"Lai viņi kārto tos 10% un iet "rakt grāvjus""; soctīkli uzcepušies par zemajām prasībām skolās

© pixabay.com

Pēdējā laikā liela ažiotāža ir sacelta ap zemo izglītības līmeni un prasībām, lai centralizētajos eksāmenos skolēns tiktu atzīts par sekmīgu. Pietiek tikai ar 10%.

Ziņots, ka arī šogad 9.klašu centralizēto eksāmenu nokārtošanai pietiks ar vismaz 10% vērtējumu, paredz valdības lēmums nedēļu pirms 9.klašu centralizēto eksāmenu sesijas sākuma.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) lēmumu par 9.klašu eksāmenu snieguma sliekšņa "iesaldēšanu" uz vēl vienu mācību gadu skaidro ar atbalsta mehānismu trūkumu - vairāki no tiem ir tikai ieviešanas stadijā.

9.klases skolēni centralizētos eksāmenus pirmo reizi kārtoja 2022./2023.mācību gadā. Toreiz kādā no trīs eksāmeniem izkrita 881 skolēns. No tiem, kuri eksāmenus kārtoja atkārtoti nākamajā gadā, 86,8% tos nokārtoja, bet 13,2% - nē.

Šajā mācību gadā 9.klasēs mācību vielu atkārtoti apgūst 696 skolēni, kuri iepriekšējā eksāmenu sesijā izkrita kādā no valsts pārbaudes darbiem.

Vidējās izglītības posmā 12.klašu centralizēto eksāmenu slieksnis šajā mācību gadā ir 20%, kā tas paredzēts jau iepriekš.

Armands Broks vietnē "X" raksta: "Arī šogad 9. klašu centralizēto eksāmenu nokārtošanai pietiks ar 10% vērtējumu. Tā šodien lēma valdība. Mēs tiešām virzāmies "pareizajā virzienā" - uz nekurieni. Man bail iedomāties, ka es ņemtu darbā darbinieku, kura zināšanas ir 10% līmenī no iespējamajiem 100%."

Savukārt Elita Veidemane uzskata: "nesaprotu, ko nozīmē tie 10% skolas eksāmenos. to, ka var pārzināt 10% no mācību vielas? tad kāpēc vajadzīgas 12 klases? iemācās sākumskolā lasīt, un viss. izglītības līmenis zem grīdlīstes."

Komentētāji ir sašutuši par zemajām parsībām, kas neveicina skolēnu vēlēšanos mācīties, jo 10% no iespējamām zināšanām deviņu gadu laikā kaut kā var sagrābstīt ikviens, kurš ir devies uz skolu un piedalījies stundās.

Mārim Rīmenim ir jautājums: "Jocīgi. Agrāk, vidusskolu beidzot , bija 7 gala eksāmeni. Stājoties augstskolā - parasti četri un konkurence daudz lielāka( augstskolu daudz mazāk, jauniešu vairāk). Bet tagad 10% un sekmīgs… Diezin, tieši kurš šo ģeniālo robežu noteica?"

Ainars Ābele ir nikns: "Kā tie debīliķi izglītības ministrijā nesaprot, ka viņi eksperimentē ar cilvēkiem! Šis vispārinātais idiotisms ir uz viņu sirdsapziņas. Eksaktajos priekšmetos lielākā daļa nevelk... Kur tie knapsieriņi būs vajadzīgi? Govis jau tagad gana elektriskais gans..."

Svarīgākais