Kāpēc suņiem nevar dot šašliku?

© Jānis Vecbrālis/F64

Šašliku sezona rit pilnā sparā, un suņu īpašniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem, lai viņu mīluļi netiek klāt desiņām un grilētais gaļai, kas satur sīpolus un ķiplokus. Šo brīdinājumu izplatījuši Lielbritānijas veterinārārsti, tostarp Džoanna Vudnuta, raksta The Sun.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ jāuzmanās no suņu barošanas ar sīpoliem un ķiplokiem, ir šo produktu toksiskums.

Ja suns apēd sīpolus vai ķiplokus, tie var izraisīt tādus simptomus kā vemšana, caureja un apetītes zudums. Turklāt sīpolu toksiskums var sabojāt sarkanās asins šūnas, un šī negatīvā ietekme ir kumulatīva.

Tādējādi regulāra pat neliela daudzuma sīpolu lietošana sunim var būt tikpat kaitīga kā tad, ja viņš apēstu vairākus sīpolus vienlaikus.

"Desās un šašliku marinādēs bieži var būt sīpolu un ķiploku pēdas, tāpēc nevajadzētuļaut savam mīlulim to ēst," brīdināja veterinārārste.

Mīluļi

Pirmo reizi novērots, kā nīlzirgi, pārvietojoties lielā ātrumā, paceļ visas četras ekstremitātes es virs zemes. Apvienotās Karalistes Karaliskās veterinārās koledžas (RVC) pētnieki to atklāja, analizējot videoierakstus ar nīlzirgiem „Flamingo Land”, atrakciju parkā Ziemeļjorkšīrā.

Svarīgākais