Kas tad nu? Stārķa ligzdā ērglēns esot izšķīlies

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Video tiešraidē redzamais balto stārķu pāris, kas ligzdo uz viena no AS “Sadales tīkls” elektroapgādes balstiem, sagaidījis mazuļus.

Pirmā ola šķīlusies 21. maija vakarpusē, drīz vien tam sekoja vēl divu stārķēnu izšķilšanās. Vēl pēc laika - pēdējo divu. Kopumā ligzdā perētas piecas olas.

Neliels kuriozs, kā piefiksējuši skatītāji, gan redzams LTV "Rīta panorāmā"- tur paziņo, ka stārķa ligzdā izšķilies ērglēns.

Trobele: Stārķu mammai, šķiet, būs bijis sānsolis un tā viena ola..

Cilvēki komentāros saprot - notikusi pārteikšanās.

Kā skaidro ornitologi, visu mazuļu sekmīga izaugšana līdz lidspējas vecumam atkarīga no daudziem faktoriem, tai skaitā barošanās iespējām ligzdas apkārtnē, stārķu pāra spējām sarūpēt barību gan sev, gan katram no mazuļiem u. tml. Ja barības nebūs pietiekoši, kāds no cālēniem var kļūt vārgs. Nespējot konkurēt ar pārējiem, tas var tikt izmests no ligzdas vai pat apēsts.

Arī pērn konkrētajā ligzdā tika perētas piecas olas, bet sekmīgi šķīlās un līdz lidspējas vecumam izauga četri jaunputni, vēsta "Neatkarīgās Tukuma ziņas".

Mīluļi

4. jūlijā amerikāņi svin ASV Neatkarības dienu. Šajā dienā amerikāniete Emīlija Svifta bija devusies šo nozīmīgo notikumu atzīmēt uz Rodailendu, lai savām acīm skatītu "WaterFire" jeb uguns priekšnesumu uz ūdens, bet viņas uzmanību novērsa kādas sievietes rīcība, raksta "UPI". 

Svarīgākais