Stendzeniekam priekšlikums par pieminekli Pārdaugavā: Esmu pret brutālu nojaukšanu

© Dmitrijs Suļžics/F64

Pazīstamais reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks mikroblogošanas vietnē Twitter paudis viedokli jautājumā par Uzvaras pieminekli Pārdaugavā.

"Uzvareklis vienkārši jāpārvērš savā pretmetā," uzskata Ē. Stendzenieks.

Viņš atzīmē, ka arī Stūra māju Brīvības un Stabu ielu stūrī atstāja kā liecību par PSRS šausmām.

"Kāda izskatītos Parīze, Florence, Atēnas utt, ja visi visu nojauktu? Esmu pret brutālu nojaukšanu, jo tad arī brīdinājums par vēstures atkārtošanos nepaliks," pauž Ē. Stendzenieks.

Soctīklu lietotāji daļēji atbalsta viņa priekšlikumu.

"Šo frāzi var sagremot. Ar grūtībām, bet var. Tomēr tad uzvaras laukumā jasaved visi padomju okpupācijas pieminekļi. Un jāizveido ''sarkanais dārzs''," norāda komentāra autors.

"Pārbūve vai atstāšana ir atšķirīgas lietas," atzīmē komentāra autors.

"Mans stils būtu klusiņām pa nakti nojaukt ar pēc iespējas mazāku uzmanību. Bet ideja interesanta, ja šāds variants būtu īstenojams, ka tiešām viņš tur izraisītu riebumu krieviem, būtu apsverama alternatīva," pauž komentētājs.

Kā ziņots, pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt.

Sākums

Jaunievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Vilis Krištopans atklāj, ka iepriekš svēris vairāk nekā 120 kilogramus, vēstīts Gitas Vīksnes materiālā "70. jubileju nosvin golfa laukumā" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais