"Tas ir ceļš uz narkotikām bērniem"; Apinis asi izsakās par marihuānas legalizāciju Latvijā

© Ģirts Ozoliņš/F64

Kanāla TV 24 raidījumā "Preses klubs" par iespējamu marihuānas legalizāciju Latvijā skarbi izsakās ārsts un TV personība Pēteris Apinis.

Ārsts norāda, ka runas par medicīniskās marihuānas legalizēšanu ietver arī biznesa intereses, kas vēlas, lai Latvijā tiktu atļauts lietot marihuānu.

"Jo Latvijā jau patiesībā to kaņepi ko audzē, to ļoti labi varētu audzēt priekš valgiem, vai priekš māju apsiltināšanas. Tā visa, kas ir smēķēšanai, tā ir ievesta no Marokas vai Dienvideiropas un jebkurā gadījumā tas ir milzīgs bizness," saka ārsts.

Ārsts atzīmē, ka viņam šobrīd ir nepatīkami, ka Latvija jau ir "alkohola lielvalsts", "smēķēšanā pirmajā četriniekā Eiropā", "ka mums laiku pa laikam uzrodas kāds, kas ražo metamfetamīnu".

"Ja mēs zinām to, ka marihuānas jaunais lietotājs ir vidēji 16 gadus vecs, tad tas ir tikai un vienīgi mēģinājums atvērt ceļu narkotikām pie bērniem," uzskata P. Apinis.

Sākums

Realitātes televīzijas šova zvaigzne Otema Krittendona pēkšņi nomira mājā, kurā viņa dzīvoja kopā ar saviem trim bērniem, māti un patēvu Henriko apgabalā, Virdžīnijā. 27 gadus veco zvaigzni bezsamaņā savā guļamistabā atrada viņas patēvs. Viņš izsauca ārstus. Viņi mēģināja glābt Otemu, veicot mākslīgo elpināšanu, taču visas viņu pūles bija veltīgas.

Svarīgākais