"Iztikšu bez smirdīgā balto tārpu šova," sieviete sašutusi par skatu pie bio atkritumiem

© Kaspars Krafts/MN

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Taču daļu iedzīvotāju neapmierina fakts, ka karstajā laikā bio atkritumu konteineros iedzīvojas tārpi.

"Šovasar pēdējo reizi atvēro brūno šķirošanas miskasti pagalmā. Nope. Nē. Nebūs. Nevienam neiesaku. Iztiks bez manām kartpeļmizām. Un es iztikšu bez šitā smirdīgā balto tārpu šova," tā Ieva.

Inga: Man šķiet, ka tā jau sākotnēji nebija pārāk laba doma. Ievērojot tevis minētos kustoņus, kā arī žurkas un vēl visu ko. Par aromātiem pat nerunāsim.

Māra: Būtu stiprāki nervi, varbūt iznāktu lieliska cope?

Džūde: Lasu par šo un nevaru saprast (tiešām) - vai vaina nav, ko tajos atkritumos met? Man komposta atkritumos NEKAD nav kāpuri, cik pa kādam gliemezim. Bet nekas cits kā mizas, čaumalas, serdes un kafijas biezumi tur netiek - nekas cepts, nekādi kauli, gaļa vai neizēstā kaķbarība.

Ieva: Nu man arī nav - dzīvoklī mazā maisiņā. Nevienam, pieņemu, nav. Bet, kad viss kopā nonāk tajā brūnajā miskastē - un tur nonāk es negribu domāt, kas - tad notiek normāla daba: pūšana, tārpi, smakas. Mājās, dārzā komposta kaudzē nekādi tārpi neradās. Kopīgā Rīgas miskastē ir.

Pussala: Bērnībā spēlējāmies pagalmu smilšu kastēs. Tagad pagalmos spēlējamies ar atkritumiem.

Baiba: Mums ir neliela māja -8 dzīvokļi un nav tik traki. Es pati lieku bionoārdošos maisiņos, citi liek bez maisiem, bet ir ciešami.

Krista: Mums nav šķirojamās, bet es tikai iedomājos un tiešām pretīgi!