Dēls pamet slimu māti ieslēgtu dzīvoklī uz pusotru gadu

© Vladislavs Proškins/F64

Krievijā 73 gadus veca pensionāre kopš 2023. gada septembra dzīvo dzīvoklī bez ūdens un gāzes - dēls to atslēdza, lai māte nenodarītu pāri sev un mājai. Kā stāsta kaimiņi, kopumā aizslēgtajā dzīvoklī pensionāre nodzīvojusi pusotru gadu.

Dēls sievieti apciemoja ļoti reti un tajā pašā laikā centās māti ievietot specializētā psihoneiroloģiskajā iestādē, taču nesekmīgi. Mājas iedzīvotāji sūdzējās arī par notekūdeņu smaku, kas nāk no sirmgalves dzīvokļa, taču komunālie darbinieki šīs sūdzības ignorēja.


Kā stāsta kaimiņi, pensionāre naktīs kliedza, sauca pēc palīdzības un klauvēja pie dzelzs durvīm.

Tikai pēc tam, kad šis stāsts kļuva publiski zināms ar mediju starpniecību, atbildīgie dienesti sāka rīkoties. “Šobrīd sieviete atrodas slimnīcā, tiek lemts par ievietošanu specializētā psihoneiroloģiskajā iestādē. Pamatojoties uz pārbaudes rezultātiem, ja būs pamats, tiks lemts par prokuratūras atbildes pasākumu veikšanu,” norādīja vietējā prokuratūrā.

Pensionāri apskatīja ātrās palīdzības feldšere un vietējā ģimenes ārste, viņas stāvoklis vērtējams kā stabils.

Citi

Ziņa, ka pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu veikts atentāta mēģinājums, protams, atbalsojās arī Latvijā. Vieni nosodīja šādu rīcību, citi apspēlēja dažādas sazvērestības teorijas, vēl daļa sabiedrības aizdomājas, ko šāds pavērsiens nozīmē nākotnē Latvijai, jo eksperti pieļauj - lai arī atentāta mēģinājums negarantē D. Trampam uzvaru vēlēšanās, taču reitingu par dažiem procentpunktiem varētu pacelt gan.