raksta bbc.com.
7.dec 2023 Portāls nra.lv
Krievijas intelektuālās attīstības fonds, kuru vada Krievijas prezidenta Vladimira Putina meita Katerina Tihonova, ir kļuvis par Krievijas lielākā dronu ražotāja līdzīpašnieku, vēsta tv3.lt.
29.nov 2023 Portāls nra.lv
Joprojām aktīvi tiek mēģināts apiet pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieks Toms Platacis.
3.okt 2023 Ziņu aģentūra LETA
Kremlis lūdzis Vašingtonu dot atļauju Putinam klātienē piedalīties Āzijas un Klusā okeāna reģiona ekonomiskās sadarbības samitā, vēsta dialog.ua.
27.sep 2023 Portāls nra.lv
Ekonomisti ziņo par strauju Krievijas “nacionālo dārgumu” zaudēšanu - kopš sankciju ieviešanas un kara ar Ukrainu sākuma zelta eksporta temps no Krievijas uz Āziju ir pieaudzis 15 reizes, raksta dialog.ua.
25.sep 2023 Portāls nra.lv
Eksperti norāda, ka aviokatastrofa var notikt jebkurā brīdī, ja lidmašīnas Krievijas Federācijā nesaņems nepieciešamo apkopi, raksta dialog.ua.
19.sep 2023 Portāls nra.lv
Eiropas Savienība (ES) ir atcēlusi sankcijas, kas tika noteiktas trim Krievijas uzņēmējiem par viņu lomu Krievijas iebrukumā Ukrainā, vienlaikus pagarinot Krievija noteikto sankciju termiņu, trešdien paziņojušas ES amatpersonas.
13.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
ES tiesa pirmo reizi apmierināja Krievijas uzņēmēja “Ozon Group” izpilddirektora Aleksandra Šulgina prasību izslēgt viņa vārdu no atjauninātajiem ES sankciju sarakstiem, raksta unian.net.
7.sep 2023 Portāls nra.lv
Rudenī globālais civilās aviācijas informācijas pakalpojumu sniedzējs SITA pārtrauks apkalpot Krievijas gaisa pārvadātājus, vēsta “Forbes”.
18.aug 2023 Portāls nra.lv
Luksusa klases automobiļi, uz kuriem attiecas sankcijas, joprojām tiek ievesti Krievijā, un to tranzīts notiek arī caur Lietuvu, noskaidrojusi Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas LRT pētnieciskās žurnālistikas nodaļa. LRT ziņo, ka šādi transportlīdzekļi no Lietuvas tiek ievesti Krievijā caur Baltkrieviju un citām valstīm. 2022.gadā no Lietuvas uz Baltkrieviju eksportēto vieglo automašīnu vērtība sasniedza 584 miljonus eiro, un tas bija 3,5 reizes vairāk nekā 2021.gadā, kad šī vērtība bija 169 miljoni eiro. Šā gada pirmajā ceturksnī šis rādītājs pārsniedzis 200 miljonus eiro. Saskaņā ar Lietuvas Muitas departamenta datiem šogad no Lietuvas uz Baltkrieviju jau izvesti 30 tūkstoši vieglo automobiļu, bet pērn to bija pavisam 33 tūkstoši. Tikmēr Krievijas publiskajā telpā ir pietiekami daudz automašīnu pārdevēju, kuri atklāti skaidro, ka vienīgais veids, kā ievest luksusa automobili Krievijā, ir caur Lietuvu un Baltkrieviju, un šim nolūkam tiek izmantota arī Klaipēdas osta. LRT saziņas platformā "Telegram" uzgāja kanālu, kurā tiek pārdotas luksusa automašīnas ar Lietuvas tranzīta numuriem. Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienesta direktora vietnieks Audrjus Valeika LRT sacīja, ka šāds automašīnu transportēšanas maršruts varētu tikt uzskatīts par sankciju pārkāpumu. Statistika arī liecina, ka pērn no Lietuvas uz Kirgizstānu eksportēto vieglo automobiļu vērtība bijusi 45 miljoni eiro jeb apmēram 30 reižu lielāka nekā iepriekšējos gados. Savukārt uz Kazahstānu eksportēto vieglo auto vērtība pagājušajā gadā bijusi 31 miljons eiro jeb apmēram 20 reižu lielāka nekā iepriekšējos gados. Arī abas šīs Vidusāzijas valstis tiek izmantotas, lai uz Krieviju eksportētu sankcijām pakļautas preces. Nosakot sankcijas Krievijai par tās iebrukumu Ukrainā, pagājušajā gadā Eiropas Savienība aizliedza uz Krieviju eksportēt luksusa preces, tostarp kaviāru, cigārus, dārgakmeņus, kristāla izstrādājumus un transportlīdzekļus, kuru tirgus vērtība pārsniedz 50 000 eiro.
20.jūl 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV otrdien noteikusi sankcija Serbijas izlūkdienesta priekšniekam Aleksandram Vuļinam, kurs tiek apsūdzēts nelikumīgā ieroču tirdzniecībā, narkotiku kontrabandā un ļaunprātīgā amata pilnvaru izmantošanā.
12.jūl 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pēc tam, kad stājās spēkā sankcijas Krievijas kokmateriāliem, Igaunija sākusi aktīvi importēt kokmateriālus no valstīm, kurās šķietami vispār nav mežu, tādējādi caur trešajām valstīm Igaunijā nonāk Krievijas mežrūpniecības produkcija, vēsta laikraksts "Postimees.
3.jūl 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV otrdien noteica sankcijas algotņu grupējuma "Vagner" vadītāja Jevgeņija Prigožina kontrolētiem zelta ieguves un tirdzniecības uzņēmumiem Centrālāfrikas Republikā (CĀR).
28.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība (ES) piemērojusi sankcijas deviņām Krievijas amatpersonām, kas saistītas ar Kremļa kritiķa Vladimira Kara-Murzas ieslodzīšanu.
6.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV aizliedza veikt darījumus ar Krievijas bankām enerģētikas jomā. Taču lielākā Kremlim tuvā finanšu iestāde “Gazprombank” izvairījusies no šiem ierobežojumiem. Kā tas kļuva iespējams un cik efektīvas būs jaunās sankcijas, skaidro “Neatkarīgā”.
1.jun 2023 Margarita Jakovļeva Ormotsadze
Eiropadome otrdien paziņoja, ka ir noteikusi sankcijas septiņiem politiķiem un uzņēmējiem, kas ir Moldovas vai Krievijas pilsoņi, par mēģinājumiem destabilizēt Moldovu.
31.mai 2023 Ziņu aģentūra LETA