Ir aprēķināts pasaules gala patiesais datums

© Depositphotos

Kornela Universitātes, Šanhajas Dzjao Tunga Universitātes un citu institūciju fiziķu revolucionārā pētījuma rezultāti norāda uz iespējamo Visuma galu.

Saskaņā ar publicēto zinātnisko rakstu, pēc noteikta laika Visums sasniegs savu maksimālo izmēru, pēc kura tas sāks sarauties un galu galā sabruks vienā punktā. Šo procesu sauc par Lielo Krīzi, un tas ir pretējs Lielajam Sprādzienam, kurā Visums izpletās no sākotnējās singularitātes, radot matēriju, telpu un laiku.

Zinātnieki norāda, ka Lielā Krīze notiks aptuveni pēc 33,3 miljardiem gadu. Tā kā Visums ir aptuveni 13,8 miljardus gadu vecs, saskaņā ar pētnieku aprēķiniem Zemei un citām planētām ir atlikuši aptuveni 20 miljardi gadu, pirms tās izzudīs.

Teorija balstās uz ideju, ka Visums turpina izplesties kā "gumijas lente". Tomēr kādā brīdī "elastības" spēks var pārsniegt izplešanās spēku, un tad viss sāks sarauties.

Galveno lomu šajā procesā spēlē tumšā enerģija, noslēpumains spēks, kas veido aptuveni 70% no visa zināmā Visuma. Ilgu laiku tika uzskatīts, ka tā ir kosmiskās izplešanās dzinējspēks. Tomēr jaunākie novērojumi ir noveduši dažus zinātniekus pie pieņēmuma, ka šis spēks varētu būt dinamisks, tas ir, spējīgs mainīties laika gaitā.

Pētījumā piedāvātais jaunais modelis liecina, ka Visums turpinās paplašināties, bet arvien lēnāk, līdz kādā brīdī sāksies saraušanās process. Kad Visums sasniegs aptuveni 69% lielāku izmēru nekā tagad, tas sāks pakāpeniski sabrukt.

Līdz tam laikam Zeme, visticamāk, vairs nepastāvēs. Saskaņā ar citām zinātniskām prognozēm, aptuveni pēc 20 miljardiem gadu Saule jau sen būs izzudusi, un mūsu galaktika sadursies ar savu kaimiņu Andromedu.

Svarīgākais