"Tas novedīs pie smagām problēmām". Zinātnieki brīdina par kādu bērnu audzināšanas metodi

© unsplash.com

Zinātnieki brīdina par kādu bērnu audzināšanas metodi, kura var negatīvi ietekmēt bērnu uzvedību, ziņo "The Sun".

Nereti vecāki, lai nomierinātu saniķojušās atvases, iedod tiem telefonu, lai tie paskatās kādu, piemēram, multeni.

Zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka šādā veidā risinot problēmas jeb cenšoties mazināt bērnu dusmu lēkmi, viņus nomierināt, ar telefona palīdzību var tikt veicināts pretējs efekts.

Veicot pētījumu, kurā tika novērota 265 bērnu uzvedība, kuri jaunāki par pieciem gadiem, zinātnieki secināja, ka tiem bērniem, kuriem vecāki dusmu uzplūdā iedod mobilo telefonu, laika gaitā pasliktinās uzvedība.

Zinātnieki ir pārliecināti, ka laika gaitā bērniem arvien grūtāk kļūst iemācīties kā pareizi pārvaldīt savas emocijas. Tie bērni, kuri piedalījās pētījumā, kuriem vecāki dod telefonu, lai tie nomierinātos, bija manāma sliktāka uzvedība un grūtības apvaldīt emocijas.

Bērni, kuri bija pieraduši sakāpinātās emocijas mazināt, skatoties telefona ekrānā, laika gaitā ir pakļauti biežākiem dusmu izvirdumiem.

Pētījuma autore Dr. Veronika Konoka no Eotvos Lorandas universitātes Ungārijā sacīja: "Dusmu lēkmes nevar izārstēt ar digitālajām ierīcēm. Bērniem ir jāiemācās pašiem pārvaldīt savas negatīvās emocijas. [...] ja vecāki regulāri piedāvā bērnam digitālo ierīci, lai viņus nomierinātu vai apturētu dusmu lēkmes, bērns to pats neiemācīsies saviem spēkiem izdarīt. Tas novedīs pie smagām emociju regulēšanas problēmām, īpaši dusmu pārvaldības problēmām, vēlāk dzīvē."

Svarīgākais