Mākslīgais intelekts var ietekmēt cilvēka evolūcijas procesus, tostarp samazināt smadzeņu izmēru. Šāds secinājums izdarīts pētījumā, kas publicēts žurnālā The Quarterly Review of Biology.
Darba autori pēta cilvēka un mākslīgā intelekta mijiedarbības sekas no dabiskās atlases viedokļa. Viņi velk paralēles ar augu un dzīvnieku pieradināšanu, liekot domāt, ka aktīva MI izmantošana var mainīt iedzimtas iezīmes un evolūcijas mehānismus.
Pētījuma metodoloģija balstās uz organismu mijiedarbības analīzi, piemēram, plēsoņa-laupījuma vai saimnieka-parazīta attiecības. Šī pieeja ļauj novērtēt, kā MI var ietekmēt cilvēka īpašības, mainot sociālo dinamiku, reproduktīvo uzvedību un kognitīvos procesus.
Rezultāti liecina, ka mijiedarbība ar MI sāk līdzināties cilvēku sociālajiem sakariem, īpaši virtuālās komunikācijas un iepazīšanās jomās. Tehnoloģiju ietekme uz tādiem aspektiem kā tuvība, partneru konkurence un sociālā mijiedarbība var mainīt evolūcijas trajektorijas.
Starp iespējamām sekām zinātnieki atzīmē:
smadzeņu izmēra samazināšanās,
koncentrēšanās spējas izmaiņas,
personības tipu pielāgošana,
ietekme uz garastāvokļa traucējumu attīstību.
MI izraisītās izmaiņas sociālajā dinamikā var būtiski ietekmēt cilvēku uzvedības un mijiedarbības attīstību. Lai gan MI tiešā bioloģiskā ietekme uz cilvēkiem ir ierobežota, tā ietekme uz kultūru un labklājību jau ir ievērojama.
Tomēr prognozēt ilgtermiņa evolūcijas izmaiņas ir grūti tehnoloģiskās transformācijas lielā ātruma dēļ.