FOTO: Nedēļas nogalē Latvijā novērota neticami skaista dabas parādība

© Ekrānuzņēmums

Latvijas Televīzijas Laika ziņu redaktors Toms Bricis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar iedzīvotāju iesūtītiem attēliem, kuros nedēļas nogalē fiksēta ziemeļblāzma.

Kā atklāj T. Bricis, naktī uz 15. janvāri vairākās vietās Latvijā novērota ziemeļblāzma.

T. Bricis dalījies ar iedzīvotāju uzņemtiem kadriem, kuros ziemeļblāzma redzama Balvu novadā, Ventspilī un Salacgrīvā.

NRA.lv jau vēstīja, ka ziemeļblāzmas mednieki lielākoties seko līdzi Kp indeksam. Jo tas ir augstāks, jo lielāka iespējamība ieraudzīt ziemeļblāzmu. Taču ziemeļblāzmas mednieki zina stāstīt, ka šo dabas parādību ir izdevies ieraudzīt un iemūžināt arī pie Kp 3.

Lai ieraudzītu šo unikālo dabas parādību, nepietiek tikai ar ģeomagnētiskās vētras esamību. Laikam ir jābūt skaidram, bez mākoņiem un tieši tāds šonakt gaidāms Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Ziemeļblāzmu nevar ieraudzīt apgaismotās vietās, tāpēc pilsētās ir maz cerību to saskatīt. Tāpat jābūt pietiekoši plašam skatam uz ziemeļiem.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais