Katra cilvēka dzīvē agri vai vēlu pienāk periods, kad šķiet, ka viss iet greizi: nav naudas, jūties noguris no darba, ir problēmas personīgajā dzīvē un vispār nav noskaņojuma nekam - pilnīgs spēka un enerģijas zudums!
Tas nav rudens depresijas apraksts, kā daudzi varētu domāt. Šāds periods var rasties jebkurai personai. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties to saukt par vecuma krīzi vai "nelaimīgu vecumu", iespējams, ir vērts zināt, kad sagatavoties garastāvokļa izmaiņām...
Zinātnieki no Dārtmutas koledžas un Nacionālā ekonomisko pētījumu biroja ir atklājuši, kad cilvēka dzīvē iestājas “nelaimīgākais vecums”. Un tas ir... 47-48 gadi.
Šajā periodā stresa līmenis iet pāri malām, pietrūkst arī finanšu, un mati sāk nosirmot. Lai apstiprinātu statistiku, zinātnieki ņēma datus no aptuveni 500 tūkstošiem cilvēku no 145 valstīm. Atšķirība starp bagātajām un nabadzīgajām valstīm ir neliela.
Speciālisti piebilst, ka “nelaimīgais vecums” principā ir universāls un vienāds cilvēkiem neatkarīgi no dzimuma, vecuma, dzīvesvietas valsts, viņu ģimenes un sociālā stāvokļa. Pētījuma autori uzskata, ka patiesais izmisuma cēlonis slēpjas cilvēka organisma bioķīmiskajos procesos, un to skaidro arī ar vispārējo novecošanos. Bet nesteidzieties satraukties. Ir labas ziņas! Vēlme dzīvot un spēja justies laimīgam cilvēkā atkal atgriežas 65-70 gadu vecumā un pat sasniedz maksimumu 80 gadu vecumā.