Šics atbild, vai ģimenes ārsts var nepieņemt nevakcinētu pacientu

© Dmitrijs Suļžics/F64

Ārsts anesteziologs-reanimatologs, katastrofu medicīnas speciālists Mārtiņš Šics kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" atbildējis uz jautājumu, vai ģimenes ārsts var nepieņemt nevakcinētu pacientu.

Pie raidījuma vērsās skatītāja, kura jautāja, vai ģimenes ārsts var atteikties pieņemt pacientu, kurš nav vakcinēts pret Covid-19.

"Es personīgi domāju, ka ģimenes ārstiem ir tiesības atteikties no šādiem slimniekiem, iepriekš varbūt paziņojot," uzskata Šics, norādot, ka nevakcinēts pacients ir "daudzkārt bīstamāks" Covid-19 izplatības ziņā un pēc viņiem jāpievērš lielāka uzmanība telpu dezinfekcijai.

Uz piezīmi, ka tas, ka pacients nav vakcinēts, nenozīmē, ka viņs ir inficējies ar vīrusu, Šics pauž: "Kāpēc, ja tu noliedz vienu medicīnu, kāpēc nāc pie otras?"

Šics atzīmē, ka ārstam ir tiesības izvēlēties, vai pieņemt nevakcinētus pacientus. Tomēr ārsts uzsver, ka tas neattiecas un neatliekamās palīdzības sniegšanu: "Neatliekamo palīdzību neatteiks. Tas ir svēts ārsta pienākums."

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais