"Viss notika ļoti pēkšņi"; kādas bija Endziņa pēdējās dienas?

© F64

21.novembrī 82 gadu vecumā mūžībā devās pirmais Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs, viens no 1990.gada 4.maija Neatkarības deklarācijas līdzautoriem Aivars Endziņš. Viņa dēls Jānis Endziņš Zanes Piļkas-Karaļevičas materiālā "Neizturēja sirds" izdevumā "Privātā Dzīve" atklāj, kādas bija tēva pēdējās dienas.

Bija trīs svētku datumi, kuros Endziņu ģimene vienmēr sanāca kopā. Viens no tiem ir 18.novembris. Taču šogad Latvijas svētku galds palika neklāts, jo vēl pirms valsts svētkiem Aivaram pēkšņi kļuva slikti, un viņš nokļuva slimnīcā.

"Tētim neizturēja sirsniņa," saka Jānis Endziņš.

Viņš atzīst, ka viss noticis ļoti pēkšņi, jo līdz pēdējam brīdim tētis bija ļoti aktīvs. Piemēram, pats braucis pies stūres naktī uz medībām. Dēls piebilst, ka tēvs nevarēja nosēdēt mierā.

Citi

Ziņa, ka pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu veikts atentāta mēģinājums, protams, atbalsojās arī Latvijā. Vieni nosodīja šādu rīcību, citi apspēlēja dažādas sazvērestības teorijas, vēl daļa sabiedrības aizdomājas, ko šāds pavērsiens nozīmē nākotnē Latvijai, jo eksperti pieļauj - lai arī atentāta mēģinājums negarantē D. Trampam uzvaru vēlēšanās, taču reitingu par dažiem procentpunktiem varētu pacelt gan.

Svarīgākais