Liepniekam satraukumu rada Krievijas zaudējums konfliktā ar Ukrainu

© Reinis Hofmanis/F64

Politisko procesu vērotājs, publicists Jurģis Liepnieks mikroblogošanas vietnē Twitter komentējis Krievijas un Ukrainas konfliktu.

Liepnieks uzskata, ka krievi zaudē konfliktā ar Ukrainu un šajā sakarā viņu uztrauc drošības situācija Eiropā.

"Pateicoties sabiedrību spiedienam, sankcijas, kas sākumā amerikāņu versijā izskatījās pašvaki, dažās dienās ir pārvērtušās par tiešām ļoti nopietnām. Krievi zaudē šo karu militāri, informatīvi, un no šodienas sāks izjust smagu finansiāli ekonomisko triecienu. bet ... man ir vairāk bail no pazemota, stūrī iedzīta, pretinieka, nekā no vienkārši agresīva pretinieka. Ne velti Makiavelī mācija, ka kamēr pretinieks, viņa bērni, ģimene, viņa loks vispār ir dzīvi, tikmēr uzvara nav uzvara. Drošības situācija Eiropā, es baidos, ka pasliktinās," viņš raksta.

Arī citi Twitter lietotāji pauž savu viedokli, iezīmējot iespējamos scenārijus nākotnē.

"Piekrītu, bet... šajā gadījumā stūrī ir iedzītas vairākas žurkas. Pastāv cerība, ka viņas nograuzīs to, kura rada problēmas."

"Drošība pasliktinās. Bet ja žurka nebūtu stūrī, tad tikai laika jautajums lidz vina ietu tālāk, pie mums. Grūti samaklēt citu variantus."

"Vakar tieši uzdevu jautājumu. Vai mēs reāli ticam, ka spēsim kolektīvi apturēt �� agresiju ar sankcijām un ieroču piegādēm ��? Lācis ir aizgājis pārāk tālu, �� tiek izolēta. Putins nespēs no šī iziet, nezaudējot savu seju. Vai nepastāv risks tiešam mil. konfliktam ar NATO?!"

"Kur mums atkāpties? Sagaidīt, kad paņems Ukrainu, tad Baltiju, tad ... Nav jau vairs kur atkāpties. Tā ir tikai ilūzija, ka tagad var kaut ko normāli sarunāt. Tas pundura idiotu bars paši nezina, kā šo pabeigt."

"Eiropa man atgādina smalka porcelāna bodīti, kur ir ieklīdis saniknojies lācis. Diemžēl, lācis labprātīgi neies krātiņā. Un te, pierunāšana uz lāci vairs nedarbojas."

"Iedzītas žurkas stūrī sāk viena otru grauzt nost. Viegli nebūs, taču tāda ir cena - laizīt tālāk vai vienreiz augoni izgriezt. Urkaiņi to ļoti labi projecē pašreiz! Protams uztraukties ir vietā pašlaik, tam jāpiekrīt!"

Tikmēr, aprakstot situāciju Ukrainā, tiek vēstīts, ka Krievijas karaspēks samazinājis uzbrukuma tempu, taču turpina mēģinājumus atsevišķos virzienos gūt panākumus, pirmdien ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Turpināti gaisa uzlidojumi Ukrainas militārajiem un civilajiem lidlaukiem, armijas vadības centriem, pretgaisa aizsardzības sistēmas objektiem, svarīgiem infrastruktūras objektiem, kā arī apdzīvotajām vietām un tajās esošajām ukraiņu vienībām aizsardzības līnijā.

Pārkāpjot starptautiskās tiesības, iebrucēji ar raķetēm apšaudījuši dzīvojamās mājas Žitomirā un Čerņihivā.

Taču krievu mēģinājumi sasniegt militārās operācijas mērķus bijuši neveiksmīgi.

Ukrainas armijas ģenerālštābs norāda, ka izdodas jau sākotnējā stadijā atvairīt ienaidnieka uzbrukumus, piespiežot to atteikties no savām iecerēm.

Pēc stāvokļa uz pirmdienas rītu tikai vienas ukraiņu brigādes artilērijas darbības rezultātā sagrautas piecas krievu tehnikas un dzīvā spēka kolonnas.

"Pretinieks ir demoralizēts un cieš smagus zaudējumus. Novēroti bieži dezertēšanas un nepakļaušanās gadījumi [pavēlēm]. Okupanti no mums baidās," uzsvēris Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Svarīgākais