Meksikā sabrukusi senā P'urhépechas piramīda. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka tā ir slikta zīme un ar bažām gaida, kas notiks tālāk, vēsta "Daily Star".
Meksikas amatpersonas apstiprina notikušo, ir sabrukusi viena no senās P'urhépechas piramīdām. Senās cilts pārstāvis norāda, ka piramīdu sabrukšana nav nejaušība, tas noticis tāpēc, ka dievi nav ar kaut ko apmierināti.
Vietējie iedzīvotāji baidās, ka piramīdas sabrukšana ir slikta zīme un drīzumā notiks kaut kas nelabs.
One of the best-preserved monuments of the Michoacán Kingdom civilization partly collapsed due to extreme weather. 1,100 years ago it was home to indigenous Nahuatl-speaking groups. Later, by P'urhépechas people, whose culture still thrives to this day. pic.twitter.com/LzhI4ne0Me
— Jack the Sniper (@silentstorm012) November 19, 2024
Akmens piramīda, kas atrodas Ihuatzio, Meksikas Mičoakanas štatā pēc stiprām lietusgāzēm pēkšņi sabruka. 15 metrus augstā piramīda ir daļa no arheoloģiskās vietas, kurā atrodas vēl viena piramīda, cietokšņa tornis un dažas kapenes.
Šo piramīdu pirms 1100 gadiem ieņēma vietējie pamatiedzīvotāji un tā kļuva par P'urhépechas tautas galveno mītni.
Tariakuiri Alvaress, kurš sevi uzskata par piederīgu P'urhépecha ciltij, saka, ka viņa senči piramīdas sabrukumu būtu interpretējuši kā "sliktu zīmi". Alvaress sacīja, ka kaut kas līdzīgs notika pirms iekarotāju ierašanās un tas notika tāpēc, ka dievi nebija "apmierināti".
Meksikas Nacionālais antropoloģijas un vēstures institūts norāda, ka pie piramīdas sabrukšanas nav vainojami ne dievi, ne tā ir zīme. Piramīda sabruka ekstremālo laikapstākļu dēļ. Institūts skaidro, ka pēdējo divu gadu laikā Meksiku piemeklējis 30 gadu laikā lielākais sausums. Pēc kā sekoja milzu lietusgāzes un pērkona negaiss. "Apgabalā iepriekš reģistrētā augstā temperatūra un no tā izrietošais sausums izraisīja plaisas akmeņos, kā rezultātā tie sabruka."