Krievijas embargo

20.aug
Lielbritānija noteikusi sankcijas septiņiem Krievijas pilsoņiem, kas tiek apsūdzēti par līdzdalību Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanā ar ķīmisko vielu "Novičok", pavēstīja Lielbritānijas valdība.
 
19.aug
Nevar izslēgt iespēju, ka tiktu spriests par stingrāku mēru jeb sankciju vēršanu pret Aleksandra Lukašenko režīmu saistībā ar tā īstenoto agresiju pret Eiropas Savienības dalībvalstīm, izriet no Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja Dāvida Sasoli sacītā šodien kopīgajā preses konferencē ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA).
 
26.jūl
Baltkrievijas opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas nesenās vizītes gaitā Vašingtonā apspriestas nākamās ASV sankcijas pret Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu, un tās var skart kālija un naftas sektorus, svētdien vēstīja laikraksts "Wall Street Journal", atsaucoties uz sarunu dalībniekiem.
 
21.jūl
ASV prezidenta Džo Baidena nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans, tiekoties ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku, paudis atbalstu Baltkrievijas tautai un solījis noteikt sankcijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmam, pavēstīja Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāve sakariem ar presi Emilija Horna.
 
12.jūl
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien apstiprinājuši ekonomisko sankciju, kas Krievijai tika noteiktas 2014.gadā pēc agresijas Ukrainā, pagarināšanu par pusgadu.
 
9.jūl
ASV piektdien paziņojušas par sankciju piemērošanu 34 uzņēmumiem un fiziskajām personām par saistību ar Ķīnas armiju un politiku pret uiguriem un par iesaistīšanos eksportā uz Krieviju un Irānu.
 
24.jun
Eiropas Savienības (ES) Padome ceturtdien noteica ekonomiskās sankcijas Baltkrievijai, reaģējot uz Aleksandra Lukašenko režīma īstenotajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, vardarbīgajām represijām pret pilsonisko sabiedrību, demokrātisko opozīciju un žurnālistiem, kā arī aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu, teikts ES Padomes paziņojumā.
 
22.jun
Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Baltkrieviju nebūs pārāk liela ietekme uz Latvijas ekonomiku, aģentūrai LETA atzina "Swedbank" vecākā ekonomiste Agnese Buceniece.
 
21.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.
 
20.jun
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija gatavo Krievijai jaunas sankcijas saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu, svētdien pavēstīja Baltā nama nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans.
 
18.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri cer pirmdien panākt vienošanos par sankciju vēršanu pret Baltkrievijas svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm, lai sodītu autoritāro Aleksandra Lukašenko režīmu par lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, vēsta diplomāti.
 
9.jun
ASV prezidents Džo Baidens parakstījis rīkojumu, uz gadu pagarinot 2006.gadā pret Baltkrieviju noteiktās sankcijas.
 
26.mai
Baltkrievija, atbildot uz jaunām rietumvalstu sankcijām, varētu noteikt embargo preču ievešanai un ierobežot tranzītu, trešdien sacīja Baltkrievijas premjerministrs Romāns Golovčenko.
 
25.mai
Pēc Latvijas diplomātu izraidīšanas būs grūtības palīdzēt valsts pilsoņiem Baltkrievijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).
 
25.mai
Eiropadome pirmdienas vakarā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus Eiropas Savienības (ES) gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām. Eiropadome šādi atbildēja uz pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, kas tika veikta ar mērķi aizturēt Baltkrievijas opozīcijas žurnālistu.
 
24.mai
Šodien notika tiešsaistes tikšanās starp Baltijas valstu prezidentiem, apspriežoties par situāciju, kāda radusies saistībā ar pretlikumīgo “Ryanair” lidmašīnas nosēdināšanu vakar Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.
 
20.mai
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija trešdien atcēla sankcijas uzņēmumam "Nord Stream 2 AG", kas pārrauga gandrīz pabeigto gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecību, kuru ASV agrāk raksturoja kā ģeopolitiskās drošības risku.
 
6.mai
Krievija ceturtdien piedraudējusi Eiropas Savienībai (ES) ar pretpasākumiem, ja pret Maskavu tiks vērstas jaunas sankcijas.
 
30.apr
Krievijas Ārlietu ministrija piektdien pavēstīja, ka nosaka sankcijas vairākām Eiropas Savienības (ES) struktūru un dalībvalstu amatpersonām, tai skaitā arī diviem Latvijas pārstāvjiem - Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam un Valsts valodas centra direktoram Mārim Baltiņam, liedzot viņiem turpmāk iebraukt Krievijā.
 
22.apr
Ja cietumā Krievijā ieslodzītais opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs nomirs, Eiropas Savienība (ES) uzskatīs, ka atbildīgs par to ir prezidents Vladimirs Putins un Krievijas varasiestādes, kā arī noteiks Maskavai jaunas sankcijas, ceturtdien brīdināja Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns.