Viņa ieradās uz ķeizargriezienu, lai dzemdētu dvīņus; četras stundas vēlāk viņa nomira

© Pixabay

2017. gada 8. maijā Maura Galahere bija 38 gadus veca sieviete, kas dzīvoja Ņūkeanānā, ASV Konektikutas štatā, un gaidīja savus pirmos bērnus – divdzimuma dvīņus. Tajā rītā viņa kopā ar savu partneri Maksu DiDodo devās uz Stamfordas slimnīcu, lai veiktu to, ko viņa un viņas ģimene uzskatīja par parastu ķeizargriezienu, lai dvīņi (zēns un meitene) nāktu pasaulē, vēsta žurnāls “People”.

Tai bija jābūt priecīgai dienai. Tā vietā, četras stundas pēc mazuļu dzemdībām, Maura piedzīvoja neoperējamu asiņošanu smadzenēs. Nepilnas 24 stundas pēc operācijas viņas ģimene pieņēma sāpīgu lēmumu atvienot viņas dzīvības uzturēšanas aparātus, atstājot viņas ģimeni sagrautu un divus jaundzimušos, Tomasu un Lailu, bez mātes.

Tagad, gandrīz astoņus gadus pēc viņas nāves, Mauras ģimenei tika piešķirti 22 miljoni ASV dolāru nepamatotā nāves prāvā pēc tam, kad zvērinātie atzina, ka slimnīcas anesteziologs un Stamfordas anestezioloģijas nodaļa dzemdību laikā nav nodrošinājusi Maurai Galaherei “piemērojamos spēkā esošos profesionālos aprūpes standartus”.

Tagad Galaheri atklāti runā par viņas stāstu, lai novērstu šāda veida traģēdiju citu ģimeni.

Viņas vecākā māsa Erina O'Rurka atceras, kas notika traģēdijas dienā. “Maurai bija acīmredzamas nepatikšanas,” viņa ekskluzīvi stāsta žurnālistiem. “Viņai bija hipertensija un trombocitopēnija no brīža, kad viņa ieradās slimnīcā. Pastāvēja skaidrs preeklampsijas risks, kas tika apstiprināts procedūras laikā.”

Saskaņā ar Klīvlendas klīnikas datiem cilvēkiem ar preeklampsiju ir paaugstināts asinsspiediens, olbaltumvielas urīnā, pietūkums, galvassāpes un neskaidra redze. Hipertensija jeb paaugstināts asinsspiediens pakļauj cilvēku insulta, sirdslēkmes un citu problēmu riskam, savukārt trombocitopēnija rodas, ja kaulu smadzenes neražo pietiekami daudz trombocītu un apgrūtina asiņošanas apturēšanu.

"Tāpēc ir tik svarīgi pastāstīt Mauras stāstu," viņa saka, piebilstot: "Mātes mirstība ASV ir sistēmiska neveiksme tūkstošiem sieviešu, taču tas ir arī stāsts par medicīnas speciālistiem un slimnīcām augstprātības un paviršības dēļ, nespējot saprast vai atzīt pazīmes, kas liecina, ka jaunajām māmiņām ir problēmas."

Galaheru ģimenes advokāts Daniels Tomass žurnālam “People” stāsta: “Mauras grūtniecība, 38 gadu vecumā gaidot dvīņus, būtu jāuzskata par paaugstināta riska grūtniecību. Taču kad viņa tajā rītā ieradās ar paaugstinātu asinsspiedienu un trombocitopēniju jeb zemu trombocītu skaitu - bija skaidras pazīmes, ka notiek kaut kas jauns un potenciāli bīstams.”

Dvīņu dzemdības sākotnēji noritēja gludi, taču tad Maura sāka ciest no sliktas dūšas, un viņas asinsspiediens saglabājās satraucoši augsts.

Saskaņā ar tiesas dokumentiem, lai apkarotu sliktu dūšu, viņai tika dots efedrīns, kas izraisīja viņas jau tā paaugstinātā asinsspiediena vēl lielāku paaugstināšanos. Kad Maura sāka trīcēt un sūdzēties par galvassāpēm un elpas trūkumu, viņas advokāts saka, ka tas tika noraidīts kā panikas lēkme.

“Skumjākā šī stāsta daļa ir tā, ka Maura ārstiem sniedza subjektīvas sūdzības, kuras tika noraidītas kā trauksme,” saka Tomass.

Nebūšanas

Netālu no Lietuvas pierobežas kāds “Renault” spēkrata vadītājs nepaspēja aptvert, ka mirgojošās, sarkanās gaismas, kas atrodas pirms dzelzceļa sliedēm, nozīmē, ka drīz vien ceļu šķērsos lokomotīve. Kungs turpināja braucienu, taču pēc dažām sekundēm attapās grāvī, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais