Atminēts jautājums, kāpēc cilvēki ziedkāpostu lapas noplēš jau veikalā

© pixabay.com

Ir dzirdēts, ka paprikas kātiņi tiek nolauzti veikalā, lai par tiem nebūtu jāmaksā. Tagad jaunākā tendence ir ziedkāpostu lapu nolaušana, kaut arī cena ir par gabalu, nevis kilogramu.

Pie skaidrības ir nonākts soctīklu diskusijā, kura sākās ar nopēlumu kādai pircējai, kura veikalā lauza ziedkāpostu lapas. Nopēlums par to, ka tādējādi viņa cenšas maksāt mazāk. Tomēr diskusija atklāj citu ainu - lapas plēš, lai nebūtu lieks smagums jānes mājās, kā arī tāpēc, ka veikals spēs labāk parūpēties par bioloģisko atkritumu pareizu utilizēšanu.

"Veikalā viena ekonomiste tik azartiski rāva nost lapas ziedkāpostam, ka es atļāvos visu sabojāt, norādot, ka ziedkāpostu cena norādīta par 1 gab."

Komentētāji iebilst: "Bet nav jēgas nest tās liekās lapas uz māju/dzīvokli, izmest miskastē un nest atkal lejā no dzīvokļa uz atkritumu konteineru."

"Nu, es pirms kādas nedēļas tieši tādēļ, ka cena ir par gabalu, nevis svaru, bez sirdsapziņas pārmetumiem noplēsu daļu lieko lapu. Kāpēc? Iepirkumu maisā vietu mazāk aizņem."

"Arī tā daru. Ja būtu iespēja izmest bio atkritumos, varbūt nestu mājā, bet veikalā notiek šķirošana, kāda man nav pieejama."

Svarīgākais