Jaunieši, meklējot adrenalīnu, ir gatavi iesaistīties “izklaidēs”, kas apdraud kā viņu, tā arī apkārtējo dzīvību. Pašiem svarīgi šķiet to visu arī nofilmēt, lai vēlāk varētu publicēt sociālajos medijos. Viens no šādiem izklaides veidiem ir braukšana uz sabiedriskā transporta aizmugures, ko piekopj bērni gan Rīgā, gan arī citviet Latvijā, vēsta "Degpunktā".
Jaunieši ik pa laikam kā savu brīvā laika “izklaidi” izvēlas dzīvībai bīstamu vizināšanos uz sabiedriskā transporta, kas iet roku rokā ar piedzīvojumu iemūžināšanu video. Vienu no šādām situācijām pieredzējuši cilvēki Vecmīlgrāvī, kad bērnu bariņš pulcējies ap autobusiem, kas piestāj pieturā, mēģinot uz tiem uzkāpt.
Zēns būtu turpinājis tāpat, riskējot pakļūt zem automašīnas, bet vīrs taurēja, nobiedējot jauno “kaskadieri”. Tas ir ārkārtīgi bīstami gan bērnam pašam, gan citiem satiksmes dalībniekiem.
“Rīgas satiksmes” pārstāve skaidro, ka bieži vien sabiedriskā transporta šoferi pat nenojauš, ka pie viņu spēkrata pieķērusies papildu “krava”.
Aculieciniekiem, kas novērojuši šādas situācijas, vispirms jāsazinās ar likumsargiem. Arī tūlītēja iejaukšanās un aizrādīšana var atturēt pārgalvjus.