Kam tiek novirzīta saziedotā nauda Ukrainas atbalstam?

© Vladislavs Proškins/F64

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta kanāla TV 24 raidījumā "Uz līnijas" skaidroja mērķus, kur tiek novirzīta saziedotā nauda Ukrainas atbalstam.

"Taisnība, ka tajā brīdī, kad mēs sākām vākt ziedojumus, mums nebija nekāda pieredze ar karu," raidījumā neslēpj R. Dimanta, taču pēc paŗis dienām izkristalizējušies galvenie virzieni, kam jānovirza ziedojumi.

R. Dimanta norāda, ka iedzīvotāju un uzņēmumu saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiek izlietoti Ukrainai.

Vispirms palīdzība sniegta teritoriālās aizstāvības vienībām Ukrainā - iedzīvotājiem, kas iesaistījušies valsts aizsardzībā. Tālāk saziedotie līdzekļi novirzīti humānajai palīdzībai Ukrainas iedzīvotājiem - pārtikai, medikamentiem, apģērbam utt. Trešais virziens ir palīdzība cilvēkiem no Ukrainas, kas ieradušies Latvijā.

"Jāsaprot, ka daudzi ziedo arī "graudā" - produkciju un preci, bet tīri no tā ziedojumu izlietojuma, šiem mērķiem jau ir novirzīti divi miljoni eiro," šonedēļ norādīja R. Dimanta.

Sākums

Aktrise un uzņēmēja Agnese Zeltiņa viesojas raidījumā “Kad viņas satiekas”, kur dalās savās pārdomas par greizsirdību attiecībās. Agnese atklāj, ka greizsirdība un neuzticība ir tikai daži no daudziem izaicinājumiem, ar kuriem attiecībās saskārusies.

Svarīgākais