36 gadu vecumā miris latviešu mūziķis

© Ekrānšāviņš no video/Degpunktā

Pagājušajā piektdienā dzīvību zaudēja 36 gadus vecs vīrietis no Rīgas, kurš šķērsoja regulējamu gājēju pāreju Maskavas ielā, kad kāds “BMW” šoferis alkohola reibumā nesamazināja ātrumu, tuvojoties pārejai. Trieciena dēļ gājējs aizlidoja vismaz divdesmit metrus uz priekšu un gāja bojā, vēsta “Degpunktā”.

Pirms pāris dienām Ķengaragā, Maskavas ielā, gāja bojā Andrejs Šmelovs. Vīrietis bija talantīgs bundzinieks, kas strādāja ar vairākiem kolektīviem, kā arī muzicēja izrādēs Mihaila Čehova teātrī. Pēc mēneša, 22. septembrī, Andrejs būtu svinējis 37 gadu jubileju, taču viņa dzīvi pārtrauca dzērājšoferis. Liktenīgajā vakarā ar muzikantu kopā bija viņa bērnības draugs, arī vārdā Andrejs.

“Atnācām pie gājēju pārejas, viņš bija pa labi, es tuvāk pogai, nospiedu to, luksoforā iedegās zaļā gaisma, un sāku iet, skatoties, vai nebrauc auto. Spēkrati vidējā joslā apstājās, arī labajā neviens nebrauca, skatos, kad pēkšņi lielā ātrumā kāda mašīna man brauca tieši virsū,” stāsta Andrejs.

“BMW” transportlīdzeklis traucās lielā ātrumā pa autobusu joslu, bet tā vadītājs neņēma vērā, ka priekšā ir regulējama gājēju pāreja. Andrejs instinktīvi palēca uz priekšu un tikai aptuveni nojauta, ka par mata tiesu izvairījies no nāves. Tajā pat brīdī pusmetru aiz viņa atskanēja apdullinošs troksnis.

“Viņš aizlidoja 20-30 metrus uz priekšu, mašīna neapstājās uzreiz, brauca tālāk. Dzirdot sitienu, neapzinājos, kas noticis. Domāju, ka draugs blakus man vai vēl nav uzkāpis uz pārejas. Taču, kad pagriezos pa labi, redzēju lidojam cilvēku. Nedomāju, ka tas ir Andrejs. Man bija šoks, neko nevarēju darīt, kā vien izsaukt “ātros”. Redzēju, ka viņš bija sasists,” stāsta jaunā vīrieša draugs.

Ķengaraga iedzīvotāja Irina brauca mājās ar tramvaju un, vēl sēžot vagonā, izdzirdēja avārijas skaņas. Sieviete izkāpa no pieturas un redzēja šausminošo skatu.

“Viņš bija kā saskrūvēts, viņam bija seja uz asfalta, bet… krūškurvis viņam bija uz augšu, bet seja viņam bija uz leju,” stāsta aculieciniece Irina.

Bojāgājušā ģimene pie liktenīgās gājēju pārejas salikuši ziedus un sveces. Patlaban viņi cenšas saprast, kā rīkoties tālāk.

Andreja rokgrupas dalībnieki nupat sāka darbu pie jaunā albuma. Bundzinieks paspēja ierakstīt tikai vienu dziesmu.

Sākums

Ceļojot ar lidmašīnu, bieži nākas samierināties ar raudošiem bērniem. No vienas puses, ir saprotams, ka arī ģimenēm ar bērniem ir kaut kur un kaut kad jālido, tomēr bērnu klātbūtne lidojumu var krietni vien pabojāt. It īpaši tad, ja bērns raud, kliedz vai spārda ar kājām priekšā sēdētāja krēsla atzveltni.

Svarīgākais