Laika zīmju vērotājs prognozē, kāds laiks gaidāms ap Ziemassvētkiem

© EPA/SCANPIX/LETA

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs publicējis savas prognozes par to, kāds laiks gaidāms šī gada pēdējā mēnesī - decembrī.

"Novembris pagāja ar mainīgiem laikapstākļiem. Ja novembra pirmā puse mūs iepriecināja ar jauku un Mārtiņa mēnesim neraksturīgi siltu laiku, tad novembra otrajā pusē jau varēja baudīt ziemas priekus. Ziema atnāca uz palikšanu. Decembris paies neliela un daždien arī krietna sala un jauka baltuma zīmē. Zīmes dabā un nozīmīgajās dienās, kā arī 7. augustā, kas paredz ziemu, liecina, ka ziemas sākums būs sniegains, bet sals pastiprināsies ziemas otrajā pusē," savā blogā norāda V.Bukšs.

"Decembra pirmā puse lielākoties ar nelielu līdz mērenu salu. Vilku mēneša sākumā sals robežā no mīnus 3 līdz mīnus 10 grādiem. Dažās naktīs, debesīm skaidrojoties, temperatūra var pazemināties līdz mīnus 17 grādiem. Sniegs šajā laikā īslaicīgs, neliels. Vēlāk, pilnmēnesī (no 8. līdz 15. decembrim) sals var pastiprināties un dažviet skaidrās mēness naktīs var nokrist līdz mīnus 20 grādu atzīmei. Nokrišņi īslaicīgi. Ceļi sliden."

Viņa šī brīža publicētās prognozes liecina, ka decembra vidū, mēness fāzēm mainoties, sals mazināsies un laikā ap ziemas saulgriežiem (21. decembris) varam sagaidīt arī atkusni. Pieaugs nokrišņu varbūtība, un sniegam pievienosies slapjš sniegs, tuvāk jūrai arī lietus. Iespējams arī sasalstošs lietus un atkala.

"Mēneša otrajā pusē laikapstākļi mainīgi. Neliels sals naktīs un temperatūra dienas laikā tuvu 0 grādiem. Dažādi nokrišņi. Vējains. Ziemassvētku laikā neliels atkusnis, sniegs, slapjš sniegs, Latvijas rietumos arī lietus. Temperatūra šajā laikā robežās no mīnus 5 līdz plus 3 grādi. Lai arī sniega sega gan pieaugs gan saruks, Latvijas vidienē un austrumos tā saglabāsies. Decembra beigās iespējams neliels atkusnis, dažādi nokrišņi, dūmaka, ceļi slideni. Temperatūra tuvu 0 grādiem. Naktīs nedaudz piesals. Līdzīgi laika apstākļi turpināsies arī janvāra sākumā un līdz Zvaigznes dienai (6. janvāris) bez lielām izmaiņām.Caurmērā decembris rādās būt tuvu vidējiem rādījumiem temperatūru ziņā, bet nokrišņu, kas pārsvarā sniegs, vairāk kā parasti," blogā publicētajā ierakstā klāsta laika zīmju vērotājs.

Tikmēr Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes liecina, ka šīs nedēļas pirmajā pusē gaidāms lielākoties mākoņains laiks. Pirmdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi, savukārt otrdien valsti no rietumiem sasniegs jauna un plaša nokrišņu zona, kas daudzviet atnesīs sniegu kā otrdien, tā trešdien. Sniega sega vietām palielināsies par vairākiem centimetriem, tāpēc autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, jo daudzviet ceļi būs slideni. Gan nakts stundās, gan dienu laikā gaisa temperatūra visā valstī pieturēsies zem 0°.

Pēc šī brīža prognozes, nedēļas otrajā pusē vietām būs gaidāmi nokrišņi, bet tie nebūs tik intensīvi kā nedēļas sākuma, gaisa temperatūra turpinās pakāpeniski pazemināties.

Svarīgākais