Covid-19: Pavļuts pirmo reizi runā par drošības pasākumu atvieglošanu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Veselības ministrs Daniels Pavļuts atklājis, kad varētu domāt par Covid-19 izplatības dēļ ieviesto drošības pasākumu mīkstināšanu.

Kā mikroblogošanas vietnē Twitter raksta Pavļuts, vienlaikus ar balstvakcinācijas tempu palielināšanu tiek domāts arī par par drošības pasākumu atvieglošanu pēc Omikrona viļņa.

"Vienlaikus domājam par drošības pasākumu atvieglošanu pēc Omikrona viļņa, citu valstu pieredze liecina, ka Omikrona superviļņi noplok salīdzinoši ātri. Daļa speciālistu uzskata, ka Omikrons varētu būt pēdējais lielais pandēmijas "uznāciens", tad redzēsim. Grūtākais vēl priekšā," raksta Pavļuts.

Tikmēr, kā vēstīts, šodien koalīcijas sadarbības padomes sēdē tiks rosināta diskusija par turpmākajiem soļiem saistībā ar sociālo distancēšanos Covid-19 ierobežošanai, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Pavļuts.

Koalīcijā šodien Pavļuts plāno "celt galdā" diskusiju par turpmākajiem soļiem sociālās distancēšanās ziņā, lai nodrošinātu dažādu nozaru darbības nepārtrauktību. "Vai tas būtu vēl vairāk attālinātais darbs visur, kur var. Jāskatās, vai mēs varam ierobežot cilvēku pulcēšanos ārpus mājsaimniecības, kur pulcējas cilvēki no dažādām mājsaimniecībām," sacīja ministrs.

Viņš, komentējot, vai turpmākie soļi varētu būt saistīti, piemēram, ar sporta norišu ierobežošanu, atzina, ka tas varētu būt viens no piemēriem, taču pašlaik stingri lēmumi neesot formulēti. "Tāda diskusija ir nepieciešama," piebilda veselības ministrs.

Svarīgākais