"Viņš nepaspēja izglābties". Latvijā aizvadīta traģiska nedēļas nogale

© Romāns Kokšarovs/F64

Brīvdienās piedzīvoti vairāki traģiski ugunsgrēki, kopumā dzīvību zaudējuši četri cilvēki, vēsta "Degpunktā".

Sestdien divas dzīvības izdzisa Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā, kur uzliesmoja kāda maza privātmāja. Savukārt Jēkabpils novadā jau pēc ugunsgrēka apdzēšanas namā glābēji atrada mirušu cilvēku. Diemžēl arī Siguldas pusē, Krimuldas pagastā, ugunsgrēks noslēdzās traģiski.

Nelaime aizsākās piektdien no rīta. Dūmus pamanīja uz ezera esošie zemledus makšķernieki un izsauca glābējus. Kad ieradās ugunsdzēsēji, māja jau dega 30 kvadrātmetru platībā. Gita dzīvo vistuvāk nopostītajam namam un sirmo vīru ļoti labi pazina.

“Viņš man vienmēr palīdzēja suni savākt,” ar asarām acīs stāsta kaimiņiene Gita. “Viņš jau viens pats te dzīvoja. Piederīgie no Rīgas pie viņa ļoti reti brauca. Ļoti reti. Es viņam palīdzēju, cik es varēju. Es pie viņa arī kādreiz aizgāju. Devu ēst. Viens pats kā nabags.”

Stāstot par ugunsgrēku, kaimiņiene saka: “Viņš bija nokritis pie durvīm un netika ārā. Durvis viņš vienmēr neslēdza ciet. Viņam nekad nebija aizslēgtas. Viņš nepaspēja izglābties.”

Citi

Dodoties ceļā ar lidmašīnu, nereti rodas jautājums, ko var likt rokas bagāžā, ko tomēr nē un ko var pārvadāt tikai un vienīgi nododamajā bagāžā. Cilvēki grib mazāk problēmu drošības kontrolē, tāpēc laikus mēģina atrast atbildi uz savu jautājumu.

Svarīgākais