VIDEO. Skaudra realitāte - vai cilvēkam ratiņkrēslā maz ir iespējams pārvietoties pa Rīgas ielām?

© Depositphotos

Mēs vēlamies dzīvot iekļaujošā sabiedrībā, kur, piemēram, cilvēki ar invaliditāti netiek diskriminēti un viņus iespējas netiek ierobežotas.

Taču realitāte mēdz būt skarbāka nekā gribētos.

Rīgas apkaimju alianses valdes locekle Marta Kotello vietnē "X" dalās ar skaudrām atziņām par to, cik ērti Rīgas ielās ir pārvietoties cilvēkiem ratiņkrēslā.

"Man vajadzēja 3 dienas, lai absorbētu sajūtas pēc piektdienas

pastaigas ap Vecrīgu. Es ļoti gribētu uzrakstīt kaut ko pozitīvu, bet nevaru. Vienkārši ļoti, ļoti skumji. Kā ir (iz)dzīvot, kad esi atkarīgs no citu cilvēku palīdzības," raksta M. Kotello.

Rīgas dome situāciju skaidro šādi: "Rīgas vēsturiskā centra Transporta un mobilitātes tematiskā plānojuma izstrādes gaitā organizējām šo tikšanos, lai pievērstu dažādu pašvaldības iestāžu un citu iedzīvotāju uzmanību vides pieejamības problēmām, kas Rīgā nav risinātas gadiem. Tāpat atbalstījām šo "Apeirona" iniciēto eksperimentu, lai visi iesaistītie redzētu, ar kādām problēmām cilvēks ar kustību traucējumiem saskaras Rīgas centrā, jo apzināmies un neslēpjam, ka problēmu ir daudz. To risināšana ir mūsu prioritāte."

Cilvēki komentāros norāda, ka ratiņkrēslā vajadzētu pasēdēt domniekiem, lai "izbaudītu" pārvietošanās iespējas Rīgā.

Nebūšanas

Anatolijs Kreipāns ir viens no sporta žurnālistikas leģendām, kurš katru sporta pasākumu spēja pārvērst par izzinošu notikumu. Var teikt, ka viņam piemīt enciklopēdiskas zināšanas, kas nu vairs nebūs dzirdamas LTV sporta reportāžās.

Svarīgākais