Slavenais fiziķis Stīvens Hokings pasaules gala datumu nosauca pirms vairākiem gadiem, un tas nav tik tālu, kā varētu cerēt.
Kā vēsta "farmingdale-observer.com", Hokinga brīdinājumus par cilvēces nākotni tagad ir apstiprinājusi NASA. 2017. gada "Tencent WE" samitā Pekinā Hokings brīdināja, ka mūsu planēta ap 2600. gadu varētu pārvērsties par "masīvu uguns bumbu". Šī satraucošā prognoze bija balstīta uz eksponenciālu iedzīvotāju skaita pieaugumu un resursu izsīkšanu.
"Līdz 2600. gadam Zeme pārvērtīsies par milzu ugunsbumbu. Cilvēcei ir jāizstrādā plāns, kā pamest planētu, pretējā gadījumā mēs riskējam ar izmiršanu," viņš teica savas prezentācijas laikā.
Fiziķis paskaidroja, ka nepārtraukta iedzīvotāju skaita pieauguma rezultātā radīsies "neilgtspējīgs blīvums", aprakstot nākotni, kurā cilvēki visā pasaulē stāvēs "plecu pie pleca". Lai gan NASA nepārprotami neapstiprināja Hokinga norādīto datumu, organizācija atzina viņa bažu pamatotību.
NASA apstiprināja, ka cilvēce patiešām saskarsies ar eksistenciālu risku, ja turpināsies pašreizējie resursu patēriņa tempi. NASA lēš, ka nekontrolēta resursu izsīkšana varētu paātrināt ekoloģiskā sabrukuma laiku, pārsniedzot Hokinga prognozes.
Atzīstot Zemes potenciāli iespējamo neapdzīvojamību, Hokings stingri iestājās par starpplanētu koloniju izveidi. Viņš uzskatīja, ka cilvēces ilgtermiņa izdzīvošana ir atkarīga no kļūšanas par daudzplanētu sugu. Šis uzskats pamudināja viņu 2016. gadā aktīvi atbalstīt iniciatīvu "Breakthrough Starshot" — projektu, kura mērķis ir palaist tūkstošiem miniatūru kosmosa zonžu, kas izpētīs zvaigžņu sistēmas, potenciāli identificējot apdzīvojamas planētas turpmākai cilvēku kolonizācijai.
Hokings to uzskatīja par būtisku apdrošināšanas polisi pret sugu izmiršanu uz Zemes, neatkarīgi no tā, vai tas notiek ekoloģiska sabrukuma, asteroīdu triecienu vai citu katastrofu dēļ. Un, lai gan Hokinga laika grafiks paredz vairākus gadsimtus risinājumu izstrādei, NASA aplēses liecina, ka mums varētu būt mazāk laika, nekā sākotnēji domāts.