Krievijas embargo

Vakar, 16:00
G7 valstis aizliegs Krievijas zelta eksportu, cenšoties neļaut oligarhiem iegādāties dārgmetālu, lai izvairītos no sankcijām pret Maskavu, svētdien paziņoja Lielbritānija un ASV.
 
20.jun
Eiropadome par vēl vienu gadu pagarinājusi Eiropas Savienības (ES) sankcijas, kas Krievijai noteiktas sakarā ar Ukrainai piederošās Krimas aneksiju, pirmdien pavēstīja Eiropadomes preses dienests.
 
3.jun
Eiropas Savienība (ES) oficiāli apstiprinājusi sesto sankciju paketi Krievijai par tās iebrukumu Ukrainā.
 
2.jun
Ungārija bloķē jauno Eiropas Savienības (ES) sankciju Krievijai apstiprināšanu, pieprasot tās neattiecināt uz Krievu pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, ziņu aģentūrai DPA pastāstījuši avoti diplomātiskajās aprindās.
 
1.jun
Krievijas gāzes aizliegums patlaban paliek kā sankciju rezerves variants, ja šīs valsts agresija pieņemsies spēkā, šādi jaunākās Eiropas Savienības atbalstītās sankcijas pret Krieviju vērtē Eiropas politikas pētījumu institūta pētnieks Aldis Austers.
 
31.mai
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā Finanšu izlūkošanas dienests (FID) nosūtījis Valsts drošības dienestam (VDD) kopumā desmit materiālus, kuros konstatētas aizdomas par sankciju apiešanas mēģinājumu, noskaidroja FID.
 
31.mai
Lēmumi par jaunām sankcijām prasa daudz laika, jo tie skar ne vien Krieviju, bet arī pašus, intervijā Latvijas Radio atzina Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).
 
31.mai
Paplašinot sankcijas Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi pirmdienas vakarā samitā Briselē vienojušies aizliegt vairāk nekā divas trešdaļas Krievijas naftas importa, paziņoja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.
 
27.mai
Valsts vides dienests (VVD) apturējis sankcijām pakļautā uzņēmuma "Rīga Fertilizer Terminal" piesārņojošās darbības atļauju, kas izsniegta īslaicīgai minerālmēslu uzglabāšanai un pārkraušanai Rīgas Brīvostas teritorijā.
 
25.mai
Eiropas Komisija (EK) trešdien ierosinājusi jaunus noteikumus, kas apgrūtinātu Krievijas oligarhiem izvairīšanos no sankcijām un pavērtu ceļu viņu aktīvu konfiscēšanai, lai palīdzētu pēc kara atjaunot Ukrainu.
 
20.mai
ASV apsver iespēju uz sešiem mēnešiem atcelt sankcijas pret Baltkrievijas kālija minerālmēslojuma ražošanas nozari apmaiņā pret Ukrainas graudu tranzītu caur Baltkrieviju, ziņoja ASV laikraksts "Wall Street Journal" (WSJ), atsaucoties uz saviem avotiem.
 
13.mai
Tiesu administrācija kā vienotās datorizētās zemesgrāmatas pārzinis līdz šim tiesām ir nosūtījusi informāciju par kopumā 65 nekustamajiem īpašumiem, kas atrodas Ukrainas kara dēļ sankcijām pakļauto personu īpašumā, valdījumā vai kontrolē, liecina Tieslietu ministrijas rīcībā esošā informācija.
 
9.mai
Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju  aprīļa beigās bija identificētas 34 juridiskās personas, kuras nav tieši iekļautas sankciju sarakstos, bet konstatētas sankcijām pakļauto personu īpašumtiesības vai kontrole šajās juridiskajās personās, vēsta Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).
 
9.mai
Lielbritānija svētdien paziņoja par jaunām tirdzniecības sankcijām Krievijai un Baltkrievijai saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.
 
6.mai
Eiropas Savienības (ES) sankciju sestajā paketē pret Krieviju, kura varētu stāties spēkā šomēnes, līdzās bargākiem pasākumiem, piemēram, naftas embargo, ir arī Krievijas lobija izbeigšana Eiropas institūcijās, vēsta portāls "EUobserver".
 
4.mai
Eiropas Savienība (ES) jaunākajā sankciju paketē plāno noteikt pakāpenisku Krievijas naftas importa aizliegumu, vērsties pret Krievijas lielāko banku "Sberbank" un trim raidsabiedrībām, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
2.mai
Eiropas Savienības (ES) enerģētikas ministru ārkārtas sanāksmē pirmdien nav panākta vienošanās jautājumā par to, vai piemērot sankcijas Krievijas naftas importam.
 
2.mai
Eiropas Komisija (EK) šonedēļ gatavojas ierosināt noteikt pakāpenisku  Eiropas Savienības (ES) embargo Krievijas naftas importam, paziņoja avoti diplomātiskajās aprindās.
 
2.mai
Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju identificētas piecas sankcijām tieši pakļautas fiziskās personas, vēsta Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).
 
26.apr
Jautājumā par nākamo Eiropas Savienības (ES) sankciju piemērošanu Krievijai politiskā vienošanās ir tuvāka sankciju attiecināšanai uz naftas piegādēm, nevis gāzes piegādēm, intervijā atzina Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks un tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis (JV).