Ukrainas militārais analītiķis skaidro, cik reāla ir iespēja, ka Krievija uzsāks Trešo pasaules karu

© Ekrānšāviņš

Ukrainas militārais analītiķis Oļegs Ždanovs intervijā kanāla TV24 raidījumam "Globuss" runājis par Putinu un viņa vēlmi uzsākt Trešo pasaules karu.

"Krievija nekaros," saka O. Ždanovs.

Viņš norāda, ka Krievijai svarīgs ir politiskais statuss un viņus virza politiskie mērķi. "Galvenais ir paziņot par karu, pacelt statusu, bet karot, protams, neviens negrasās," saka Oļegs.

"Viņi vēlas pacelt kara mērogu līdz pasaules līmenim un tad uzreiz tiks runāts par pārrunu procesu," saka militārais analītiķis.

O. Ždanovs pauž, ka Krievija saprot, ka viņas armija, īpaši šodien, kad tai ir milzīgi zaudējumi, nav spējīga karot ar NATO.

Tāpat viņš norāda, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins vienmēr cenšas izprovocēt NATO "izšaut pirmajiem", kā piemērus minot lidmašīnu gaisa telpu pārkāpumus un kuģu ienākšanu teritoriālajos ūdeņos. Ja NATO izdarīs pirmo šāvienu, Putins tad varēs viņus nosaukt par pasaules mēroga agresoriem un liks sēsties pie pārrunu galda, kuras jau būs vispasaules līmenī.

Sākums

20.jūlijā zemes klēpī guldīta bijusī Saeimas priekšsēdētāja un politiķe Ingrīda Latimira (Ūdre). Kā vēstīts Santas Sergejevas materiālā "Mūžības ceļā dodas singrā uzraudzībā" izdevumā "Kas Jauns", atvadīties no viņas uz Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāli ļaudis plūda straumēm, kur viņus sgaiadīja aizgājējas vīrs, Lielbritānijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs Latvijā Gordons Latimirs un abi dēli.

Svarīgākais