"Ja viņš nāks, tad viņš nāks"; Pavļuts par iespējamo nākamo Covid-19 vilni

© Kaspars Krafts/F64

Veselības ministrs Daniels Pavļut kanāla TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" atbildēja, kā notiks gatavošanās iespējamam nākamajam Covid-19 vilnim, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi.

"Ja viņš nāks, tad viņš nāks. Tikai, protams, ir jautājums, kāds tas vīruss būs. Cik ātri viņš būs spējīgs izplatīties, vai tas ir bīstams veids, kas var izraisīt smagu slimības gaitu - to mēs nezinām," norāda ministrs.

D. Pavļuts norāda, ka arvien labākais veids, kā sevi pasargāt, ir balstvakcinācija, kuru, kā norāda ministrs, daudzi Latvijā joprojām nav veikuši, kas, viņaprāt, izskaidrojot arī to, kāpēc Latvijā ir paaugstināta mirstība no Covid-19.

"Rudenī tas būs tieši tāpat. Lai pasargātu plašāku sabiedrību, mūsu uzdevums būs pirmām kārtām pasargāt ievainojamākos tās locekļus - gados vecākos un hroniski slimos cilvēkus," pauž D. Pavļuts.

Viņš atzīmē, ka Latvija daudz ir mācījusies no tā, kas notika iepriekšējā gada laikā. Šobrīd tiekot veidota precīza cilvēku kontaktu datu bāze, lai, piemēram, augustā varētu personīgi uzrunāt tos cilvēkus, kuriem vajadzētu saņemt balstvakcīnu, informē ministrs.

Sākums

Pirms 30 gadiem Ķīnas dzelzceļas stacijā pazuda četrus gadus vecs zēns. Viņam kopā ar vecākiem vajadzēja doties uz savas mātes dzimto pilsētu Sičuaņas provincē. Zēns stacijā nomaldījās no vecākiem. Bērna vecāki izmisīgi meklēja savu dēlu, bet viņš bija pazudis bez pēdām.

Svarīgākais