Veterinārārste brīdina par pretblusu līdzekļiem - blusas dzīvas, kaķis beigts

© Ekrānuzņēmums no Facebook

Veterinārās klīnikas "Sanarius" ārste sociālajos medijos dalījusies ar brīdinājumu par pretblusu līdzekļiem dzīvniekiem.

Ārste publicējusi video, kurā caurspīdīgā maisiņā redzams ietītas maza kaķēna mirstīgās atliekas, kuras joprojām apsēdušas blusas.

Ārste raksta: "Mazā, 350 gramus smagā kaķēna dzīvība izdzisa jau pa ceļam uz klīniku. Pēc saimnieka vārdiem tika iepilināts pretblusu līdzeklis. Kā redzat - blusas dzīvas, kaķis beigts. Tikai pēc nāves varēja redzēt, cik to ir daudz! Ne visi pretparazītu līdzekļi der tik mazam kaķēnam. Vediet pie veterinārārsta, lai izvēlētos pareizo pretparazītu līdzekli, jeb prasiet atbildību no zooveikala aptieku pārdevējiem. Noteikti pierakstiet ar kādu līdzekli un kad apstrādājāt savus dzīvnieku(us)."

Atbildot uz kādu no komentāriem, ārste norāda: "Tādiem mazuļiem (arī pieaugušajiem) jāzina svars, vecums un šķirnes īpatnības. Zooveikalos var nopirkt dabīgos un "dabīgos" līdzekļus, kam bieži vien īss darbības laiks. Ķīmiskos var un vajag pirkt tikai pie veterinārārsta vai farmaceita. Dažreiz klienti iepilina tikai 1 pilienu, bet bija jāpilina viss saturs. Pārdevējam palūdziet nosaukumu, bet labāk instrukciju, jo mēdz būt arī saindēšanās un glābjot mīluli ir būtiski zināt kas ir lietots. Noteikti atzīmējiet apstrādes datumu un mēnesi."

Mīluļi

4. jūlijā amerikāņi svin ASV Neatkarības dienu. Šajā dienā amerikāniete Emīlija Svifta bija devusies šo nozīmīgo notikumu atzīmēt uz Rodailendu, lai savām acīm skatītu "WaterFire" jeb uguns priekšnesumu uz ūdens, bet viņas uzmanību novērsa kādas sievietes rīcība, raksta "UPI". 

Svarīgākais