Zinātnieki paziņo, cik ilgi drīkst sēdēt, lai nekaitētu veselībai

© unsplash.com

Jaunā pētījumā atklāts, ka ilgstoša sēdēšana var palielināt sirds slimību un nāves risku, vēsta medijs UPI.

Zinātnieki noskaidrojuši, ja dienā vairāk nekā 10 ar pusi stundas pavadām mazkustīgi jeb sēžot, būtiski palielinās sirds mazspējas un ar sirds slimību saistīto nāvju risks.

Zinātnieki izceļ, ka viņu pētījums pierāda, cik bīstams patiesībā ir mazkustīgs dzīvesveids vai sēdošs darbs.

"Pavadot 10,6 stundas dienā sēžot, tas ir slieksnis tam, lai iegūtu sirds mazspēju un palielinātu nāves risku no kardiovaskulārām slimībām," saka Masačūsetsas vispārējās slimnīcas kardiologs Šāns Kuršids. "Pārāk daudz sēžot vai guļot, mēs kaitējam sirds veselībai."

Pētījumā piedalījās 90 000 cilvēku. Vidējais mazkustības laiks dienā pētījuma dalībniekiem bija 9,4 stundas. Pēc vidēji astoņu gadu ilgas sēdēšanas aptuveni 5% cilvēku attīstījās neregulāra sirdsdarbība, 2% attīstījās sirds mazspēja, nedaudz mazāk par 2% pārcieta sirdslēkmi un aptuveni 1% nomira no ar sirdi saistītām slimībām, atklājuši pētnieki.

Līdzīgi secinājumi tika iegūti arī citā pētījumā, kas publicēts žurnālā "Plos One". Šajā pētījumā tika konstatēts, ka cilvēku sirds noveco ātrāk, ja viņi lielāko daļu dienas pavada mazkustīgi.

Ja cilvēks sēž ilgāk par 10,6 stundām dienā nekustīgi, būtiski pieaug neregulāras sirdsdarbības un sirdslēkmes risks.

Dzīvesstils

Daudzi amerikāņi pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja Donalds Tramps, publiski pauda, ka, iespējams, nepieciešams pārcelties uz ārzemēm, jo viņus neapmierina ideja, ka nākamos četrus gadus ASV prezidents atkal būs Tramps. Lai arī daudzi vien jokoja, sakot, ka plāno pārcelties uz citu valsti, ir izstrādāts valstu saraksts, kuras pēc amerikāņu domām ir vislabākās, kur pārcelties, vēsta "CNN".

Svarīgākais