Kas būtu jādara Latvijas iedzīvotājiem, ja Ukrainā notiktu kodolavārija?

Attēlam ir ilustratīva nozīme © pexels.com

Medicīnas fiziķe Agnese Katlapa kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" skaidroja, kā Latvijas iedzīvotājiem būtu jārīkojas, ka Ukrainā notiktu AES avārija.

Medicīnas fiziķe norāda, ka brīdī, kad tiek paziņots, ka mākonis nāk pāri Latvijai, iedzīvotājiem jācenšas uzturēties iekštelpās.
"Ja mākonis iet pāri, tad gaisā ir radioaktīvās vielas un mēs, atrodoties ārā, viņas ieelpojam. Uzturoties mājās, mēs tomēr ieelposim viņas mazāk. Tādejādi samazināsim risku," pauž A. Katlapa.
Precizējot viņa norāda, ka runa ir par jebkurām iekštelpām, jo radioaktīvo vielu daudzums no Ukrainas līdz mums nevar atkļūt tik liels, lai būtu atšķirība, kāda veida ēkā uzturamies.
"Galvenais ir maksimāli samazināt gaisa apriti ar āru. Aiztaisām logus, aiztaisām durvis, ja ir kaut kāda ventilācija - aizslēdzam arī to," saka A. Katlapa gan atzīmējot, ka nevajag pārspīlēt, jo kodolavārijas Ukrainā gadījumā nepieciešama mazāka piesardzība nekā, ja šāda avārija notiek tuvāk mūsu valstij, piemēram, Baltkrievijā.

Sākums

Bauskā uz vienas no pilsētas galvenajām ielām atrasts sprādzienbīstams priekšmets. Pēc neilga laika adresē ieradās operatīvie dienesti, kas uz pāris stundām bloķēja satiksmes plūsmu un veica plašu apkārtnes iedzīvotāju evakuāciju, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais