Guna ir dzimusi un augusi Rīgā, Mežciemā, nu jau vairākus gadus dzīvo Eizenšteina ielā, kur vienīgais iebraucamais ceļš līdz 11 daudzdzīvokļu mājām ir sliktā stāvoklī, vēsta "Bez Tabu".
Vietējā iedzīvotāja norāda, ka ceļa stāvoklis jau gadiem ilgi pasliktinās. Kāds vīrietis to cenšas labot saviem spēkiem, taču bedres kļūst aizvien lielākas un lielākas.
"Viena bedre jau ir pie Eizenšteina ielas, kur jāgriežas iekšā mūsu ielā. Tumsā to bedri pat redzēt nevar, te tālāk ir vēl vairākas bedres, tām ir diezgan asas malas, tās ir ļoti dziļas. Visbriesmīgākā un lielākā bedre ir ielas galā. Ja otrā pusē ir nolikta mašīna, no bedres nav iespējams izvairīties."
Arī dienas vidū satiksme ir diezgan intensīva un nejauši sastaptie šoferīši neslēpj savu sašutumu.
Izrādās, - bedrainais ceļš atrodas uz privātīpašuma, tādēļ pašvaldības iesaistīšanos varētu arī nesagaidīt. Ceļam vistuvākās mājas iedzīvotāja atklāj, ka ar apsaimniekotāju par šo situāciju runāts jau gadiem ilgi. Vienīgais piedāvājums esot bijis ēkas iedzīvotājiem apmaksāt remontdarbus, kam viņi nav piekrituši, jo ceļu izmanto vēl vismaz 10 citu ēku iedzīvotāji, tādēļ izmaksas esot jāsedz arī citu māju iedzīvotājiem.
"Tas ir servitūta ceļš, tas ir mūsu mājai. Mēs par to maksājam nomas maksu. Likumā rakstīts, ka servitūta izmantotājiem arī jāmaksā par tā uzturēšanu. Mums apsaimniekotājs piedāvā tikai tādu variantu, ka pašiem jāsedz visas izmaksas, mēs tam, protams, nepiekrītam, jo brauc jau arī citi."
Ēkas un teritorijas apsaimniekotājs vairāku gadu garumā tā arī nav spējis rast kopīgu valodu ar blakus māju apsaimniekotājiem.
Ar apkaimē esošām ēkām nesaistīts namu apsaimniekotājs Vitolds Peipiņš norāda, ka gadījumā, ja ceļš zemesgrāmatā norādīts kā servitūts, attiecīgo ēku iedzīvotājiem obligāti jāatbalsta tā remontdarbi. Zemes īpašniekam ir visas tiesības ar šādu prasību vērsties pret servitūta izmantotājiem.