"Būtu nu saukuši par vārduļpratību"; vecāki neizpratnē, kā tagad dēvējami pārbaudes darbi skolā

© Depositphotos

Šogad 3. vai 6. klases skolēniem būs jāpilda monitoringa darbi tekstpratībā, rēķinpratībā un dabaszinātņu pratībā.

Kā lasāms Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā, monitoringa darba mērķis ir noskaidrot, kā daudzveidīgos kontekstos skolēni spēj saprast, interpretēt un lietot dažādu veidu tekstus - rakstītus, vizuālus (tabulas, diagrammas, attēlus u.c.) un multimodālus. Bet rēķinpratībā monitoringa darba mērķis ir noskaidrot, cik lielā mērā skolēns ir apguvis matemātikas mācību jomas sasniedzamos rezultātus.

Soctīklos vecāki pauž neizpratni, kur palikuši ierasti un visiem saprotami latviešu vārdi, kā latviešu valoda un matemātika.

  • Anita: Monitoringa darbi 3. un 6.klasei būs ne matemātikā, bet rēķinpratībā un ne latviešu valodā, bet tekstpratībā. Kāpēc jāizdomā jauni nosaukumi vecām parādībām?
  • Gaidis: Jā, tieši šī tēma skar man jaunāko atvasi šogad.
  • Skalbe: Nu jau, nu jau. Tekstpratība ir PRASME lasīt un rakstīt. Nevis vienkārši vilkt burtus, bet izteikt savas domas, argumentēt. To māca latviešu valodas un literatūras stundās. Viss notiek.
  • Balanda: Kurš izdomā tādus vārdus, kurus ir reāli grūti izrunāt? Kāda tekstpratība? Tas varbūt pirmajās klasītēs, kur tikai burtiņi jāmāk?
  • Rat: Būtu nu saukuši par vārduļpratību, un miers mājās.
  • Kas vairāk: Valoda jau tiek neaptverami kropļota. Trūkst vārdi.
  • Justin: Ar laiku noreducēs līdz AI pratībai un būs labi.