Cilvēki „Twitter” salīdzina kosmosa programmas un futbola čempionāta izmaksas
Tēmu, cik izmaksājis futbola čempionāts Katarā, cik Īlons Masks samaksāja par „Twitter” un to cik salīdzinoši maksā reāli nepieciešamas pētnieciskās tehnoloģijas un kosmosa programmas, aizdomāties liek kāds „Twitter” ieraksts: „Kopš Īlons nopirka tviteri un Katara uzrīkoja futbola čempionātu, es uz visādām izmaksām skatos pavisam citādāk. Jūs zināt, cik maksāja tas reaktors, kur sasniedza to šodien izsludināto kodolsintēzi? 3,5 miljardus. Par tviteŗa cenu 12 tādus varēja uzbūvēt.”
„Zināt, cik visa Space Shuttle programma izmaksāja? Ap 200 miljardiem. Zinu, zinu, inflācija jāņem vērā, bet var droši teikt, ka futbola čempionāta vietā Katara varēja uzbūvēt tiešām nesūdīgu kosmosa programmu. Tā vietā viņi uzbūvēja stadionus, ko pēc tam nojauks.” „Veba teleskops maksāja nieka 10 miljardus. Tiešām tviteris ir vērtīgāks par četriem Veba teleskopiem? Un tā visur. Darbs finansēs man ļoti ātri iemācīja vienu lietu: nekad netici apgalvojumiem, ka naudas nav. Nauda ir tikai un vienīgi resurss, un šī resursa apkārt ir daudz.”
Kopš Īlons nopirka tviteri un Katara uzrīkoja futbola čempionātu, es uz visādām izmaksām skatos pavisam citādāk.
— Didzis Veinbergs (@didzvein) December 13, 2022
Jūs zināt, cik maksāja tas reaktors, kur sasniedza to šodien izsludināto kodolsintēzi? 3,5 miljardus. Par tviteŗa cenu 12 tādus varēja uzbūvēt.