15 gadus vecs tīnis Vācijā nonāk aiz restēm par ekstrēmismu

© Pixabay

Vācijas tiesa piektdien piesprieda četru gadu cietumsodu 15 gadus vecam zēnam par islāmistu uzbrukuma organizēšanu Ziemassvētku tirdziņam Leverkūzenes pilsētas rietumos.

Saskaņā ar Ķelnes tiesas paziņojumu, pusaudzis plānoja noīrēt kravas automašīnu un "nogalināt pēc iespējas vairāk cilvēku", ietriecot to plaši ameklētajā tirgū.

Tiesa norādīja, ka zēns sācis “radikalizēties” 2023. gada rudenī.

Tērzēšanas grupā tīnis bija ievietojis video, kurā sludināja par saviem plāniem sākt uzbrukumu "neticīgajiem" ar atpazīstamu islāmistu simbolu fonā, kas bija viens no pierādījumiem, kas izmantoti pret apsūdzēto.

Pēc tiesas domām, jaunietis un vēl viens pusaudzis, kuram bija paredzēts fiksēt incidentu un izplatīt uzņemtos materiālus, to bija plānojuši kopā. Otrs jaunietis, kuram nesen apritēja 16, tiks tiesāts atsevišķā tiesā.

Pēdējos gados Vācijā ir notikuši vairāki islāmistu ekstrēmistu uzbrukumi. Asiņainākais no tiem bija kravas automašīnu trakošana Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā 2016. gada decembrī, kas prasīja divpadsmit cilvēku dzīvības.

Krimināli

Kāda tramvaja pasažieriem nācās apvienot spēkus ar tā vadītāju, lai aizkavētu kādu vīrieti, kurš maršruta laikā uzmācās nepilngadīgai meitenei. Tramvaja kustība Juglas virzienā tika apturēta piecpadsmit minūtes, līdz ieradās likumsargi un cilvēku aizturēja, vēsta "Degpunktā".