FOTO: Raunā gadu mijā pamanīts stārķis

Attēlam ilustratīva nozīm © Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Lielu valsts daļu, pārsvarā Austrumlatviju, klāj bieza sniega sniega. Sniegs novērots arī Raunā, taču pamanīts kāds iemītnieks, kuram šajā gadalaikā vajadzēja būt siltajās zemēs.

Sinoptiķis Toms Bricis dalījies ar kādas aculiecinieces foto no Raunas. Tajā redzams, ka zemi klāj sniegs, bet apsnigušajā stārķa ligzdā mājo pats saimnieks - baltais stārķis.

Jau vēstīts, ka sestdienas, 2.janvāra, rītā Dagdā ir 26 centimetrus bieza sniega kārta, naktī sniega dziļums sasniedza pat 28 centimetrus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Tā ir biezākā sniega sega valstī kopš 2019.gada marta, kad Alūksnē sniega kārtas augstums sasniedza 31 centimetru.

Baltais stārķis ir tipisks ceļotājs, un kā ierasts ziemu pavada Āfrikā, pie mums izaugušie - galvenokārt tās austrumu daļā un centrā, neliela daļa aizlido līdz pat Āfrikas pašiem dienvidiem, norāda Latvijas Ornotoloģijas biedrība. Pirmie stārķi ierodas Latvijā vien marta beigās-aprīļa sākumā, dodas prom pašās augusta beigās-septembra sākumā (pazūd dažu dienu laikā).

Mīluļi

Bezsaimnieka, tostarp savvaļas dzīvnieku aprūpei Rīgas pašvaldība velta vairāk nekā 300 000 eiro gadā, un summas lauvas tiesu veido palīdzība cietušiem putniem. Pērn par to ir samaksāti vairāk nekā 80 000 eiro, svētdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Par vienu putnu maksāts vidēji 116 eiro.