Svētdiena, 26.maijs

redeem Eduards, Edvards, Varis

arrow_downwardKrievijas embargo

Vēlme pārkāpt pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas šogad nav mazinājusies, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Ķīna noteikusi sankcijas vēl 12 ASV aizsardzības nozares uzņēmumiem un desmit vadītājiem saistībā ar ieroču pārdošanu Taivānai.
22.mai Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) 14.sankciju pakete, kas būs vērsta pret Krieviju, aizliegs Krievijas finansējumu "Eiropas politiskajām partijām un Eiropas politiskajiem fondiem", "nevalstiskajām organizācijām" un "mediju pakalpojumu sniedzējiem", liecina sankciju projekts, kas nonācis interneta laikraksta "EUobserver" rīcībā.
8.mai Ziņu aģentūra LETA
Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīca (RER), aiz kuras stāv Vladimiram Putinam pietuvināti Krievijas oligarhi, no Eiropas fondu naudas saņēmusi 1,25 miljonus eiro. Pēdējā izmaksa veikta šogad martā, un šos maksājumus atgūt vairs nebūs iespējams, ziņo raidījums "de facto".
28.apr Portāls nra.lv
Francijas uzņēmums PGA pēc Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā par spīti starptautiskajām sankcijām turpina apkalpot Krievijas diktatora Vladimira Putina, aizsardzības ministra Sergeja Šoigu un citu augstu amatpersonu lidmašīnas, ziņo Francijas laikraksts "Le Parisien", kas atsaucas uz uzņēmuma bijušo augsta ranga menedžeri.
24.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) deputātu sagatavotos grozījumus Publisko iepirkumu likumā un Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā, kas paredz aizliegt publiskajos iepirkumos Krievijas un Baltkrievijas preces un pakalpojumus.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komisija trešdien atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz atņemt pagaidu uzturēšanās atļaujas Lietuvā tiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuri Krieviju un Baltkrieviju apmeklē vairāk nekā reizi trīs mēnešu laikā.
17.apr Ziņu aģentūra LETA
Lietuvas uzņēmums "Plunges kooperatine prekyba", kas pieder zivju un citu pārtikas produktu ražošanas un tirdzniecības grupai "Vičiūnu grupe", kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma vismaz 11 reizes ir transportējis sankcijām pakļautas preces uz Krieviju, otrdien vēsta Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas LRT pētnieciskās žurnālistikas nodaļa.
9.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvija ir ierosinājusi Eiropas Savienības (ES) 14.sankciju kārtā papildināt izejvielu eksporta un tranzīta aizliegumu ar mangāna rūdu un alumīnija oksīdu - izejvielām, kuras varētu tikt izmantotas militārajā ražošanā Krievijā, norāda Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.
5.apr Ziņu aģentūra LETA
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijas eksports uz šo valsti nav samazinājies, bet ievērojami mainījusies tā struktūra. Tagad visu, kas nav aizliegts, no Eiropas ved pār Baltijas valstu robežām, tostarp alkoholu, īpaši lielos apjomos. Pēdējo divu gadu laikā arī Dmitrija Medvedeva itāļu vīna darītavas produkts nonācis Krievijā, un to piegādā caur Latviju, ziņo raidījums "Nekā personīga".
31.mar Portāls nra.lv
No asiņainajiem graudiem līdz mangāna rūdai. Pēdējos mēnešos tiek aktīvi diskutēts par tirdzniecības saišu mazināšanu vai saraušanu ar okupantu valsti. Politiķi cits pēc cita saka, ka tirdzniecības saišu saraušana ar agresoru nodarīs postu Latvijas ekonomikai. Latvijas Banka (LB) savukārt uzskata, ka tas būtu sāpīgi, bet paceļami, ziņo raidījums "Nekā personīga".
31.mar Portāls nra.lv
Saistībā ar iebrukumu Ukrainā pret Krieviju noteikto sankciju ietekme ir acīmredzama un turpmāk šī ietekme būs arvien jūtamāka, šodien starptautiskajā konferencē "Efektīvas sankcijas: mērķi 2024.gadam" šādu vērtējumu pauda Eiropas Savienības (ES) sūtnis sankciju jautājumos Deivids O'Salivans.
19.mar Ziņu aģentūra LETA
Baltkrievija nolēmusi piemērot savas sankcijas pret Lietuvu, pārtraucot dažu sankcijām nepakļautu preču importu: pārtiku, apģērbu un sadzīves tehniku ​​no Lietuvas. Tiesa, Lietuvas ekonomisti un politiķi par šādiem Lukašenko lēmumiem tikai smejas, raksta tv3.lt.
19.mar Portāls nra.lv
Automašīnu cenu kāpums Krievijā ir tik kritisks, ka izraisījis neapmierinātību pat militāro propagandistu vidū, ziņo "dialog.ua".
18.mar Portāls nra.lv
Kopš stājušies spēkā likuma grozījumi par dalību ceļu satiksmē ar Krievijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem, Valsts policija ir konstatējusi tikai vienu šādu pārkāpumu, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijā.
14.mar Ziņu aģentūra LETA
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien, tiekoties ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Baibu Šmiti-Roķi, uzsvēris sankciju efektīvas piemērošanas nozīmi, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji.
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma krasi palielinājās ieroču rūpniecībā nepieciešamās mangāna rūdas piegādes Krievijai, un kopš pagājušā gada daļa piegāžu veiktas caur Sillamē ostu, kuras operatorkompānijā puse pieder bijušajam Igaunijas premjerministram Tītam Vehi, kā arī caur Latviju, vēsta laikraksts "Postimees".
8.mar Ziņu aģentūra LETA
Apvienotā Karaliste noteikusi sankcijas pret sešiem kolonijas, kurā pagājušajā piektdienā nomira Aleksejs Navaļnijs, vadības pārstāvjiem, teikts paziņojumā presei Lielbritānijas valdības mājaslapā, raksta "bbc.com".
22.feb Portāls nra.lv
Pretrunīgi vērtētajam amerikāņu emuāru autoram un Trampa atbalstītājam Takeram Karlsonam par interviju ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu var draudēt sankcijas, raksta "Newsweek”.
8.feb Portāls nra.lv
Ja nebūtu sankciju pret Krieviju, situācija būtu attīstījusies citādi. Krievijas Federācija varētu izmantot vairāk līdzekļu karam pret Ukrainu. Par to 1. janvārī TV kanālā “Freedom” paziņoja Kijivas Ekonomikas augstskolas viceprezidente ekonomikas un politisko pētījumu jautājumos Natālija Šapovala, starptautiskās ekspertu grupas “Ermak-McFaul” par sankciju pastiprināšanu pret Krievijas Federāciju dalībniece.
7.jan Māris Krautmanis