Latvijā, īpaši laukos, ir sākusi pieaugt plēsēju, piemēram, lūšu, populācija, kas rada aizvien lielākas bažas vietējiem iedzīvotājiem. Pirms neilga laika Aizkraukles novadā, Zalves pagastā, notika šausminošs incidents, kad lūsis netālu no mājām saplosīja suni. Vai arī pilsētniekiem jāsāk satraukties par plēsīgiem mežazvēriem, uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbildi sniedza Juris Buškevics, Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs.
Kā sacīja Žurnāla “Medības” žurnālists Indulis Burka: “Pilsētnieki, nemaz nepriecājaties, ja tas tā turpināsies, kā tas ir šobrīd, arī jūs savos dzelzsbetona džungļos nebūsiet pasargāti no plēsējiem, kuru populācijas paliek arvien lielākas.”
Cik pārspīlēts vai tuvu realitātei ir sacītais, ka arī pilsētās varētu ienākt plēsēji? Vai plēsīgie mežazvēri varētu ienākt pilsētās?
Kā sacīja Juris Buškevics: “Es domāju, ka nē. Jo tomēr, teiksim, vilkus mēs drīkstam medīt un mazos plēsējus, protams, arī. Lūsi diemžēl mēs medīt nedrīkstam, jo tā ir īpaši aizsargājama suga.”
Buškevics atzina, ka, neskatoties uz to, ka lūši rada izaicinājumus - “ar tiem būs jāsadzīvo.”
“Pašlaik lūšu populācija ir aptuveni 1 400 dzīvnieki. Iespējams, ka tas skaits ir vēl lielāks, bet skaits nenoteiks, vai kādreiz būs iespēja šo sugu apsaimniekot kā medījumu. Tas, protams, ir Eiropas lēmums.”